Наукове товариство

Наукове товариство

У нинішніх умовах вітчизняна наука залишається надто залежною від загального стану соціальної сфери, однак її завдання – випереджати трансформаційні суспільні процеси, ініціювати перехід країни на інноваційний шлях розвитку. Сучасній нації потрібні наукові школи, а для цього необхідна молодь. Молодь необхідно заохочувати. 

Залучення молоді до дослідницької роботи завдання надзвичайно актуальне, оскільки з кожним роком проблема поповнення наукових кадрів загострюється. Водночас єдиним показником інтеграції України до глобального економічного процесу є показник освіти і науки. Таку потребу добре розуміють у коледжі технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки. Молоді вчені навчального закладу консолідували зусилля та готові запропонувати актуальні напрацювання, які можуть забезпечити ефективну віддачу.
«Наукове товариство молодих вчених коледжу   головні свої зусилля спрямовує на популяризацію наукової діяльності серед викладачів. Пріоритетними видами роботи є публікація в наукових збірниках та участь в наукових конференціях, – наголошує керівник товариства, викладач коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки Олександр Ткачик. –  Крім того, важливе місце в діяльності членів наукового товариства коледжу відводиться керівництву науковою роботою студентів, участь в наукових заходах Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Ми беремо активну участь у різноманітних тематичних заходах, «Днях науки. Наукове товариство коледжу входить до складу Регіональної ради молодих вчених при управлінні освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації. Я представляю коледж в Раді. Це вже серйозніший рівень». 
Варто зазначити, що Рада об’єднує два національних університети та коледжі Волині. Ініціює конференції, круглі столи для обміну думками серед молодих вчених краю. Відбувається також щорічний конкурс «Кращий молодий науковець Волині»,  конкурс на призначення стипендії Волинської обласної державної адміністрації. 
«Спільно з іншими регіональними радами ми виграли міжнародний гранд з проведення наукового слему в Україні. Фінансування – 10 тис. доларів США. Один з раундів проходитиме в м. Луцьку», – розповідає Олександр Ткачик. 
Для усіх країн науковий потенціал є комплексною характеристикою рівня розвитку продуктивних сил, насамперед науки, техніки і технологій. Він дає змогу з’ясувати місце країни у міжнародній системі координат, поділі праці та системі світогосподарських зв’язків. Науково-освітній потенціал, який в умовах сьогодення України характеризується значними структурними змінами, є найвагомішою передумовою процесів інтелектуалізації суспільства, економіки, а також систем менеджменту.

Наталія ПОЛЯКОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%