Через «прогалини в законодавстві»…

Через «прогалини  в законодавстві»…

Як і 15 років тому, на Волині знову працює злочинна схема розмитнення старих автомобілів під виглядом нових. І знову в «Автоклондайку» замішані правоохоронці…

«У Луцьку судять учасників злочинної групи, які за свідченням прокуратури організували шахрайську схему розмитнення та продажу автомобілів. Ділки ввозили на територію України авто «Євро 4». На митниці машина на підставі фіктивних документів перетворювалася в «Євро 5», тобто, новішою за роком випуску та технічними характеристиками. Далі за схемою ці ж люди продавали авто «Євро 4», під виглядом «Євро 5», який є в рази дорожчий. На цьому і наживалися», – повідомив портал «Під прицілом».
Детально про оборудки з завезеними з-за кордону машинами розповіли колеги з ТРК «Аверс», яку очолює Наталія Московка.
Як йдеться в одній із ухвал Луцького міськрайонного суду, на підставі підроблених документів на територію України спільники ввозили вживані авто різних моделей іноземного виробництва із зазначенням рівня екологічності «Євро 5», хоча насправді автомобілі відповідали рівню «Євро 4». 
«При перевезенні транспортних засобів складалися фіктивні акти про проведення митного огляду товару із завідома неправдивими даними щодо технічних характеристик автомобілів. Відповідно, при розмитнені обов’язкові митні та  податкові платежі сплачувалися не у повному розмірі, а отримані за перевезені автомобілі кошти розподілялися між спільниками», – сповіщає ТРК «Аверс». 
Співучасники злочинного угрупування створили ряд фірм.«ПП «Авто Трафік», ПП «Веставтобуд», ПП «Форе-Стер», ПП «Волтранс», ПП «Авто Тайм», ПП «Актрос Груп», ПП «Вест Трафік», які за допомогою комп’ютерної техніки підробляли офіційні документи: бріфи (техпаспорти по-українськи), сертифікати відповідності, договори про здійснення зовнішньо-економічної діяльності, які в подальшому подавали посадовим особам Волинської митниці ДФС та до територіальних сервісних центрів Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області для проведення митного оформлення та першої реєстрації», – зазначає «Під прицілом». 
Шляхом такої схеми, продаючи автомобілі «Євро 4» під виглядом «Євро 5» та обдурюючи людей, ділки тільки за 2016 р. «заробили» 635 тис. грн. 
Прокуратура області ще 7 вересня 2016 р. відкрила кримінальне провадження з приводу зловживання службовим становищем працівниками Волинської митниці ДФС з метою отримання хабара та у сприянні такої схеми збагачення. 
Наразі триває досудове розслідування.
Колеги з ІА «Волинські новини» встановили:
«За попередніми даними, організували «чорний» бізнес екс-співробітник управління «К»  УСБУ у Волинській області Сергій Мостенець та Олександр Огороднік, який очолював декілька митних підрозділів, у тому числі митний пост «Луцьк».Слід зазначити, що на початку 2000-их років в області також повним ходом процвітав «Автоклондайк». До незаконного розмитнення нелегально ввезених з-за кордону машин тоді виявилися причетними митники, прикордонники, співробітники СБУ, прокурори і ДАІ. Одного з офіцерів реєстраційної служби УМВСУ тоді навіть убили… Але основне завдання «Автоклондайк» виконав: в Україні для «потрібних людей» завезли десятки тисяч дорогих машин без сплати відповідних коштів у бюджет. Їх через суди визнавали власністю певних громадян, а потім іменем України зобов’язували органи МРЕВ ДАІ УМВСУ реєструвати у встановленому законом порядку. Існувала й інша, не менш ефективна схема: оскільки дозволялося без розмитнення доставляти з-за кордону машини для інвалідів, то на документи деяких спритних неповносправних «поставили на номери» не одну сотню автівок бізнес-класу…
Як пояснював тоді один із всесильних прокурорів області, все це відбувалося через «прогалини в законодавстві»… Тим більше дивує, що злочинний промисел повторюється навіть після Майдану.
Чому? Відповідь очевидна: подивіться на непокараних за старі гріхи високопоставлених пенсіонерів у погонах та мантіях, зверніть увагу на їхні маєтки в імператорському стилі, і стає зрозумілим: одне непокаране зло породжує друге, ще більше за масштабами.

Світлана КОМА.

На фото автора та Богдана ГОНЧАРУКА: «Авктоклондайк-2018» процвітає за зразком «автоклондайку-2010»; міст між Дорогуском та Ягодином, кудою завозять нелегальні іномарки.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%