Хліб росте з долонь

Хліб росте з долонь


Погодні умови другої половини серпня дозволили аграріям Волині активізувати проведення жнивних робіт, а окремим господарствам завершити збирання ранніх зернових культур.

 Першими, як повідомляє сайт департаменту агропромислового розвитку Волинської  облдержадміністрації,  зі збором ранніх зернових справились у СГПП «Рать» Луцького , ТзОВ «П’ятидні» Володимир-Волинського районів,  підприємствах групи компаній ТМ «Вілія», ТзОВ «Агропродукт Горохів», ТзОВ «Волинь Агро», ПОСП ім. І.Франка, ТзОВ «Агросвіт Волинь» Горохівського, ТзОВ «Облапське» та ФГ «Геркулес» Ковельського районів.
Достатня кількість накопиченої вологи у ґрунті спонукала аграріїв до дещо раніших, ніж зазвичай, строків посіву озимого ріпаку. Оозимий ріпак посіяно на площі понад 2 тис.га. Лідируючі темпи посіву ріпаку у сільгосппідприємств групи компаній ТМ «Вілія» 400-500 га за добу, всього посіяно понад 1500 га. Також до посіву ріпаку приступили у ТзОВ «П’ятидні» Володимир-Волинського району, ТзОВ «Горохів насіння».

Про стан справ в аграрному секторі Локачинського району нашому кореспонденту розповіла Ярослава Дмитришин  – начальник відділу агропромислового розвитку місцевої державної адміністрації.
-- Виробничо-господарською діяльністю у нашому районі займаються 83 агроформування та 71 фермерське господарство, -- розповідає Ярослава Омелянівна, -- які займаються вирощуванням зернових, цукрових буряків, олійних культур, картоплі, овочів та ягід, а також виробництвом м’яса свинини,  яловичини та птиці, молока і яєць. Цьогоріч зернові у господарствах району займають площу 6671гектар. Непогано вродила озима пшениця, яка видає 70 цнт з гектара. Вважаю, що це непоганий показник. Вищу врожайність – 80 цнт з га -- торік мало фермерське господарство Торчинюка «Надбання». На п’ять цнт менше з одного гектара отримала фірма «Вілія», яка орендує землю в с. Бубнів. Повністю обмолочено озимий ріпак, який посіяли на площі 2720 га і який видав 34 цнт з га. Непогано вродив озимий ячмінь. Намолочено 676 тонн.

– Затримки під час збирання врожаю через нестачу паливно-мастильних матеріалів не траплялося?
-- На щастя, такої проблеми у нас не існує кілька років поспіль.Наші сільгоспвиробники, керуючись відомою порадою мудреців – готуй сани влітку, а воза взимку – заздалегідь підготувалися до збиральної кампанії. Завдяки селянській практичності вони зуміли повністю забезпечити власні господарства паливо-мастильними матеріалами. Люди добре розуміють, яких втрат завдає один день зволікання. Це обертається чималими збитками.

– Ярославо Омелянівно, що можете сказати про якість зерна, яке сушило палюче сонце, щедро полавали літні дощі?
-- Безумовно, що погодньо-кліматичні умови цього року не прості. Вони суттєво вплинуть на якісні показники. Адже кожен зерновиробник прагне продати вирощений врожай найвищого гатунку, аби з кожного кілограма мати якнайбільший зиск. Як буде насправді, поки що спрогнозувати важко. Чому? Через об’єктивні причини. Раніше район мав свою лабораторію, яка оперативно робила аналізи. Нині лабораторії є лише у Луцькому та Ковельському районі. Тож можливості оперативнодізнатися про якість збіжжя дещо обмежені. 

– На якості зерна певним чином позначається і селекція. Що скажете з цього приводу?
--  Ми  в основному висіваємо вітчизняну селекцію, хоча є окремі господарства, які мають  німецьку. Це ті фермери, які працюють напряму із «Вілією» і в якої і беруть іноземну селекцію. Коли підіб’ємо остаточні результати, то порівняємо показники й побачимо перевагу або одного, або іншого виду.

– Цікаво дізнатися, скільки у вас фермерів?
-- Маємо 71 фермерське господарство. Але вони досить неоднорідні. Є господарства, які мають лише 2-4 гектари землі. Незважаючи на таку мізерну кількість, їх власники вирішили зареєструватися у встановленому законодавством порядку, аби ніхто ніяких претензій не висовував у майбутньому. Більшість з них господарюють непогано, справно також сплачують податки, поповнюючи державну казну та місцевих громад. До сказаного хотілося б додати кілька цифр. З початку року всіма категоріями господарств реалізовано майже 6 тис тонн м’яса худоби і птиці, що дало змогу значно перекрити намічені показники. За цей період вироблено близько 2,5 тис тонн молока. Продуктивність дійного стада становить понад 4 тисячі літрів від корови, порівняно з аналогічним періодом минулого року цей показник на 700 літрів вищий.
Незважаючи на різного роду примхи погоди,  працівники цеху під відкритим небом, які не мають свят та вихідних, докладають максимум зусиль та майстерності, аби нарощувати продуктивність полів та ферм і мати вищі прибутки у сімейному бюджеті. Вони свідомі того, що хліб, який ми щоденно бачимо у себе на столі, росте з їх трудових мозолястих долонь. 

Олег ЛОКАЧУК.
На фото Ірини РОМАНЮК: начальник відділу агропромислового розвитку Локачинської райдержадміністрації Ярослава Дмитришин.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%