До вершин викладацької майстерності
Сучасні соціально-економічні перетворення, що відбуваються в Україні вимагають вивчення особливостей європейських підходів до підготовки конкурентноспроможних фахівців. Сучасний викладач повинен дати студентам не тільки міцні професійні знання, уміння, навички, але й навчити їх жити самостійно й успішно самореалізуватися в світі швидкозмінюваного ринкового простору.
ачеві, що має освіту, але ще не набув педагогічного такту, того, що зветься «педагогічною майстерністю»?
На допомогу молодим викладачам у коледжі технологій, бізнесу та права протягом тривалого часу працює «Школа викладача-початківця». До її складу входять молоді викладачі, які щойно отримали диплом і бажають присвятити себе педагогічній справі. Термін навчання 2 роки.
Програма першого року навчання передбачає ознайомлення з правилами ведення навчальної документації, формування навчально-методичного комплексу з дисципліни; ознайомлення з основами методики, педагогіки, психології. Викладачі відвідують відкриті заняття, виховні заходи та навчаються їх аналізувати.
Програма другого року навчання передбачає безпосередню участь у проведенні різноманітних позакласних заходів, кураторський роботі, проведенні відкритих занять, впровадження передового педагогічного досвіду тощо. Та головним залишається ознайомлення з досвідом впровадження нових освітніх технологій у освітній процес та напрацювання власного навчально-методичного матеріалу.

Молоді викладачі не залишаються наодинці зі своїми проблемами. В коледжі організовується наставництво мудрих педагогів для молодих викладачів та майстрів виробничого навчання. Головне завдання наставника – не налякати їх, зацікавити, навчити любити їх коледж і студентів, дати простір творчості, а найголовніше – запевнити: «У вас все вийде!».
Проблема надання допомоги молодим педагогам з метою адаптації до першого місця роботи, оволодіння навичками педагогічної діяльності завжди була й буде актуальною, тому форма надання такої допомоги у вигляді наставництва чи в будь-якому іншому вигляді обов’язково повинна існувати.
На всіх етапах розвитку освіти актуальною завжди є робота з викладачами-початківцями. Сьогоднішній початківець – майбутнє України, і саме від педагогічного колективу, в який приходять молоді педагоги, залежить їх професійне становлення. Для того, щоб початківець став майстром своєї справи в коледжі технологій, бізнесу та права створені йому всі умови, надати методичну допомогу, стимулювати його творчість і активність.
Наталія ПРОТАСЮК,
завідуюча методичним кабінетом.
На фото: молоді викладачі та їх наставники.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
З Днем працівника лісу! Волинські сумоїсти здобули нагороди на чемпіонаті Європи Лісівники Школярі до Міжнародного Дня Миру організували благодійний ярмарок Керував “під шафе” та хотів підкупити поліцейських: слідство розпочало кримінальне провадження У Луцьку “на зебрі” збили дівчину У Луцьку провели благодійний ярмарок задля хворих дітей У Торчинській територіальній громаді відкрили поліцейську станцію У Нововолинську Volkswagen збив велосипедиста: чоловік - в реанімації “Green forest”: у ліцеї № 9 в Благодатному відкрили гурток лісництваІнтерв'ю


- Опитування
- Результати