Незалежність трьох «Х»

Незалежність трьох «Х»

Ці роздуми я написав кілька років тому. З нагоди 25-річчя Незалежності України. Скоро відзначатимо чергову «червону дату» в наших синьо-жовтих календарях. І скептична оцінка «досягнень» лише посилюється…

Отже, 24 серпня 1991 р. відбулася велична подія – народ України потужно виявив бажання жити в незалежній, самостійній державі. Вона мені уявлялася процвітаючою країною, бо ж ресурсами – матеріальними, природними, працьовитими руками – дуже багата. Казав іншим, що повинні жити краще, заможніше…
Ні, помилився! Не думав, не гадав, що в нашій вільній Україні розплодиться таке злодійство, що наші правителі настільки зневажатимуть свій народ, таке враження, що керують в нашій країні люди на три «Х»: хами, хапуги, хабарники. Заможно, вільно стали жити тіньові злодії, злодії в законі, недоторкані злодії, духовні злодії. А так звані народні депутати приймали масово закони під себе і для себе, щоб законно можна було б красти, «прихватизовувати» народне добро.
Результат не забарився – в країні трохи мільярдерів-мільйонерів і мільйони жебраків. За чверть століття населення держави зменшилося майже на 10 мільйонів! Бо ж відношення до народу таке, як у висловленні однієї особини: «Ну й що – одним селом більше, одним менше?». Цинізм вищої проби!
В Євангелії вказано, щоб шанували свій уряд. Господи, як навчитися шанувати-прощати таких правителів, які зневажають, обкрадають, «топчуть» свій народ і довели його до злиднів, а країну до руїни? І як тут не пригадати рядки з «Пісні про Коновальця» (мається на увазі Євген Коновалець, засновник ОУН)?

Встань, Тарасе, 
пробудися,
На свій нарід подивися
Як він, бідний, тут бідує,
В ріднім краю голодує…

І нікого не здивую тим, що, наприклад, я з дружиною (вчителі- пенсіонери, маючи вищі професійні категорії і звання, одержуємо приблизно по дві тисячі гривень) були неодноразово обкрадені державою: не повернуті вклади; пропали майнові сертифікати; не виплачувалися вчасно зарплати, при повернені яких не було проведено компенсації; не враховані чорнобильські добавки до пенсій, дружині відмінили певні нарахування по інвалідності і т. д. А те, що правителі вкрали в таких, як ми, справно присвоїли собі і не забували регулярно проводити підвищення своїх зарплат, пенсій та удосконалювати пільги, то це ж очевидно.Тому й народилися такі віршовані рядки:

Україна – велика країна,
Україна – багата країна,
На хапуг і хамів теж 
багата –
Крадуть-тягнуть чверть століття так завзято,                                            
Що люд наш у зубожіння довели,                                                                          
Вкраїну до дефолту 
підвели –                                                                        
В країні ж бо керує 
банда
І не треба тут вже баба Ванга
Та гадати із чиєї це вини –
Правлять підло-
лицемірнії пани,
Керують в нас лукавого сини,
Зривають «зелень» як хто може…
Зглянься ж Ти над нами, милий, Боже!!!

А зглянеться над нами Бог лише тоді, коли будемо достойні Його уваги. Поки що – не гідні. Й допоки в країні буде існувати «ненаситне корито», зневага до ближнього, роз’єднаність політична, суспільна і церковна, злочинне суддівство, банківська захланність, нехтування законом, поголовна безкарність – доти нам ніхто не буде допомагати.
То чому ж існує в країні, величній нашій Україні, таке ненаситне корито?

Відповім усім відкрито:
«В нас хряків чимало розвелось
Бо так зазвичай 
повелось:
В кого жир заплавив очі,
Допускати інших він 
не хоче!».

Думаю, що потрібно лише три речі: честь-совість громадян, державна українська мова і єдина помісна православна церква.
Щодо мови. Відношення  в країні, м’яко кажучи, ганебне! Чому в телерадіоефірі переважає мова російського агресора? 
Що то за парадокси, якщо у Верховній Раді масові виступи на російській мові? Коли на «Інтері» запрошені відповідають на українській мові, а ведучий – на чужій і, навпаки, коли ведуча радіо «Ера» веде на українській мові, а «господін» урядовець лише російською (це не просто нехтування державною мовою, а зневага)? Коли в конкурсі «Голос діти» Потап і Монатік «цвенькають» чужою, хоч добре вміють говорити українською (звичайно, винятком може бути те, що дитина, приміром, з Прибалтики чи Середньої Азії»)? Коли в концертних передачах і спортивних коментарях часто два ведучі: українсько- і російськомовні?..Подібні парадокси свідчать про те, що існує ганебне ставлення до державної української мови на найвищих рівнях влади. І друге, що дехто вважає, що громадяни України є тлумаками, які не знають української мови (щось типу як  на радіо «Ера» пан-господін Матвій Ганапольський каже «Добрий ранок» і відразу «Доброє утро»).
Я не агресивно ставлюся до російської мови – добре сприймав мову Пушкіна, але сприймати мови Пута-кремлівського не хочу.

Хочу поділитися 
спостереженням:
Той, хто каже анекдота,
В якому лайка і гидота,
Українську мову 
залишає,
А російську підключає…

Невже ще треба чверть століття, щоб не бути третьосортним народом?
Жаль, але не навчився ще наш народ користуватися незалежністю і будувати економічно сильну та духовно багату країну Україну, а правителі швидко забули кров Майдану. 
Тому емоційне піднесення перетворилося на велике падіння і розчарування. І мені, голодранцю, навіть безвіз ні до чого: кому я там без грошей потрібен? Тільки особам із категорії трьох «Х» добре: легше в офшор украдені в народу гроші возити...
І на завершення. Господи, пробач! Але накипіло не тільки в мене. Така багата країна, а народ – злидарює…

Ярослав РОЙКО.

На фото Василя КУЗЬМІНА, Богдана ГОНЧАРУКА, Валерія БЄЛОВА і Володимира ДАНИЛЮКА: навіть під час Незалежності України «вірні ленінці» почувалися як риба в воді; мітинг біля собору, виступає архієпископ Спиридон; гостра дискусія рухівців і ще радянських міліціонерів. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%