Курс розвитку та зростання

Курс розвитку та зростання


Минуло більше трьох років, відколи Віктор Дудечко очолив Локачинську районну державну адміністрацію. Кермо з рук у руки прийняв від своєї попередниці Ольги Лінник. До виконання своїх прямих обов’язків Віктор Федорович приступив 25 березня 2015 р. згідно з Указом Президента України, який був підписаний днем раніше.

– Що ж за цей короткий проміжок часу, якщо прирівнювати його до історичних масштабів, зроблено в очолюваному Вами районі?

– Кількома штрихами про район. Його площа становить 711, 7 кв. км, це лише 3, 5 відсотка від всієї території області. Кількість населення дещо перевищує 22 тисячі, понад 27% з тієї кількості люди пенсійного віку. Район аграрний. Маємо 12 сільськогосподарських підприємств та 72 фермерські господарства, які займаються рослинництвом (71%) та тваринництвом (29%). У рослинництві переважають зернові й технічні культури, а також овочі і картопля, тваринницька галузь орієнтована на виробництво м’яса птиці, свиней та великої рогатої худоби і молока.
На підставі ст. 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про Державний бюджет України на 2018 рік», «Про державну підтримку малого підприємництва» райдержадміністрацією розроблено ряд програм, які затверджені районною радою. Згідно зі стратегічним планом розвитку району на 2010-2020 рр., затвердженого рішенням районної ради №31/1 від 30 березня 2010 р. (зі змінами) райдержадміністрація працювала над забезпеченням стабілізації економічного розвитку господарського комплексу району, підвищенням фінансово-бюджетної дисципліни, реалізацією окремих соціальних питань та поліпшенням соціального захисту населення.
Відрадно, що упродовж останніх років маємо позитивну динаміку надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Виконані усі бюджети району. Радує той факт, що рівень виконання цих показників 15-ма територіальними громадами (71% від загальної кількості) перевищує 105 відсотків. Це дало можливість отримати їм додатково 5890 тис. грн. Загалом місцеві бюджети району отримали власних доходів загального фонду на 11240 тис. грн, або на 36,7 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року. 

– Вікторе Федоровичу, у минулому році значно активізувався процес створення об’єднаних територіальних громад. Про результати роботи деяких із них ми багато розповідали на сторінках «Волинської газети». Надіємося, що ці публікації зацікавлюють не тільки керівників різних рівнів, а й пересічних громадян, які поки що живуть в окремих «вотчинах». Як посуваються справи у цьому напрямку у вас?

– Напевно, треба визнати самокритично, що в силу ряду факторів як суб’єктивного, так і об’єктивного характеру, ми дещо довго запрягали коня у воза ОТГ. Але, усе-таки, він повільно рушив. У кінці минулого року нам вдалося створити Затурцівську ОТГ, яка об’єднала Затурцівську, Зубильненську та Шельвівську сільські ради в єдине ціле. У цьому утворенні нині 13 населених пунктів з центром у Затурцях. Це селище міського типу колись мало статус районного. Тепер очікуємо рішення стосовно Війницької ОТГ, усі необхідні документи давно нами підготовлено.
Нині активно проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо реформування місцевого самоврядування. До цієї роботи активно долучається відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Його працівники взяли участь у засіданні районної робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування спроможних територіальних громад. З їхньою участю пройшли виїзні семінарі-практикуми на базі створених ОТГ, під час яких надавалися консультації з питань децентралізації.

– Скажіть, будь ласка, як розвивається агропромисловий сектор району, оскільки промисловості тут, як кіт наплакав?

– В обробітку господарств усіх форм власності перебуває 41366 га ріллі, у тому числі в агроформуваннях – 21338. На цих землях виробничо-господарську діяльність здійснюють 84 агроформування: 1 сільськогосподарський виробничий кооператив, 3 приватні підприємства, 7 товариств з обмеженою відповідальністю та 72 фермерські господарства. Маємо також понад сім тисяч особистих селянських господарств.

У галузі сільського господарства діє дві програми: розвитку особистих селянських господарств на 2017-2020 рр. та поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин у цій категорії господарств. Першою з них передбачено виплату дотацій  з розрахунку 300 грн за голову ВРХ тим господарям, які утримують три і більше корови. Таких родин маємо більш як 150. Сума до виплати становить майже 190 тис. грн. Торік район успішно справився з усіма показниками як у рільництві, так і в тваринництві. Непогані види на врожай і цьогоріч, хоча роботу жниварям перебиває негода. Попри це, ранні зернові та ріпак, по суті, зібрали. Вродило непогано. Остаточні підсумки підіб’ємо, коли усе звеземо до комори.

– Останніми роками значна увага в країні приділяється економії усіх видів ресурсів. Про це говориться на всіх рівнях. Як у цьому плані виглядає  ваш район?

– Питання енергозбереження – під постійним контролем. Торік, приміром, впроваджено 26 енергозберігаючих заходів, які дали економічний ефект у сумі більш як 6 млн грн. Ми спромоглися реконструювати системи теплопостачання із встановленням котлів у ЗОШ І-ІІІ ст. та ДНЗ смт Затурці. Утеплили пінопластом передню частину фасаду адмінприміщення Локачинської селищної ради, на що використали кошти місцевого бюджету у сумі 141 тис. грн. Марковичівська сільська рада за кошти, отримані від Локачинського нафтогазового промислу філії «Львівгазвидобування» в сумі 198 тис. грн, утеплила приміщення Марковичівського НВК «ЗОШ Іст. – ДНЗ».
Минулого року на території району за підсумками конкурсного відбору успішно реалізовано 3 проекти-переможці обласного конкурсу. Їх реалізація здійснювалася з використанням фінансових ресурсів обласного Фонду регіонального розвитку. Це дало можливість капітально відремонтувати підлогу у вестибюлі локачинської школи, покрівлю корпусу №2 школи в с. Кисилин, даху спортивної зали маньківської школи.
У рамках програми «Шкільний автобус» за кошти Державного фонду регіонального розвитку для нашого району придбано 2 шкільних автобуси. Вони надійшли на початку нинішнього року взамін вилучених у 2014 р. для потреб Збройних сил України.
Ми і надалі робитимемо усе від нас залежне, аби зберегти курс розвитку та зростання у всіх сферах як виробничого характеру, так і соціального.

– Дякую за розмову! Успіхів!

Олег ЛОКАЧУК.
На фото автора: голова Локачинської райдержадміністрації Віктор Дудечко.        


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%