Сексуально-чиновницька аномалія

Сексуально-чиновницька аномалія

\Чому в окремих чиновників руки «застругані» під перерізання урочистих стрічок, але ніяк не доходять до реальної роботи на благо дітей?

Якби голова Рожищенської райдержадміністрації Інна Гайворонська не створювала рукотворних проблем у гуманітарній сфері району і коли б обласне керівництво вчасно відреагувало на виступ у «Волинській газеті» відомого адвоката Сергія Сафулька, сексуальних домагань із боку керівництва і працівників притулку для неповнолітніх, які потрапили у складні життєві обставини, могло б і не бути. А так – Волинь учергове «прославилася» ганьбою загальнодержавного масштабу!
Отже, наприкінці минулого тижня місцеві мешканці почули дитячі крики на допомогу з притулку. Викликали поліцію. Проте всередину їх довго не пускали... А потім...
У десятьох вихованців під час моніторингового візиту виявили сліди побиття та крові. Троє дітей заявили про сексуальні домагання з боку керівництва установи. 
Усього в притулку перебуває 33 дитини віком від 3 до 18 років. 
Таємне стало явним, коли про це повідомила на своїй сторінці у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
«Остання інформація про притулок в Рожищі, що на Волині. Зараз там все обласне керівництво. Проходять слідчі дії. Керівника закладу відсторонили, обирається запобіжний захід», – написала.За словами Людмили Денісової, 17 травня ц. р. в установі зникла неповнолітня дитина, проте директор повідомив про це до правоохоронних органів лише 11 липня:
«Дитину так і не знайшли. І прокурор області звертався до обласної влади з проханням вирішити питання про притягнення до відповідальності посадових осіб притулку».
Як деталізували тележурналісти з ТСН, Людмила Денісова також зазначила, що нині постраждалих дітей доправили до лікарні для тілесного огляду та фіксації тілесних ушкоджень. Інших дітей залишать на місці. Вивчення причин і наслідків скандалу взяв під особистий контроль голова облдержадміністрації Олександра Савченко.
«Для них буде створено безпечне середовище – там цілодобово чергуватимуть працівники Національної поліції та служби у справах дітей. Попередньо три тижні, за необхідності цей термін подовжать», – резюмувала вона.
То чим же ж ці всі роки займалося керівництво районної виконавчої влади на чолі з головою райдержадміністрації Інною Гайворонською? Чому замість того, щоб незаконно звільняти з посади попереднього начальника райвідділу освіти і науки та директора дитсадка «Малятко» Тетяну Лесіну, вона та її прямий підлеглий Ігор Кузава не звернули увагу на те, що коїться в притулку? І якщо для причин звільнення вище згаданої Тетяни Лесіної влада знайшла «залізний аргумент» (працюють в установі її родичі), то чому буквально під носом не побачила аналогічного факту в притулку для дітей зі складною долею, де директор і наглядач – рідні брати?! І що з того, що установа належить до компетенції Служби у справах дітей облдержадміністрації: владна вертикаль у нас одна, і на рівні районів повинні відстежувати, що робиться в таких специфічних установах…
Про це в розмові з журналістами «Волинської газети» ще місяць тому говорив адвокат Сергій Сафулько, але ніхто й пальцем не поворухнув, щоб спробувати розгребти Авгієві конюшні рожищенських владоможців та їхніх луцьких покровителів...Ситуація ще драматичніша, бо, крім зниклої з притулку ще 17 травня ц. р. дитини, тут за кілька років ніби в воду канули ще кілька неповнолітніх підопічних. І чи живі вони взагалі, ніхто відповісти не може...
Сам Леонід Матвійчук, уже відсторонений директор притулку, який належить до сфери віддання облдержадміністрації, категорично відкинув усі звинувачення.
«Цього не було! І я на цю тему взагалі не хочу говорити!», – сказав журналістам програми «Факти тижня» телеканалу ICTV.
Спробувала знайти виправдання і ще одне довгожителька виконавчої влади Волині – заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Світлана Мишковець, яка до Революції гідності працювала очільницею Департаменту соціального захисту населення, а з липня 2014 р. – заступником керівника виконавчої влади області. І хоча Володимира Гунчика, який «протягнув» її на цю посаду, давно звільнено, Світлана Мишковець у коментарі колегам із телеканалу «112» спробувала знайти виправдання. Мовляв, якщо адміністрація закладу й недопрацьовувала, то це не тільки її провина. Бо контингент у притулку зібрався ще той: торік, наприклад, неслухняні діти навіть стриножили вихователя, щоб утекти на волю...
Питання: то чому ж тоді не було проведено комплексної перевірки закладу і не здійснено оргвисновків? І доки чиновники з минулого будуть отруювати сьогодення?

Роман УСТИМЧУК.
На фото з програми «Факти тижня»: відсторонений директор притулку Леонід Матвійчук заявляє про безпідставність голослівних звинувачень; вивіска, за якою ховалася розпуста...; поліцейська машина біля скандального притулку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 61.5%
Пізно (1) - 7.7%
Яка різниця? (1) - 7.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (2) - 15.4%