По другому колу: вітаміни на весь рік і запаси на зиму
Капуста
Якщо у вас звільнилося достатньо місця, можна виростити капусту на пізню осінь або навіть на зимові запаси. Єдина умова, про яку попереджають фахівці, – не можна використовувати середньостиглі або пізньостиглі сорти. Потрібно вибирати ранні або ультрадостиглі. Недосвідчені дачники плутають поняття і думають, що середньостиглі та пізні сорти – це якраз до осені. Насправді ж це – позначення тривалості від посадки до визрівання.
Насіння потрібно злегка вимочити в слабкій марганцівці для дезінфекції, а після загорнути в х /б тканину і помістити на кілька днів у теплу воду (її потрібно міняти щодня) для прокльовування. Коли насінини збільшаться, їх можна висівати в підготовлені лунки. Накривати плівкою не обов’язково, оскільки стоїть тепла погода. А ось полив повинен бути регулярним і рясним. У вересні – на початку жовтня головки вже визріють. Добре висаджувати капусту після цибулі, а от після редису – небажано.
Квасоля і горох
Вздовж паркану на порожніх грядках можна посадити зелений горошок або спаржеву квасолю. Горох краще вибирати цукрової групи. Перед посівом його замочують у воді на дві доби, а потім у вологій тканині тримають два дні. Горох гарний ще й тим, що збагачує ґрунт, на якому зростає, і в наступному році висаджувати на це місце можна що завгодно. Хоча в серпні під бобові бажано внести золу – 30-60 г на кв. м: вона знижує кислотність і стимулює утворення бульбочкових бактерій на рослинах.
Салат
Протягом усього літа можна досаджувати салат – це стосується як листового, так і крес. Купуючи насіння, звертайте увагу на опис, оскільки деякі сорти не підходять для літньої висадки – вони виростають, але швидко грубіють і йдуть в колір. Салати можна висаджувати у відкритий ґрунт, а по сусідству розмістити рукколу. Але її краще висадити ближче до серпня, так як вона не любить надмірного тепла.
Кріп
Кріп, посіяний в серпні-вересні, завжди соковитіший і пишніший посіяного навесні.
Овочі для борщів та салатів
Коренеплоди добре висаджувати в середині – кінці липня у відкритий ґрунт. Проте насіння також, незважаючи на теплу погоду, бажано витримати в слабкому розчині марганцівки і обробити стимулятором росту. Проривати їх потрібно рідше, ніж навесні, залишаючи 6-8 см між майбутніми морквинами. Осінні коренеплоди солодкі, але не всі з них годяться на зимові запаси.
Фото з сайта ogo.ua.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
ДБР викрило схему з незаконного експорту металобрухту через Волинську митницю У Луцьку відбудеться презентація графічної новели "На межі" та виставки портретів "Втрачений дім" У Луцьку ліквідували 3 пожежі На Волині успішно реалізували пілотний проєкт по запровадженню системи навігації для пожежної... У Луцькій громаді триває громадське обговорення з перейменування окремих вулиць Нововолинянка шиє устілки для військових За рік нововолинянка зшила 5 тисяч устілок для військових Пиріг з горошком і солодкою цибулею На кордоні з білоруссю немає ударного угруповання ворога, але можливі провокації – Демченко На Волині горіло приміщення котельні- Опитування
- Результати