Резонанс!

Резонанс!

Добралися до книгарень, Або ганьба луцьких депутатів

Сьогодні волинська громадськість просила сесійну залу Луцької міської ради утриматись від продажу книгарні «Освіта», що в Луцьку. Перед депутатами та посадовцями міськради навіть виступила відома українська письменниця Надія Гуменюк. Підтримати книгарів попри відомих українських письменників прийшли й звичайні лучани. На захист книгарів стала й частина депутатського корпусу, і першого разу депутати таки проголосували за збереження книгарні, та секретар міської ради Григорій Пустовіт тут же, всупереч регламенту, здоровому глузду і морольним нормам, поставив це питання на голосування вдруге і «додавив» своїх холуїв. Це знакове голосування продемонструвало, що містом правлять нечитайли: для них навіть слово письменників не авторитет, і це передвісник того, що до Луцька гряде новий майдан.

Тож більшістю голосів у Луцьку не підтримали проект рішення про мораторій на відчуження, продаж чи передачу комунального майна, в якому перебувають редакції друкованих засобів масової інформації, друкарні, видавництва, книгарні, підприємства книгорозповсюдження, заклади культури та творчі спілки.

46-а сесія Луцької міської ради 29 року й її голосувачі увійдуть у чорну історію Луцька, як губителі книгарювання.

 «Проект рішення вносився з метою захистити книгарню «Освіта». Голосування покаже, хто як хоче підтримувати цю галузь», – зауважив депутат Павло Данильчук.

У підсумку, лише 10 із 34 депутатів проголосували «за».

Депутат Луцької міської ради від ВО «Свобода» Микола Федік заявив, що націоналісти голосуватимуть проти перенесення книгарні «Освіта» з центру міста.

Нагадаємо, приміщення у центрі Луцька, де знаходиться книгарня «Освіта», хочуть продати. Напередодні сесії Луцькради заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк підписав розпорядження про перенесення луцької книгарні «Освіта» на проспект Перемоги, 14.

 «Моя фракція має тверду позицію, і заявляю, що фракція «Свобода» проти перенесення книгарні на проспект Перемоги. Насправді ми мали б думати, як розвивати, як вкладати в українську книгу. Мали б думати, як залучити туди більше дітей. Це одне із духовних надбань Луцька, куди ми маємо вкласти, а не забирати. Це як Луцький замок, як Кірха, це наше духовне. Пам’ятаєте цьогорічне ЗНО, коли писали, що українця «завалили» на ЗНО, а ми дозволяємо собі закривати книгарню», – виступив депутат Федік.

Позицію Миколи Федіка підтримав і депутат міської ради Луцька Богдан Вавринюк, який зазначив, що приміщення «Освіти» знаходиться у приміщенні пам’ятки архітектури.

 «Я вважаю, що книгарня у цій будівлі багато чого додавала б місту, міській владі. Було б добре, якби там розміщувалися не кафе, не ресторани, а книги – бо це святе», – зазначив депутат.

Письменник Володимир Лис розкритикував рішення Луцької міської ради щодо виселення книгарні «Освіта» з центру Луцька.

Своїм бачення щодо цього він поділився з ІА «Конкурент».

«Це ганебне рішення. Адже зараз у Дніпрі відкрито сім нових книгарень. Упродовж останніх років навпаки книгарні-комунальні підприємства відкривалися: Харків, Одеса, Львів, Дніпро. А в нас, коли вдалося відстояти у 90-ті роки при Кучмі, то що ж це за влада, яка прийшла після Революції Гідності? Є один важливий момент, який ніхто не згадав і не спростував сказане у доповіді. А я знаю, що обласна рада поки пропонує взамін приміщення на проспекті Перемоги. Але це приміщення в департаменті аграрної політики і промислового розвитку Волинської ОДА на 3-му поверсі. Це кімнатка площею 17 квадратних метрів. Може, вже щось змінилося... Люди, які з інших міст чи сіл приїжджають, навряд будуть шукати цю книгарню», – розповів Лис.

Письменник назвав закриття книгарні в центрі Луцька «гонінням на українську культуру, літературу, книгу».

«Коли запропонували в 42-му році Сталіну закрити бібліотеки і книгарні, він сказав: «А что мы будем тюрьмы открывать?» То зараз, якщо щось скажеш про минуле приємне, то будуть критикувати. Сталін для мене – це тиран, один із найкривавіших диктаторів, але навіть при ньому розуміли, що таке книгарні і бібліотеки. А в нас все впирається у гроші. Врешті-решт ми доведемо себе до тих країн, де духовність не грає ніякої ролі», – зазначив він.

Володимир Лис додав: якщо на місці книгарні з′явиться нічний клуб чи ресторан – це буде ганьба.

«Оперувати демагогічними фразами і фактами, які наводить Пустовіт (Григорій Пустовіт, в.о. міського голови – К.), я вважаю, не припустимо. Бо говоритти треба, що пропонується, де пропонується, що буде тощо. Історична цінність цього приміщення і розташування – це зовсім інша річ. Бо якщо ми безпам′ятні, то це шлях в нікуди», – наголосив Лис.

 

ЛУЦЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ РОЗКРИТИКУВАЛА МІСЬКУ ВЛАДУ

Почесний громадянин міста Богдан Свереда закликав не підтримувати рішення про виселення книгарні.

Про це він сказав 29 серпня під час сесії Луцькради.

Він зазначив, що в них є понад три тисячі підписів, які закликають утриматись від приватизації цього закладу.

«Не знайдеться жодного учителя, який би не знав цю книгарню. Хоча би десяток разів упродовж року вони заходять туди. Так, є й інші книгарні, але вони продають переважно ті книги, які добре продаються», – сказав Богдан Свереда.

Він зауважив, що чув багато за фракцію «УКРОП», а тепер побачив їхню мовчазну згоду щодо видворення книгарні з приміщення на проспекті Волі.

Письменниця Надія Гуменюк пояснила, що книгарня розташована поблизу університету, на перетині людських потоків. Вона просила не підтримувати цього рішення.

Представники луцької книгарні «Освіта» разом з творчою інтелігенцією мають намір подати до суду на рішення міської ради щодо продажу її приміщення на аукціоні. Про це стало відомо власкору «ВолиньUA». Так, керівництво книгарні буде звертатися до суду та оскаржуватиме сьогоднішнє рішення міської ради про продаж приміщення і про перенесення книгарні на проспект Перемоги. Представники інтелігенції вважають це рішення незаконним і таким, що спрямоване проти культури та з метою подальшого дерибану майна громади.

Відомі представники луцької інтелігенції прийшли на сесію міської ради з вимогою не продавати на аукціоні приміщення книгарень у центрі міста. Між тим, правляча більшість спершу навіть не бажала поставити це питання першим у порядку денному, попри пропозиції представників опозиції. «Тут зібралися відомі у місті та області люди, які формують нашу свідомість. Це цвіт нації. Навіть виключно з поваги до них ми зобов’язані розглянути питання про долю книгарні у центрі міста», – заявив у виступі голова фракції ВО «Свобода» Микола Федік.

«Сьогоднішнє голосування луцьких «пустовітівців» – лихий знак для міста», вважає творча інтелігенція Луцька.

За матеріалами інтернет-видань

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%