Де не ступала нога жінки…

Де не ступала нога жінки…


Волинський мандрівник і журналіст Олексій Артамонов «на перекладних» дістався у Грецію. Побував на унікальному півострові, де є священна гора Афон. Як заповідала Божа матір, там ніколи не ступала нога жінки…

Повернувшись на рідну Волинь, Олексій Артамонов завітав у редакцію «Волинської газети» і розповів про свою незвичайну епопею:
«Усе почалося з того, що у минулому році мене запросили на святкування 55-річчя митрополита Вінницького та Барського Симеона, який раніше був владикою у нашому Володимирі-Волинському. Серед гостей був і митрополит Верійський, Науський і Кампанійський Пантелеймон, з яким я мав честь порозмовляти після служби. Попросив дати мені благословення на поїздку на священну гору Афон.
Єпископ Волинський та Луцький Нафанаїл вручив спеціальний лист грецькою мовою. Постало питання, чим і як їхати. Посприяв львівський туроператор «Гал-круїз».  Вартість квитка в обидва кінці автобусом класу «Неоплан» обійшлася в 100 євро. Дата виїзду та повернення були обумовлені заздалегідь. 14 липня автолайнер зі Львова взяв курс на Салоніки. Маршрут протяжністю 1500 км проліг через Румунію та Болгарію. Ранком ми були в міжнародному порту «Македонія» м. Салоніки. Міським автобусом добрався до центрального вокзалу, звідки вирушив на Верію. З горем наполовину добрався до Верійського монастиря Панагія Довра, а там дитячий літній табір, і я гість не бажаний.
На щастя, трапився монах, який розмовляв російською. Найперше завів у трапезну та добре нагодував. Ніч перебув у чергового обителі, а зранку вернувся у Верію, аби місцева митрополія допомогла відправити на святу гору Афон. Саме місто, історична назва якого Берія, чарує своєю красою. Воно розташоване на півночі Греції, між Олімпом і м. Салоніки на відстані 73 км від нього і понад 500 км від Афін. Це один з важливих торговельних центрів древньої Македонії. Верія відома також як місто художників, чеканщиків та граверів. Туристи в обов’язковому порядку відвідують численні храми та відомі музеї – Історичний та Археологічний.Тут понад 40 священних споруд ХVІ-ХІХ  ст., через що місто часто називають «малим Єрусалимом». Як правило, це розписані базиліки і візантійські храми. Серед них церква Воскресіння Христа, Старий кафедральний собор, присвячений апостолам Павлу і Петру, церква Святого Власія, один із найкрасивіших храмів – церква Святого Івана Богослова, яка прикрашена чудовими розписами. Величаво дивиться і церква Святого Антонія, покровителя міста, яка була зведена в ХІХ ст.
Афон у грецьких джерелах офіційно іменується як Свята Гора. У системі адміністративних районів Греції має назву: «Автономна монашська держава Святої Гори». Це самокероване співтовариство з 20 православних монастирів перебуває під юрисдикцією Константинопольського Патріархату. Суверенітет Греції над півостровом закріплений Лозаннським договором 1923 р.Щоб відвідати Афон, необхідно зареєструватися в інтернеті чи зателефонувати в офіс Святої Гори, що знаходиться в Салоніках, і забронювати місце в монастирі. А ще потрібно отримати дозвіл (діамонітіріон) на паломництво, який коштує 25 євро. Видають його в с. Уранополісі, в офісі Афона. Тут паломники мають бути за годину до відправлення. Оскільки валюти у мене не було, довелося телефонувати в Генеральне консульство України в Салоніки. Через два дні все владналося.19 липня кораблем з пересадкою в порту Дафни прибув у грецький чоловічий православний монастир Святого Павла. До готелю доїхали автобусом. Номер попав із видом на море. Панорама пречудова! Вечірня молитва і трапеза. Мені дозволили перейти в монастир Святої Анни. Відвідав також монастир Святого Пантелеймона, який нагадує маленьке містечко з багатоповерховими будівлями і високими куполами храмів.
Ніколи жіноча нога не ступала на цей півострів – так веліла Божа Матір, охороняючи мир і спокій монахів. Для православних усього світу гора Афон – одне з найголовніших святих місць, земний промисел Божої Матері. Безмежно радію, що став одним з мільйонів щасливців, які побачили це святе місце».
Ось така надзвичайно цікава мандрівка відбулася в долі Олексія Артамонова.

Наш кор.
На фото з порталів «Turizm.world», «Go-athos» та прочан: Олексій Артамонов під час турне у Грецію: священна гора Афон; православні монастирі на землі древньої Еллади.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%