Навіть лавки нема!

Навіть лавки нема!


Чому в с. Немир немає зупинок громадського транспорту, а в сільському клубі вітер гуляє?

Лише одна стара, накрита шифериною, взятою зі старої ферми, зупинка громадського транспорту нині стоїть у с. Немир Рожищенського р-ну, де існує власна сільрада, але перспектив розвитку – фактично ніяких. Навіть вуличного освітлення в селі – катма. 
Одна з причин – низька фінансова спроможність органу місцевого самоврядування, котрий наразі не долучився до жодної з існуючих ОТГ. 
Не виправдалася ставка і на економічну доцільність для забезпечення умов наповнення місцевого бюджету за рахунок агровиробництва та дрібного бізнесу. Наприклад, орендують землі підприємці з с. Губин Горохівського р-ну. Обіцяли людям роботу, а насправді працюють, в основному, лише заїжджі. А весною через масовий обробіток полів отрутохімікатами людям навіть дихати не було чим. Чи варто дивуватися, що навіть бджоли кудись зникли?..
Та й стави перетворилися на якусь фазенду. З райцентру їх узявся орендувати черговий бізнесмен . Так уже між водою і лісом не лише риба, а й велика живність розвелася. Бекає все, мукає, а от толку від цього місцевій громаді – круглий нуль. А коли в райдержадміністрації вирішили ще й школу в селі закрити, люди повстали…
Тому коли на місцевому рівні не можуть дати толку, на допомогу приходять ззовні. Про один із проектів розвитку с. Немир розповів голова фракції УКРОПу в облраді В’ячеслав Рубльов:
«Активна громада минулого року тут спільно відстояла свою школу. Зараз люди шукають механізми, як вирішити проблему із клубом, адже їм хочеться проводити свята в нормальних умовах - щоб було тепло, щоб було світло і не дуло з усіх сторін. Їм хочеться, аби їхні діти здобували навчання в таких умовах, як діти в школах м. Луцька: щоб були якісні дошки, хороші парти і мультимедіа. Партійці УКРОПу та голова облради Ігор Палиця - перші, хто побував в цьому селі та перші, хто буде працювати разом із жителями над вирішенням проблем мешканців с. Немир».
Відтак, це славне та древнє село має шанс відродитися і стати одним із найкращих не лише в районі, але й в обласному масштабі. Головне – щоб не тільки окреслювати проблеми, але й вирішувати їх.

Світлана КОМА.
Фото В’ячеслав Рубльова.
  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%