Час відліку непоправних втрат

Час відліку непоправних втрат


2013-го минуло 34 роки  відтоді, як радянські війська було введено у Республіку Афганістан. З миротворчою метою та для виконання «інтернаціонального обов’язку» і підтримки «братнього народу». Це офіційно. Насправді 27 грудня 1979-го – це час відліку непоправних втрат, серед яких було понад 100 волинян. Тож на меморіальному комплексі «Вічна Слава» у Луцьку цього дня знову зібралася когорта тих, хто вижив у безглуздій війні, і тих, хто шанує пам’ять про мертвих.

Покласти квіти прийшли Луцький міський голова Микола Романюк, його перший заступник Святослав Кравчук, заступник голови обласної ради Валентин Вітер, члени Волинської обласної організації Спілки ветеранів Афганістану та громадськість міста.


– Сьогодні ми можемо просто пам’ятати і вшановувати. А ця війна... Вона була безглузда і нікому не потрібна, – сказав Луцький міський голова. – Пам’ятаю перший похорон: у Луцьк привезли труну і навіть перед матір’ю того загиблого солдата не дозволили її відкрити... Головне нині – врахувати помилки минулого і зробити висновки...


Лучанин Микола Гаврилюк був у тому пеклі. Каже: добре, що вижив. А сьогодні відправив панахиду і за друзів-афганців, і за 24-річну доньку, котру нещодавно похоронив. Плаче, але запевняє, що триматиметься.

Іще один афганець, з яким Микола Гаврилюк разом ніс службу, теж говорить мало, але торкає сказане болісно.


– Ми тоді – як оце зараз на майдані: у палатках мокрих спали. Тільки з автоматом, – каже.

Голова Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович подякував усім, хто прийшов вшанувати пам’ять загиблих воїнів.


– Стільки часу вже минуло, а хлопці, які там побували, досі говорять про це, наче все було тільки вчора, – каже Григорій Павлович. – Вони ж у свої 18 бачили смерть друзів, самі наражалися на небезпеку щохвилини. Тепер відходять у Вічність, хоча ще дуже молоді. А багато навіть не отримали ще житла, інші соціальні питання лишаються відкритими. Я як голова постійно працюю і спілкуюся з владою міста та області, намагаємося хоча би чимось допомогти.

Світлана ДУМСЬКА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%