По другому колу: вітаміни на весь рік і запаси на зиму

По другому колу: вітаміни  на весь рік і запаси на зиму

Капуста
Якщо у вас звільнилося достатньо місця, можна виростити капусту на пізню осінь або навіть на зимові запаси. Єдина умова, про яку попереджають фахівці, – не можна використовувати середньостиглі або пізньостиглі сорти. Потрібно вибирати ранні або ультрадостиглі. Недосвідчені дачники плутають поняття і думають, що середньостиглі та пізні сорти – це якраз до осені. Насправді ж це – позначення тривалості від посадки до визрівання. 
Насіння потрібно злегка вимочити в слабкій марганцівці для дезінфекції, а після загорнути в х /б тканину і помістити на кілька днів у теплу воду (її потрібно міняти щодня) для прокльовування. Коли насінини збільшаться, їх можна висівати в підготовлені лунки. Накривати плівкою не обов’язково, оскільки стоїть тепла погода. А ось полив повинен бути регулярним і рясним. У вересні – на початку жовтня головки вже визріють. Добре висаджувати капусту після цибулі, а от після редису – небажано.

Квасоля і горох
Вздовж паркану на порожніх грядках можна посадити зелений горошок або спаржеву квасолю. Горох краще вибирати цукрової групи. Перед посівом його замочують у воді на дві доби, а потім у вологій тканині тримають два дні. Горох гарний ще й тим, що збагачує ґрунт, на якому зростає, і в наступному році висаджувати на це місце можна що завгодно. Хоча в серпні під бобові бажано внести золу – 30-60 г на кв. м: вона знижує кислотність і стимулює утворення бульбочкових бактерій на рослинах.

Салат
Протягом усього літа можна досаджувати салат – це стосується як листового, так і крес. Купуючи насіння, звертайте увагу на опис, оскільки деякі сорти не підходять для літньої висадки – вони виростають, але швидко грубіють і йдуть в колір. Салати можна висаджувати у відкритий ґрунт, а по сусідству розмістити рукколу. Але її краще висадити ближче до серпня, так як вона не любить надмірного тепла.

Кріп
Кріп, посіяний в серпні-вересні, завжди соковитіший і пишніший посіяного навесні.

Овочі для борщів та салатів
Коренеплоди добре висаджувати в середині – кінці липня у відкритий ґрунт. Проте насіння також, незважаючи на теплу погоду, бажано витримати в слабкому розчині марганцівки і обробити стимулятором росту. Проривати їх потрібно рідше, ніж навесні, залишаючи 6-8 см між майбутніми морквинами. Осінні коренеплоди солодкі, але не всі з них годяться на зимові запаси.

Фото з сайта ogo.ua.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%