Межі радіаційної зони не змінюють. Поки…

Межі радіаційної зони не змінюють. Поки…

Ще у листопаді 2013-го депутати облради прийняли звернення до Верховної Ради України та уряду щодо вдосконалення державної політики у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Такою була реакція волинських обранців на звернення районних рад трьох районів області – Маневицького, Любешівського, Камінь-Каширського, що мають статус територій, постраждалих від аварії на ЧАЕС. Тамтешні громади негативно відреагували на експертний висновок Національної комісії з радіаційного захисту населення про радіологічний стан населених пунктів Волині. А якою була реакція на це у столиці?

Можливість втрати «чорнобильських» пільг не на жарт турбує волинян. А найбільше обурює – те, що рішення про втрату статусу можуть прийняти без ретельного обстеження стану навколишнього середовища та здоров’я мешканців цих територій. Дискутуючи у сесійній залі облради під час обговорення доцільності прийняття зазначеного звернення, обранці зійшлися на думці: перегляд меж зон радіаційного забруднення – неможливий без попереднього прийняття державної програми соціально-економічного розвитку тих населених пунктів, які пропонується вивести за статусу постраждалих від аварії на ЧАЕС.

Нещодавно на адресу облради надійшла відповідь від Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, де розглянули звернення волинян. Як повідомила голова комітету Ірина Сех, Верховна Рада України неодноразово звертала увагу уряду на необхідність розроблення та затвердження такої державної програми у «зв'язку зі змінами радіаційної ситуації на радіоактивного забруднених територіях». Однак наразі «питання про перегляд меж зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи не порушується і може бути розглянуто тільки у відповідності зі ст. 2 Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи".

У вирішенні проблем, які хвилюють волинську громаду, а особливо мешканців Маневиччини, Любешівщини та Камінь-Каширщини, комітет покладається на Прем’єр-міністра Миколу Азарову. Про результати – обіцяли інформувати.

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото автора: ялинка на стіні одного з корпусів рівненської РАЕС - символ чистого довкілля.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%