У п’ятірці кращих

У п’ятірці кращих


У Головному територіальному управлінні юстиції, яке очолює Тарас Гресь, стають традиційними прес-конференції для представників мас-медіа. Цього разу про діяльність державної виконавчої служби розповідав її новий очільник Антон Кустик. 

Відкриваючи захід, Тарас Ярославович не оминув нагоди повідомити, що за результатами діяльності управління в Мін’юсті тепер на п’ятому місці, а з окремих показників – навіть на другому. Тепер основне завдання прописатися там надовго.
– Мені надзвичайно приємно, що став частиною дружної команди, яка славно спрацювала у першому півріччі, – розпочав свій звіт Антон Кустик, що став на чолі Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області. – На початок нинішнього липня на виконанні в територіальних органах ДВС в залишку знаходилось 105 виконавчих документів про стягнення заборгованості із заробітної плати та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами на суму залишку заборгованості 2040804 грн. За півріччя виконанню підлягало 165 виконавчих документів, суми стягнення за якими становили 3819328 грн. Протягом червня державними виконавцями завершено 12 виконавчих документів на 203591 грн. Усього з початку року державними виконавцями завершено 60 виконавчих документів, що становить 36,4%, на загальну суму 1506265 грн.
За результатами роботи з погашення заборгованості із заробітної плати та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами, з початку року фактично виконано 46 документи, що становить 28% від пред’явлених до виконання, щодо яких заборгованість погашена в повному обсязі на 804818 грн.
Всього за цей період на користь працівників з підприємств-боржників стягнуто 1077077 грн невиплаченого заробітку та інших пов’язаних виплат. 
– Приємно, – констатував Антон Ігорович, – що найбільші суми стягнення протягом червня цього року на рахунку Ковельського міськрайонного відділу ДВС, працівники якого з підприємства «Волинський обласний санаторій матері та дитини «Турія» стягнули 85 680 грн.
Перший відділ  міста Луцька з підприємства ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» стягнув 59794 грн. Луцький районний відділ з підприємства ДП «Луцький КХП №2» стягнув 50673 грн. Відділ примусового виконання рішень з підприємства ДП «Волиньвугілля» стягнув 76350 грн.
Найбільшими боржниками, щодо яких виконуються судові рішення, є ДП «Волиньвугілля – 1 174 465 грн; ДП «Шахта №1 Нововолинська» – 641 246 грн; ДП «Луцький КХП №2» – 110511 грн; КП «Ковельський міський культурно-просвітницький центр» – 50484 грн; ДАК «Хліб Україна» – 46185 грн; КП «Луцьке підприємство електротранспорту» – 36095 грн.
– Позитивна динаміка намітилася щодо стягнення аліментів, – зазначив очільник державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Волинській області Антон Кустик. –  На початку липня ц. р.  в нас  перебувало на виконанні 10806 рішень про стягнення аліментів (за місяць кількість виконавчих документів зменшилась на 232).
Аби зрозуміти, який величезний обсяг робіт лягає на плечі  співробітників державної виконавчої служби, наведемо статистику щодо загальної кількості  документів:
– за 5034 виконавчими документами відсутня заборгованість, що перевищує суму платежів за 3 місяці (за місяць кількість виконавчих документів збільшилась на 27);
– за 4274 виконавчими документами сукупний розмір заборгованості перевищує суму платежів за 3 місяці (за місяць кількість виконавчих документів зменшилась на 209);
– за 3902 виконавчими документами сукупний розмір заборгованості перевищує суму платежів за 6 місяців (за місяць кількість виконавчих документів зменшилась на 196);
– за 3238 виконавчими документами сукупний розмір заборгованості перевищує суму платежів за 1 рік (за місяць кількість виконавчих документів зменшилась на 135);
– за 143 виконавчим документом боржники перебувають в розшуку (за місяць показник не змінився);
– за 40 виконавчими документами боржники перебувають в місцях позбавлення волі (за місяць кількість виконавчих документів збільшилась на 2);
– за 2185 виконавчими документами виконання ускладнено у з’язку з відсутність майна, на яке можна звернути стягнення або ж боржник веде аморальний спосіб життя (за місяць кількість виконавчих документів збільшилась на 11);  
– за 1878 виконавчими документами погашено заборгованість по аліментах в повному обсязі (за місяць кількість виконавчих документів збільшилась на 274);
– 629 виконавчих документи відкликано стягувачами у зв’язку з погашенням заборгованості (за місяць кількість виконавчих документів збільшилась на 107).
Щоб скоротити кількість злісних неплатників аліментів, суди почали виносити постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника (за місяць кількість виконавчих документів зменшилась на 196.  Таких документів у виконавців нині небагато-немало: 3902. Тепер боржник не має права виїзду за межі України, йому не дозволено керувати транспортним засобом, полювати,  користуватися зброєю, пристроєм для відстрілу патронів. Жодна постанова не оскаржена та не скасована. Працівники юстиції надіються, що такі обмеження дадуть змогу зменшити кількість батьків, які забули про свій обов’язок – піклуватися про матеріальний статок власної дитини. 
До суду також направлено 78 подань про оголошення розшуку боржника (за місяць – 1), з яких 66 задоволено. Усього у 2018 р. за виконавчими документами про утримання аліментів стягнуто 43191862 грн, (за червень – 9112232 грн).
З метою примусового виконання вищезазначених виконавчих документів державним виконавцем вживалися заходи примусового характеру, однак боржники аліменти в добровільному порядку не сплачували.
У ході проведення виконавчих дій встановлено, що чимало боржників офіційно не працевлаштовані, пенсію не отримують, підприємницькою діяльністю не займаються, в Центрі зайнятості на обліку не перебувають, рухоме та нерухоме майно на праві приватної власності за ними не зареєстроване, про що свідчать відповіді реєструючих органів, ДПС України, Пенсійного фонду України. Зрозуміло, це створює ряд труднощів для працівників Державної виконавчої служби. 
Крім цього, проблемо при виконанніцієї категорії рішень є те, що боржник перебуває у розшуку, майна, на яке можливо звернути стягнення, не виявлено.
Мають місце випадки, коли боржники для того щоб уникнути відповідальності перед зобов’язанням сплати аліментів, умисно змінюють свої прізвища. Через те державний виконавець не може з’ясувати місце знаходження такого боржника та виявити належне йому майно. 

Сергій ЦЮРИЦЬ, 

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото авторів: зліва направо – заступник начальника управління виконавчої служби – начальник відділу примусового виконання рішень Олександр Куляша, начальник головного територіального управління юстиції у Волинській області Тарас Гресь і начальник державної виконавчої служби головного територіального управління Антон Кустик.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%