Лелечий край

Лелечий край

На Камінь-Каширщину не лінуються прилітати бусли.

Як воно: бути першим в Україні (!) районом за кількістю малечі? Із таким запитанням далеко їхати не треба. Бо унікальний край – у нас на Волині. І, звичайно, це – Камінь-Каширщина. Звання «найбагатшого на дітей» району країни покладає величезну відповідальність на плечі влади. А коли врахувати, що за те, аби дати можливість усім малятам здобути повноцінну дошкільну освіту, всерйоз взялися лише упродовж останніх максимум трьох років, то й поготів…

Голова Камінь-Каширської райдержадміністрації Іван Вовк ніколи й не приховує, що, дякуючи невтомним лелекам, у його стороні роботи щодо розбудови мережі дошкільних навчальних закладів – непочатий край. Проте чимало вдалося й зробити. 2012 та 2013 рр. увійдуть в історію району як такі, що запам’ятаються появою на освітянській ниві нових сучасник дитячих садочків. Окремі з них можна назвати зразковими об’єктами.


«2014-го наполегливо працюватимемо над тим, аби збільшити відсоток охоплення малечі дошкільною освітою. Хотілося б, звичайно, охопити всі 100%, але було б добре, якби вдалося справитися на рівні 80-ти, – каже Іван Іванович. – Нині маємо гарні нові садки у селах Видричі, Нуйно, Карасин та Нові Червища, які відкрили торік (лише у Видричах – 2011-го). Цього року тривало будівництво ДНЗ у Бузаках та Доброму. Ми не зупиняємося, продовжуємо роботу й сподіваємося 2014-го відкрити ці установи. Наразі охоплення нашої малечі дошкільною освітою на рівні 42%».


Відсотки відсотками, але не варто забувати, що й кількість дітей на Камінь-Каширщині невпинно зростає, та й потреба у нових місцях у садочках – теж.


Особливо напружена ситуація із нестачею місць у ДНЗ у м. Камінь-Каширський, але умови для навчання в діючих садочках там – достойні. Журналісти «Волинської газети» нещодавно побували в гостях у ДНЗ «Казка», яким керує Катерина Леснік, і на власні очі в цьому переконалися. Загалом же, у «лелечому краї» – 21 садочок та один НВК. Окрім того, діє 4 дошкільні групи при школах. 2014-го до переліку долучаться як мінімум ще два. Будівництво одного з них – у Бузаках – почалося ще на зорі Незалежності.

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото автора: довгобуд у Бузаках не канув у Лету, навпаки – за ініціативи держави від невпинно перетворюється у хороший дошкільний навчальний заклад; садочок «Казка» із поліського райцентру може за умовами, створеними у групах та на території закладу, конкурувати з кращими ДНЗ обласного центру; НВК у Видричах.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%