Віртуальні подорожі

Віртуальні подорожі

Сферичні панорами Сергія Коваленка

Улюбленим містом туристичних мандрівок для багатьох волинян став Кам’янець-Подільський. Щороку його відвідують сотні шанувальників старовинних замків. Втім, шлях туди неблизький. Не кожен може дозволити собі таку подорож також через поважний вік або ж брак часу чи грошей. Та невдовзі це можна буде зробити віртуально. Як саме, спеціально для «Волинської газети» розповідає журналістка видання «20 хвилин» Богдана Хома.  

 У Кам’янці-Подільському розпочали реалізацію проекту«Віртуальний Кам’янець». Місто популяризуватимуть за допомогою сферичних фотографій. Започаткував цей некомерційний проект кам’янчанин Сергій Коваленко. То ж у недалекому майбутньомув віртуальному просторі можна буде насолодитися мальовничими куточками міста-фортеці. За допомогою сферичного виду фотографій, які створює чоловік, глядач може переглянути не тільки те, що потрапило у камеру фотографа, а насолодитися тим, що цікаве саме йому. Сергій Коваленко планує відзняти Кам’янець так, щоб можна було здійснити віртуальну прогулянку містом, яка буде цікавою як для місцевих жителів, так і для туристів. Наразі уже створено близько десятка панорам із запланованих 50-100.

 Як виникла ідея «Віртуального Кам’янця»

Сергій Коваленко:«Ідея подібного проекту виникла більше року тому. Тоді я працював у складі команди над замовленням компанії Київстар. Завдання полягало у зйомці сферичних панорам найцікавіших місць України за допомогою дрона. Я відзняв Кам'янець, Чернівецьку та Тернопільську області. Сферичні панорами – це набір з 8-40 фотографій, які спеціальним чином знімаються та обробляються за допомогою комп'ютера. В результаті отримуємо фотографію, яка містить зображення одразу усіх боків від точки зйомки. Таким чином глядач може побачити не тільки те, що попало у камеру, як при звичайній зйомці, а й вибрати саме те, що цікаво йому.  Тобто, що дивитись обирає не фотограф, а глядач. Власне тоді ця ідея і стала мені цікавою. Пізніше я зустрівся з представником Google Україна, який курує проектом «Цифрове перетворення України». Учасники його електронними засобами популяризують області України. Для демонстрації унікальних та цікавих місцин, об'єктів культурної спадщини чи приміщень вони використовують віртуальні тури. Перемовини про впровадження проекту на теренах Хмельниччини ще продовжуються, є черга з областей, але виконати подібне «в мініатюрі» на прикладі нашого міста, я планую цього року.

 Про мету та особливості проекту

Основна мета – популяризація міста. Хочеться найцікавіші локації Кам'янця показати таким чином, щоб ті, хто давно живе за кордоном, змогли хоча б віртуально прогулятись його вулицями, побачити в різні сезони року і, можливо, приїхати сюди. До незвичного формату також є значний інтерес і у кам'янчан. Наприклад, сферичні панорами можемо робити також за допомогою дрона з висоти 100 метрів, що буде цікаво і мешканцям, і гостям міста. Також крім зйомки місцевостей, ми будемо також знімати інтер'єри приміщень. До речі, сферичні панорами дуже цікаво переглядати на сучасних смартфонах. Можна відкрити їх на весь екран і, обертаючи навколо себе телефон, розглядати зображення з усіх сторін. Сферичну фотографію Лебединого скверу вже можна переглянути. Сергій Коваленко розповідає, що над проектом поки що працюють вдвох із сином Дмитром, учнем 10 класу. Наразі, окрім створення самих сферичних фотографій, вони займаються формуванням переліку локацій, які б цікаво виглядали у такому форматі. Якщо проект виявиться вдалим та популярним, його розширять на район, а, можливо, й на всю область. Переглянути відзняті панорами можна на сторінці у мережі Facebook, а згодом їх розмістять і на інших сайтах.

Богдана ХОМА.

Фото Сергія Коваленка зі сторінки у мережі Facebook.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%