Євромайданівці знову в суді

Євромайданівці знову в суді

Більше сотні лучан прийшли 30 грудня до апеляційного суду Волинської області. Адже на лаві підсудних – чи не найактивніший у Луцьку мітингувальник, депутат Волиньради, заступник голови облосередку ВО «Батьківщина» Ігор Гузь.

Він був серед тих, хто закликав і особисто блокував роботу облради та облдержадміністрації, вимагав відставки керівників Волині, а також у кабінеті голови облради зняв і виніс портрет Президента Януковича.

За участь в акціях протесту Ігоря Гузя та ще п’ятьох активістів звинуватили у хуліганстві, вчиненому групою осіб; заклику до вчинення дій, що загрожують громадському порядку; захопленні державної будівлі.

Протягом грудня Луцький міськрайонний суд ухвалив застосувати щодо підозрюваних запобіжні заходи. Трьом – особисте зобов’язання, ще трьом – домашній арешт (Ігореві Гузю та Майі Москвич ще й одягнули електронний браслет).

Під час судового слухання, яке тривало майже дві години і зібрало чи не рекордну кількість охочих його почути, Ігор Гузь зі своїм адвокатом просили скасувати ухвалу Луцького міськрайонного суду. В переліку аргументів – необхідність пана Гузя як депутата облради брати участь у засіданнях бюджетної комісії; зобов’язання зустрічатися із виборцями (а це північні р-ни); позитивна характеристика за місцем проживання, до підготовки котрої долучилися депутати Верховної Ради України і навіть священнослужителі УПЦ (КП); відсутність судимості тощо.

Вислухавши аргументи прокурора і слідчого міліції, судді апеляційного суду Волинської області таки замінили цілодобовий домашній арешт на більш м’який запобіжний захід – особисте зобов’язання.

Оплесками зустрівши таке рішення, присутні покинули зал слухань. Під стінами апеляційного суду Ігор Гузь подякував людям за підтримку, вчергове на адресу міліції та прокуратури пролунало «Банду геть!», а всі шестеро мітингувальників, проти яких порушено кримінальну справу, пообіцяли продовжувати боротьбу.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.   

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%