За Кликуном – замок!

За Кликуном – замок!

З ініціативи управління туризму та промоції міста, ГО «Генерація успішної дії» та в рамках проекту «Доторкнися до свого міста» на Замковій площі відкрито перший тактильний макет замку Любарта, виготовлений із бронзи. 

На відкриття завітали перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад, радник міського голови Ігор Поліщук, начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська, представники ГО «Генерація успішної дії» та представники громадськості м. Луцька.
Завдяки бронзовій копії Луцького замку, яку виготовили скульптори з м. Тернополя Дмитро Мулярчук та Володимир Кріса, у незрячих людей з’явилася можливість відчути руками і отримати уяву про архітектурну форму, тактильно вивчити особливості архітектурного стилю і, за допомогою шрифта Брайля, самостійно прочитати коротку довідку про Замок Любарта. Макет виконано у масштабі 1:200, його висота разом із постаментом, де є написи про замок різними мовами, – 130 см.Оскільки в Україні живе понад  50 тис. незрячих людей, для яких пізнавальний туризм практично недосяжний, то за прикладом інших держав світу тут теж уже створюють зменшені бронзові копії історичних пам’ятників, які доступні для тактильного сприйняття.
Виготовлення та встановлення подібної конструкції в м. Луцьку, крім цього, засвідчило і прагнення міської влади підкреслити історико-культурну особливість обласного центру, адже ще раніше на вул. Лесі Українки було розміщено бронзову фігуру луцького Кликуна – провісника найголовніших новин.

Сергій ШРАМЧУК.
На фото автора та Олександра ОЛІШЕВСЬКОГО: луцький Кликун на вул. Лесі Українки; тактильний макет Замку Любарта, виготовлений із бронзи та встановлений на Замковій площі біля ясена Лесі Українки.