Дорогі дороги

Дорогі дороги

Служба автомобільних доріг дотепер свою роботу тільки показувала. Тепер буде ще й розказувати, пообіцяв начальник САДу у Волинській області Анатолій Посполітак і – провів першу у власній практиці прес-конференцію.

Темою номер один у розмові стала готовність служби до зими. Анатолій Посполітак зазначив:

– Останнім часом на рівні України активно говорилося, аби з 1 січня передати дороги місцевого значення у відання облдержадміністрацій. Але відразу зауважу: потрібних для цього законодавчих змін Верховна Рада так і не прийняла. Тож поки що працюємо по-старому.

Хоча нововведення також будуть. До цього підштовхнула минула зима з її снігами, переметами і транспортними колапсами. САДу у Волинській області вже спрямовано на «зустріч зими» майже 2 млн грн. А загалом від початку року на комфортну й безпечну їзду область отримала 318 млн грн.


– Щоб допущені минулого сезону прорахунки не повторилися, Служба автомобільних доріг України розіслала по регіонах інструкції про роботу в надзвичайних умовах. Для уникнення заторів через засніженість ми, наприклад, подбали за створення в усіх районах спеціальних майданчиків на автошляхах державного значення (міжнародних, національних та регіональних). Принцип їх дії буде таким: перемело автошлях  – рух на тій ділянці призупиняється – машини з’їжджають на спецмайданчик – наша техніка розчищає дорогу – і рух відновлюється, – пояснив Анатолій Григорович.

Такий спецмайданчик (а їх в області налічується 32) зможе вмістити 10-15 великовагових машин і до 40 легковиків.

Аби розчищення снігу відбувалося швидко, в повній готовності чекають усі 245 одиниць спецтехніки й обладнання. Причому й до погодних несподіванок обласна САД підготувалася. Разом із облдержадміністрацією підготували й прийняли розпорядження, відповідно до якого встановили перелік підприємств, організацій та установ області, котрі дорожникам виділятимуть на договірних умовах механізми й автомобілі для очищення автошляхів від снігу. А це ще 70 додаткових одиниць техніки.

Аби всі ці заходи було кому реалізовувати, у виробничих підрозділах облавтодору створено 33 постійнодіючі бригади фахівців, які працюють у цілодобовому режимі. А координуватиме їхню роботу Оперативний штаб із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та безпечного функціонування дорожнього господарства Волинської області.

Попри те, що на одній із останніх селекторних нарад, проведених Кабміном, прозвучала інформація про недостатню забезпеченість краю сіллю, її помилковість спростували і відразу на селекторі перший заступник голови облдержадміністрації Олександо Башкаленко, і Анатолій Посполітак на прес-конференції:

– Піску маємо 109 відсотків від потреби. Солі – 107 процентів від того, що використали за минулий сезон (днями отримали ще два вагони). А також майже 40 тисяч тонн піщано-сольової суміші.

Не оминув Анатолій Посполітак і проблемних моментів у роботі служби. Зокрема – паливно-мастильні матеріали (що їх запасів вистачить лише на два наступних місяці). Згадав 90 мільйонів боргу за вже виконані роботи перед підрядними організаціями. Зрештою – загалом фінансування роботи САДу.

– Дороги, як ви знаєте, – дзеркало економіки. А вона цього року, на жаль, недопрацювала. Тож через недостатнє фінансування ми робили акцент на експлуатаційному утриманні шляхів. Тим паче, що нинішня весна зустріла нас такою ямковістю, якої, чесно кажучи, не пригадаю, – зізнався керівник. – Звісно, нашим дорогам далеко до європейських. Навіть на відремонтованих десь проглядається колія, десь маємо напливи. Бачачи «халтуру», заставляємо підрядника переробляти. Проте з ямами проблем у нас серйозних немає.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

На фото автора: Анатолій Посполітак; такою була минула зима…

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%