Інвестиційна привабливість – очима іноземців

Інвестиційна привабливість – очима іноземців

На Міжнародний інвестиційний бізнес-форум «Волинь-Інвест 2018», що відбувся у Луцьку 21 вересня, прибуло чимало іноземних гостей. Тож ми вирішили з ними поспілкуватися і дізнатися про їхні враження та думки.

За словами організаторів, на захід приїхало майже сорок іноземних делегацій, але от взяти в них інтерв’ю  виявилося нелегко. Справа у тому, що можливість поспілкуватися з журналістами виникала лише у перервах між засіданнями, а вони відбувалися постійно, і всі закордонні гості були дуже зайнятими.
Тож користувалися єдиними можливими для нас способами, за кожної нагоди таки запрошуючи для короткого спілкування того чи іншого учасника бізнес-форуму.
Першим нашим співрозмовником став представник Японії, генеральний менеджер Київського представництва «Mitsubishi Corporation» Кохей Тагава. Поспілкувавшись з посланцем «Країни Сонця, що сходить», ми дізналися, що в Україні Кохей Тагава вперше. Ми підійшли до нього ще до офіційного початку форуму.
«Я щойно приїхав і ще не встиг нічого особливо побачити. Але я помітив, що досить багато людей прийшли сюди. Тут багато різних експозицій, наметів зі зразками продукції, і я думаю, що все організовано на досить високому рівні», – сказав японський бізнесмен.
Кохей Тагава вважає, що в України великий інвестиційний потенціал, тому він і подолав таку неймовірну кількість кілометрів, аби знайти для себе можливості майбутніх інвестицій та майбутнього бізнесу.

А от австрієць Альфред Праус в Україні не вперше. Чоловік є Президентом Українсько-Австрійської Асоціації та уже створив в Україні дві компанії.«У мене – 30 років досвіду у веденні бізнесу. Я маю багато бізнес-партнерів в Україні, які для мене уже стали друзями. Особливо Геннадій Чижиков (президент Торгово-промислової палати України – авт.) та Руслан Осипенко (виконавчий директор Українсько-Китайської торговельної Асоціації – авт.). Я зацікавлений у веденні бізнесу в Україні та хочу покращувати стосунки України з Австрією та з іншими іноземними країнами», – наголосив пан Альфред.
Про інвестиційну привабливість Волинського регіону міжнародний експерт висловився відверто. На його думку, розташування Волині – стратегічно зручне, вона межує з Республікою Польщею і Республікою Білорусь, що створює додаткові логістичні та транспортні переваги. 
Це привабливі аргументи, і у Волині є перспективи значного економічного зростання. Та для цього потрібно просувати м. Луцьк і Волинську обл. на міжнародних ринках, і над цим необхідно активно працювати.

За словами польського приватного підприємця Маріуша Білецькі, форум є хорошою можливістю для спілкування та налагодження ділових відносин, адже тут є не тільки представники бізнесу, але й представники влади.«У Волині та в України є дуже хороші перспективи. Я зацікавлений в інвестиціях і уже був у вашому місті та спілкувався з представниками влади. На сьогодні є люди, які зацікавлені у розвитку друкарської справи. Сьогодні, на цьому форумі, я делегую їхні інтереси», – зазначив Маріуш Білецькі.
До слова, він частий гість в обласному центрі Волині, і м. Луцьк йому дуже подобається.

Наступний наш співрозмовник опинився на форумі спонтанно. Спочатку навіть не знав про такий захід – Хуберт Ріедл приїхав разом із своєю делегацією із німецького міста Ерцгаузен до смт Іваничі. Але коли довідався, то одразу зі своїми партнерами зголосився долучитися до форуму.«Наше завдання – стати ближчими до українських людей. Ми прагнемо реалізувати спільні проекти з вирішення проблем, які сьогодні обговорювалися на цьому заході. Нас цікавлять питання енергії, біоенергії, газу», – сказав Хуберт Ріедл. – Дуже цікаво почути деякі цифри, так само дуже цікаво почути, як краще запрацює ваша митниця».
Хуберт Ріедл зазначив, що приїжджає в Україну уже втретє і постійно намагається привезти сюди своїх друзів, але зізнається, що це надто складно, адже вони переживають через військові дії на Сході країни. Хоча пообіцяв, що таки найближчим часом привезе сюди нових німецьких підприємців.

Для Бенно Грімберга – координатора проекту «FoodTechLinkУкраїна» з Голандії, форум виявився настільки інформаційно насиченим, що йому не вистачило достатньо часу живого спілкування. На його думку, потрібно більше спілкуватися, задавати питання, які насправді цікавлять та влаштовувати «мозковий штурм».Цікавимося, чи вперше відвідує наше місто та регіон? 
Бенно Грімберг зізнається, що приїжджає в Україну з 1996 р., але на Волині був лише проїздом. Тому під час обідньої перерви скористався можливістю, і відвідав замок Любарта. Він справив на нього дуже приємні враження.
Бізнесмен переконаний, що ми не повинні сидіти і чекати, поки до нас хтось приїде, потрібно самим їздити по різноманітних виставках і рекламувати себе:
«Ви маєте активно займатися промоцією!».
Згодом у розмові з представниками відділу інформаційної політики облдержадміністрації Бенно  Грімберг розповів, що Нідерланди займають другу сходинку в рейтингу світових експортерів сільськогосподарської продукції, а також восьму – у десятці найбільших імпортерів. На його переконання, було б логічно бачити у цих переліках і Україну.
Очевидно, що значну роль у цьому процесі відіграло вигідне географічне розташування Нідерландів, а також вдале розташування великих морських портів та повітряного хабу аеропорту Схіпхол. Однак, це далеко не все. Нідерландам вдалося успішно поєднати вирощування сільськогосподарської продукції та торгівлю. І в цьому Україна може перейняти успішний досвід.
Під час панелі щодо сільського та лісового господарства координатор проекту «FoodTechLink Україна» також коротко окреслив результати нещодавно проведеного багатогалузевого дослідження ринку Західної України, за результатами якого Волинь – один із лідерів серед регіонів зазначеної частини держави. По тому ж, сконцентрувався на можливостях агропромислового сектору області для подальшого розвитку.
І в цьому він співзвучний із гендиректором та співзасновником СП «POLKO GROUP» Славоміром Полковські, котрий ще в 1991 р. створив інвестиційне підприємство, що базується у Маневицькому р-ні та спеціалізується на органічному вирощуванні та переробці ягід малини, а з позаминулого року – ревеню та агрусу, котрі збирають у Рожищенському р-ні.
Запитуємо в Бенно Грімберга, чи не хотів би він відкрити свою фірму і в Україні?
«Багато компаній хотіли б тут відкрити свій бізнес або філіали, але це досить складно. Думаю, в інших сферах у вас великі перспективи, але не в галузі машинобудування чи будівництві обладнання, тому що це потребує величезної кількості коштів», – зазначив бізнесмен.

І на завершення ми поспілкувалися із лісовим інженером компанії «Wald Care Forestly Consulting» Андре Грутзманом. Німець добре знайомий з Україною, адже приїжджає сюди уже 15 років.Тут йому дуже подобається, але зазначає, що з однієї сторони є розмови, а з другої – реальність, і вони не завжди відповідають одне одному. На його думку, Україні знадобиться не менше 10-ти років, щоб досягнути європейського рівня. 
«У вас хороші перспективи розвитку, але вам потрібно подолати значний ряд проблем, а на це потрібен час», – наголосив іноземний гість. – Я вірю, що такі бізнес-форуми наближають цей час успіхів на міжнародній арені».
Отже, поспілкувавшись із закордонними гостями, стало зрозуміло, що вони досить серйозно розглядають можливість співпраці з Україною, у тому числі і з Волинню, але, щоб досягнути успіху, нам необхідно наполегливо працювати, аби нам і у нас повірили.
Міжнародний форум «Волинь-Інвест 2018», безумовно, цьому сприятиме.

Ольга КОНОНЧУК.
Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%