Сонячна поезія Наталії Бугай

Сонячна поезія Наталії Бугай


Коли читаєш вірші волинянки Наталії Бугай, мимоволі визнаєш, що творчість її – поетично-витончена, оригінальна, яскрава. У цьому ми змогли переконатись під час знайомства із новою книжечкою поетеси «Сонячні історії», яка побачила нещодавно світ у Волинській обласній друкарні.

Презентація збірки для дітей відбулась у Луцькій бібліотеці-філії №10. У просторій залі зібралися читачі: зовсім юні – другокласники школи №7 і дорослі-шанувальники творчості, члени літстудії «Зорі над Стиром».
Свято поезії розпочалося піснею «І зацвіте калина рясно» на слова Наталії Бугай (музика Галини Васіної) у виконанні Анни Миронюк.
Ведуча свята Лариса Радчук, працівник бібліотеки, розповіла про Наталію Бугай не лише як поетесу, але й майстриню по виготовленню ляльки-мотанки, яка бере участь у численних етнографічних фестивалях в Україні і поза її межами. Вона організовує майстер-класи, на яких діти та дорослі виготовляють ляльки-обереги для воїнів, що захищають нашу землю на Сході України. Не злічити багатьох подяк, які отримала майстриня!
Її душевність, щирість, тепло передані і у віршах для дітей. До речі, «Сонячні історії» – друга книжка авторки з прекрасними малюнками- ілюстраціями художниці Ірини Романюк. 
Вірші виразно декламували другокласники школи №7 (вчитель Людмила Ярославівна Кримусь). Діти із задоволенням намалювали ілюстрації до прочитаних віршів.
У творах оживають образи зими, «що стала на порозі», а «сніговиця білолиця білу шубку одягла», а пишна, величава осінь «губить лист довкола», «садки рудими стають, і руді пташки літають». Діти зустрілися з улюбленими героями-звірятами: їжачком з гостренькими голочками, пухнастим зайчиком, кротом, що продає окуляри, жабкою, соловейком, свинкою Хрюшкою, бджілкою Мілою і багатьма іншими героями. Є тут вірші християнської тематики, у яких звучать мотиви Добра, Ласки, Господньої Любові. А в «Маминій колисковій» місяць зазирає крізь вікно, бо «владарює нічка на землі». Мамина колискова зігріває дитяче серденько, адже немає у світі нічого ріднішого, ніж серце та пісня мами. 
Під час презентації книжки звучало багато пісень на слова Н.Бугай (музику створили Галина Васіна і Любов Мілевич). Зокрема, школярі гімназії №18 виконали пісню «Україна-сонце у вінку». Вероніка Назарчук, переможець у багатьох конкурсах співаної поезії, душевно  заспівала «Мрії-наче барви літа», (керівник музичної школи №3 Ірина Лаговська).
Присутні переглянули відеокліпи пісень « Крила для метелика» у виконанні Тетяни Хацкевич, «Ми хочемо миру» – вихованців ДМШ №3 Дуже приємно, що пісні Н. Бугай, Г. Васіної, Л. Мілевич виконують у багатьох школах Волині, всієї України. Вони звучать на міжнародних конкурсах і займають почесні місця.
Вітали Наталію Володимирівну з виходом книжки рідні, друзі, шанувальники її творчості: Марія Пишук, Галина Терлецька – члени літературної студії «Зорі над Стиром», викладач музшколи №3 Ірина Лаговська, волонтери Ольга та Сергій Балицькі. Адже окремою сторінкою творчості Наталії Бугай є плідна праця, співдружність з волонтерами організації «Серце патріота», які доставляють на фронт виготовлені майстринею обереги-мотанки, ляльки-ангелочки. 
Віриться, що сонячна поезія Наталії  Володимирівни стане в пригоді дітям-дошкільнятам і старшим школярам, бо вона вчить розуміти чарівний світ природи, створює неповторні образи, виховує любов до рідної землі та її людей. Вона «дзвоником дзвонить, серцем співає, ласку Господню людям звіщає»!
Хай же щедрою на успіхи, творчі здобутки і надалі буде доля поетеси і майстрині, а її талант приносить  задоволення юним і дорослим читачам не лише Волині, а й всієї України та закордоння.

Лукія ВАСИЛЕВСЬКА,
член літературної студії «Зорі над Стиром».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%