Перша сходинка у житті дитини

Перша сходинка у житті дитини


Дитячий садок - це перша і дуже важлива сходинка в освіті дітей дошкільного віку. А такі заходи як публічні слухання, спільні свята та дозвілля допомагають нам стати єдиною командою в нашій нелегкій справі. 

Колектив дитячого навчального закладу прагне розвивати у своїх вихованців творчі здібності та задатки. З цією метою обладнані необхідні приміщення: групові та спальні кімнати, роздягальні та кімнати гігієни. Постійно функціонує музична зала, працюють медичний та методичний (суміщений з психологічним та логопедичним) кабінети, у нормальному стані усі технологічні та побутові приміщення,  предметно-ігрове середовище яких сприяє всебічному розвитку вихованців, відповідає  санітарним, функціональним і естетичним вимогам.         
Оскільки зала для занять фізкультурою не передбачена проектом, то весь інвентар доводиться зберігати в групах. Під час занять з фізкультури використовуємо обручі, лави, ребристі дошки, дуги, м’ячі, мішечки з піском для метання, кеглі та матеріали для нетрадиційних видів оздоровлення дошкільників. На спортивному майданчику є футбольне поле, щит для баскетболу. Та вже назріла необхідність поновити інвентар для проведення ранкової гімнастики та занять з фізкультури.
Варто зазначити, що адміністрація створює відповідні умови для   професійного зростання педагогів.  У минулому та цьому році  свою  кваліфікацію при Волинському інституті післядипломної  педагогічної освіти підвищили 2 педагоги, ще 2 проатестовано.  Результати атестації засвідчили, що вихователь Н. С.  Яцук  відповідає займаній посаді, їй присвоєно кваліфікацію «Спеціаліст І категорії», це ж стосується і музичного керівника С. В. Тимощук, якій підтверджено 9 тарифний розряд та звання «вихователь-методист».
Протягом минулого та поточного року адміністрація освітнього закладу спрямовувала свої зусилля на створення  комфортних умов для перебування дітей раннього та дошкільного віку і здійснення комплексного безперервного навчання учасників освітнього процесу. За результатами комплексного вивчення  у лютому цьогоріч члени комісії констатували, що рівень реалізації завдань і функцій, визначених чинним законодавством про освіту, здійснюється адміністрацією на належному рівні. Серед наших пріоритетів: якісне надання освітніх послуг, високий рівень підготовки дітей до навчання в школі, позитивний імідж закладу дитячої освіти у мікрорайоні. 
Ми тримаємо на постійному  контролі  підготовку педагогів до роботи з дітьми, виконання режиму дня, рівень педагогічної майстерності тих, хто атестується. Під час педрад, семінарів використовувались інтерактивні методи навчання: дискусії, ділові ігри, вправи. Проведення відкритих занять стимулювало вихователів до поглибленого вивчення питань, що висвітлюються, пошуку нестандартних, цікавих рішень. 
Аби підвищити фахову майстерність педагогів, спрямувати навчально-виховний процес на виконання головних завдань, протягом навчального року у нас відбулися засідання педагогічної ради, семінари-практикуми, майстер-класи, колективні перегляди занять та режимних моментів, консультації (щомісяця). Аналіз оцінювання методичних заходів свідчить, що всі вони мали науково-методичний та пізнавальний характер, сприяли поліпшенню якості володіння різноманітними прийомами та методами роботи. 
Педагогічний колектив  протягом нинішнього навчального року брав участь у  конкурсах «Рух заради здоров’я», «Літературне гроно» - ІІІ місце; «Колосок- осінній - 2017» -  7 дітей нагороджено золотими  сертифікатами, «Різдвяні піснеспіви», «Музична скарбничка»,  «Танцювальна веселка» - дитячі колективи були відзначені як одні з найкращих та брали участь у фестивалі «Ми діти твої, Україно!»; в інтелектуальній ігротеці вихованка закладу отримала найвищі результати за трьома напрямками: комунікативно-мовний, пізнавальний та творчо-креативний. Третє місце маємо і в  конкурсі «Дошкільний заклад року».   
Якщо говорити про удосконалення і модернізацію роботи з родинами, то варто відзначити, що колектив  працював над формуванням свідомості батьків щодо підвищення фізичної та розумової працездатності дітей, їх вміння жити у злагоді з довкіллям та з собою. Разом з батьками педагоги закладу навчались уникати конфліктів, будувати стратегію їх розв`язання. Досвід роботи нашого колективу з родинами вихованців вивчають на рівні міста, зокрема, заклади №№17 і 18.
Гордимося, що маємо переможців у конкурсі на відзначення премією Луцької міської ради «Успішний педагог» - керівник музичний С. В. Тимощук,  вихователь Н.Ю. Рузак.   С. В. Тимощук зайняла І місце у ІХ Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій з темою «Музикування у ДНЗ за системою Карла Орфа». Конкурс «Великодня композиція своїми руками» - 4 місце.
Колектив створює умови для емоційного благополуччя дитини. Згідно з проведеними практичним психологом підсумковими тестами та діагностикою можна стверджувати, що в цілому діти мають переважно високий та  достатній   рівень знань з усіх розділів програми «Дитина». 
Методична робота з педагогічним колективом  спрямовувалася на реалізацію проблеми «Соціалізація особистості дитини дошкільного віку на основі взаємодії сім’ї та дитячого садка», підвищення професійного рівня педагогів, створення умов для доброї результативності освітнього процесу. 
Протягом року інформаційно-методична база закладу поповнювалася програмами, навчально-методичними та навчально-наочними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах.  
Систематичне вивчення умов забезпечення психофізичного здоров’я та рівня розвитку вихованців закладу дошкільної освіти здійснювалося через оперативний контроль за виконанням режиму дня, змін видів діяльності, оглядом медичної сестри, виконанням порад психологічної служби.
Педагоги закладу є постійними учасниками виставки дидактичних та методичних досягнень педагогів м. Луцька та області. Так, у  2017-2018 н.р. на огляд представлено методичні рекомендації «Щаслива родина – успішна дитина» творчої групи педагогів у складі автора цих нотаток, вихователя-методиста Н. С. Яцук, професійного психолога І. І. Войдюк, керівника музичного С. В. Тимощук, які були рекомендовані на обласну виставку. Педагоги закладу є активними учасниками міських методичних заходів: 
- керівник музичний С. В. Тимощук  провела 3 засідання для керівників музичних міста «Розвиток творчих здібностей дітей шляхом музикування»; 
-  мені довелося ділитися досвідом роботи колективу з родинами вихованців під час засідання Опорного ДНЗ  з питання «Соціальне партнерство як запорука успішного розвитку», 
- керівник гуртка зображувального мистецтва Н. М. Лащ  брала участь у методичному об’єднанні для вихователів та керівників гуртків «Театр власноруч»;
- вихователь Н. Ю. Рузак  у творчій майстерні «Основи профеіоналізму» розкривала секрети щодо навчанняя дітей ранньому читанню за методикою Л.Шелестової;
- вихователь Н. С. Яцук розповіла про діяльність міні-музею у ЗДО на секційному засіданні серпневої конференції педагогічних працівників. 
Реалізовуючи Концепцію національного виховання дошкільників, колектив приділяли серйозну увагу прищепленню патріотизму у дітей: вивчали культуру, звичаї, традиції українського народу та інших народів нашої держави. У старшій групі діє міні-музей «До джерел народних», де діти, батьки, педагоги мають можливість доторкнутись до історії нашого народу.
На території дитячого садка є  Екологічна стежина, на якій функціонує 12 зупинок, де діти ознайомлюються з природою рідного краю, вчаться доглядати рослини, експериментувати, спостерігати. План роботи на Екологічній стежині та  цікавинки про природу висвітлено на стенді «Екологічна стежина». У закладі розпочато роботу над проектом «У гармонії зі світом нехай живуть всі діти». Плануємо створити метеомайданчик, посіяти лікарські рослини,  закупити мольберти, вчити дітей милуватися природою, малювати її, берегти та виховувати еколого доцільну поведінку в природі.
Протягом навчального року  діти старшого дошкільного віку побували на екскурсіях у краєзнавчому музеї,  музеї Волинської ікони,  на  Меморіалі Вічної Слави, а також в парку, зоопарку, в бібліотеці, школі,  пожежно-рятувальній частині,  відвідали музей-виставку пожежно-рятувальної служби.
Протягом навчального року у закладі з метою розвитку природних задатків та нахилів дитини плідно працювали різноманітні гуртки. Вони сприяли загальному розвитку дітей та допомагали виявляти творчі здібності малюків.
Сучасна освіта вимагає докорінного переосмислення стратегії освіти, освоєння прогресивних технологій духовного розвитку особистості, створення умов для розкриття творчого потенціалу дитини. Мова йде про принципово нові психологічно-педагогічні ідеї, концепції, технології, в центрі яких - особистість дитини з її потребами і інтересами. Цьому сприяє впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, періодичними передплатними виданням, сучасним дидактичним матеріалом. 
Дитячий садок – це особливий світ любові і добра, зі своїми радощами та прикрощами, переживаннями і досягненнями, в якому дитина пізнає навколишній світ і себе. 

Людмила НАЗАРЕНКО,
директор закладу дитячої освіти № 2 м. Луцька.
На фото: Людмила Назаренко.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%