Болюче!
Згадаймо про Іловайськ!
Лучани помолилися за вічний спокій загиблих під Іловайськом.
Напередодні, ГО «Військові капелани Волині» у Facebook звернулися з проханням вшанувати пам’ять загиблих у цій страшній трагедії. У ці хвилини біля меморіального фотостенду у Луцьку має відбутися заупокійний молебень за полеглих Героїв. Акція проходить під гаслом: «Запали лампадку − зігрій душу ПОЛЕГЛОГО ГЕРОЯ. ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!»
Нагадаємо, три роки тому бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. 29 серпня «зелений коридор», попри обіцянки про безпеку, опинився під прямим вогнем російських військових і бойовиків. Загинуло щонайменше 366 українських військових. Бої за Іловайськ розпочалися у другій половині серпня 2014 р.. З 10 серпня на територію окупованого Донбасу прийшли підрозділи ЗС Росії.
Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня після третього штурму міста. 19 серпня розгорнулися кровопролитні бої. 20 серпня місто було на дві третини під контролем української армії. У сутичках за Іловайськ ворогові протистояли батальйони «Дніпро», «Донбас», «Азов», «Шахтарськ» за підтримки армійських частин 17-ї дніпропетровської танкової, 93-ї дніпропетровської механізованої та 51-ї волинської бригад. 20 серпня на підмогу бойовикам прибули терористичні угрупування «Восток» та «Оплот». Після введення регулярних російських військ 23-24 серпня, 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. Українських бійців в Іловайську почали розстрілювати з «Градів» та «Ураганів».
На екстреному засіданні РНБО Президент України Петро Порошенко заявив, що тяжка ситуація українських військ в Іловайську багато в чому викликана зрадою керівництва двох бригад, які самовільно залишили лінію оборони.
До 28 серпня з російською стороною було обговорено маршрут виходу українських військ по «зеленому коридору» двома колонами. 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові двома організованими колонами почали вихід з Іловайська. О 10:00 російська артилерія під Іловайськом цинічно розстріляла «гуманітарний коридор» попри запевнення, що українські бійці зможуть безпечно і без втрат вийти з оточення. 30 серпня всі бійці, які не здалися в полон, зі зброєю і прапорами вийшли через спеціальний коридор до місця дислокації основних сил АТО.
На момент виходу угруповання українських військ могло сягати 1700 бійців. За інформацією військової прокуратури, загальна кількість бойовиків та військ РФ під час боїв під Іловайськом перевищувала 16 тис. людей.
У серпні 2015 р. головний військовий прокурор Анатолій Матіос оприлюднив список загиблих у Іловайському котлі. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 зникли безвісти. Парламентська ж комісія повідомила про втрату тисячі бійців.
Трагедія особливо зачепила Волинь, адже в операції брала участь 51-а механізована бригада, в якій служили волиняни, бійці спецроти «Світязь», а також чимало волинян у складі добровольчих батальйонів. Серед загиблих, зокрема, – бійці роти особливого призначення управління МВС «Світязь» Олександр Сивий, Максим Ляшук, Олександр Сацюк, Сергій Помінкевич та Віктор Шолуха.
Заступник командира роти особливого призначення «Світязь» Ігор Дрючан тоді з сумом казав: «Болить, бо сім наших хлопців не повернулися з Іловайського котла і шість не повернулися з тієї групи, яку я виводив особисто. Я прошу вибачення у батьків кожен день».
Сьогодні "Світязь" вже вшанував своїх загиблих побратимів. У центр Луцька на акцію прибув заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич. Разом із керівниками обласної поліції та бійцями роти спецпризначенців він поклав квіти до пам’ятної стели «Загинули за єдність України» на Театральному майдані в Луцьку.
Спецпідрозділ поліції особливого призначення «Світязь» був створений у червні 2014 року. Його першим командиром став Олександр Фацевич. У серпні роту відрядили для забезпечення охорони громадського порядку в Донецьку область. Його бійці брали участь у боях в Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці та під Ясинуватою. Потім підрозділ перевели до Іловайська, де правоохоронці опинилися в оточенні російського окупанта. Начальник Головного управління Нацполіції у Волинській області Петро Шпига акцентував на тому, що українці не повинні забувати імена героїв та шанувати їх пам’ять. «Ми не повинні забувати ці трагічні сторінки, коли загинули наші найкращі сини. Вони поклали своє життя за наше майбутнє, нашу незалежність і свободу», – сказав керівник поліції Волині.
За словами Олександра Фацевича, у боях за Іловайськ загинули семеро бійців роти патрульної поліції особливого призначення «Світязь»: Олександр Сацюк, Сергій Помінкевич, Олександр Сивий, Віктор Шолуха, Мирослав Столярчук, Володимир Іщук і Максим Ляшук. «Пам’ять про загиблих назавжди буде викарбувана в історії України, адже саме ці хлопці віддали своє життя за Україну та її незалежність. Ми, своєю чергою, маємо бути справжніми патріотами і робити все, щоб жити в мирній, вільній і незалежній країні», – зазначив Олександ Фацевич
Чисельні втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир'я в рамках контактної групи Україна–Росія–ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків. 12 жовтня 2014 р. Президент України Петро Порошенко задовольнив рапорт про відставку тодішнього міністра оборони Валерія Гелетея.
За матеріалами інтернет-видань.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
Юлдашев не тоне У Володимирі придбали сміттєвози для обслуговування євроконтейнерів У Луцьку змагалися волинські волейболістки На Волині далекобійники намагалися підкупити патрульних Курячі шиї на сковороді З 29 травня у Луцьку призупинять рух транспорту проспектом Волі Останній дзвоник і донати на ЗСУ Волинська збірна з футболу виборола “срібло” У Луцьку водійка скоїла ДТП під час комендантської години Лучанина викрили на торгівлі психотропами- Опитування
- Результати