Поглиблення міжнародної співпраці

Поглиблення міжнародної співпраці


Коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки продовжує активно співпрацювати з навчальними закладами Польщі та Білорусії. 

Перспективні напрямки подальшої роботи у галузі освіти та культури сторони визначили під час міжнародної зустрічі. Дводенний семінар об’єднав Комплекс шкіл економічних і III Загальноосвітній ліцей імені генерала Владислава Андерса в м. Холмі Люблінського воєводства, Ставропольську вищу школу (м. Кельце) та коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки. 
Коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки шляхом інтернаціоналізації відкривається для міжнародної конкуренції. Зокрема, завдяки співпраці зі Старопольською вищою школою у м. Кельце (Республіка Польща) передбачається запровадження спільних програм, подвійних дипломів. Студенти коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» за спеціальностями «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Харчові технології», уже з наступного навчального року матимуть нагоду паралельно отримати диплом Старопольської вищої школи. 
 «Така форма співробітництва сприяє збільшенню мережі контактів із закордонними спеціалістами у руслі викладацького та дослідницького обміну. Поглиблення міжнародної спеціалізації та кооперації у сфері наукових досліджень та розробок. Сприятиме вивченню особливостей викладання, новітніх методик, способів організації навчального процесу. Договір також передбачає короткотермінові обміни студентами, участь у конференціях та культурних заходах», – наголосив директор коледжу Станіслав Щеблюк.
Для студентів трьох держав –  це  додатковий науковий ріст, нагода для спілкування  з групами міжнародних студентів та самопрезентації у сусідній державі. Посилення інтеграційного потенціалу сприятиме підвищенню внутрішніх наукових та освітніх стандартів. Уже зараз студенти беруть активну участь у міжнародних дослідницьких програмах, щорічних міжнародних наукових конференціях в навчальних закладах, різноманітних тематичних та професіональних конкурсах, вікторинах, літературних читаннях, вивченні історії та культури слов’янських народів, спортивних змаганнях.
Коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки, щоб бути гідним учасником світового освітнього простору, системно приділяє значну увагу розвитку міжнародних відносин. Зокрема, студенти та викладачі навчального закладу понад десять років долучаються до заходів, передбачених Програмою транскордонного співробітництва Польща –Білорусь-Україна. За цей час студенти коледжу мали нагоду стати учасниками програми  співпраці «Здорова школа – справний учень», у рамках якої  реалізовано низку заходів, а саме: студентські дебати, фотоконкурс, конкурси пісні та поезії, товариські зустрічі, спортивні змагання тощо.
Наступною програмою з обміну досвідом між студентами та педагогічними колективами навчальних закладів став проект «Спільний регіон – спільна співпраця», в рамках якого відбулися екскурсії, представлення бізнес-планів; спільна мультимедійна презентація проведених екскурсій.  
Студентів двох держав об’єднало «Свято спорту і здоров’я», що відбувалося на базі оздоровчого табору Сонечко (с. Гаразджа). Студенти коледжу і холмського ліцею у рамках тижнів українсько-польської культури завзято змагались, а перемогла, звичайно, дружба. Результатами тривалої роботи є щорічна участь навчальних закладів у професійних конкурсах «Свято млинчика», «Свято борщу», Етнофестивалі кулінарного мистецтва, КомерцФесті, що відбуваються на базі коледжу та міжнародних професійних конкурсах з приготування їжі, що проходить у м. Бресті та Бяла Подляска. В свою чергу викладачі мали можливість ознайомитись з інноваційними навчально-методичними, навчально-виробничими та інформаційними технологіями, які використовуються в освітньому процесі.
Такий системний підхід створює оптимальні умови для академічної мобільності студентів та викладачів, впровадження інновацій у сфері розвитку міжнародних програм, розробок та популяризації навчального закладу на світовій арені. 

Наталія ТКАЧУК.

На фото «Таблоїда Волині» та автора: зустріч із польськими колегами; під час урочистого підбиття підсумків.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%