Код... драбини

Код... драбини


 Ходити через двері заважають переконання чи… дух Карла Маркса?

«Волинська газета» 13 вересня ц. р. вмістила фоторепортаж під заголовком «Самотня жінка… на драбині». Аби дізнатися більше про такий незвичайний феномен, коли людина виходить і заходить у квартиру на першому поверсі луцької багатоповерхівки не через двері з кодовим замком, а через вікно з драбиною, наш кореспондент відправився на пр-т Відродження, що в обласному центрі.  

Будинок, в якому знаходиться квартира «героїні» газетної публікації, показав нам художник та дизайнер Микола Волошин.
Першим у дворі багатоповерхівки зустрічаю середнього росту чоловіка 45-50 років. Коли відрекомендовуюся, називає себе Максимом. Той факт, що жінка у свою квартиру потрапляє таким незвичним чином, підтверджує. Ця парадоксальна ситуація відбувається не один рік. 
«Можливо, вона в якусь секту ходить?», – робить припущення мій знайомий і розповідає анекдотичний випадок:
«Одного вечора вертався з кафе, де випив сто грамів. Назустріч двоє поліцаїв. Зупиняють і цікавляться, чи маю я телефон. Підтверджую, що так. І документи є на нього з магазину, в якому купував. Вони почали вимагати, щоб показав свій паспорт. Без необхідності з собою я його не ношу. Ну, думаю, попав… На щастя, у той момент угледів співмешканку нашого будинку, яка почала збиратися драбиною у свою власну квартиру. «Поки ви зі мною возитеся, то он якийсь злодій квартиру обчистить!», – вказав рукою у напрямку жінки. Вони кинулися туди, мов ошпарені. Що говорили з «порушницею», то того не знаю. Я ж спокійно пішов до хати».
Отже, незвичайний маршрут із вулиці в квартиру через вікно – підтверджується.
Чекаю ще якихось півгодини біля вказаного під’їзду. Нарешті звідси виходить молода жінка. Моє запитання її не дивує. Російською мовою відказує, що живе тут уже 8 років. За весь цей час жодного разу не бачила, щоб їхня сусідка, квартира якої знаходиться на першому поверсі, користувалася дверима: своїми чи загальними. 
«У своєму підвалі вона тримає драбину, – слухаю коротеньку розповідь. – Коли приходить додому, то спочатку спускається в підвал, бере драбину, несе і приставляє її до вікна, через яке і потрапляє у помешкання. Таку ж процедуру проробляє, якщо у якихось справах йде з дому. На ніч ці «маршові сходи» втягує у квартиру. Пояснити таку поведінку людини важко. Але це її проблема. Кожен влаштовує власне життя, як сам хоче».
– Цікаво, коли саме ця жінка виходить з дому? Бо ж не менш цікаво з нею поговорити…
«Якихось певних годин вона не дотримується. Йде, коли виникає така потреба. Це може бути зранку, іноді під обід, а, буває, що й зовсім не виходить на вулицю», – чую пояснення.
Оскільки двері під’їзду відчинені, йду до вказаної квартири. Кілька разів натискую електричний дзвінок, але він не видає жодного звуку. Напевно, господарка не в ладах і з ним. На стук також ніхто не відгукується. 
У сусідній квартири дзвінок відзивається при першому натисканні, але, на жаль, ніхто не відгукується. Швидше усього, господарі на роботі. Годинник показує 10.30.
А ось біля під’їзду стоять хлопець з дівчиною. Виявляється, вони працюють у магазині «7х23», що розташований поруч. «Дивну жінку», як висловлюються, спостерегли неодноразово. 
«Їй не менше 70-ти років, – мовить дівчина. – А, можливо, й 80!».
Подумавши якусь мить, додає:  
«У такому віці це небезпечно. Невже вона самотня?».
А хто це знає? І якщо так, то долею жінки мали б зацікавитися органи соціального захисту, як мінімум. Суспільство, владні структури, святі отці не можуть бути байдужими до своїх співгромадян. Навіть якщо вони замість дверей ходять у квартиру через вікно з року в рік! 
Бо ж не можна такого собі уявити, що єдиною причиною такої метаморфози може бути дух Карла Маркса, іменем якого колись було названо цей проспект в м. Луцьку!

Олег ЛОКАЧУК.
На фото з архіву «Волинської газети»: жінка з драбиною.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%