Зміна пріоритетів

Зміна пріоритетів

Голова облради Ігор Палиця продовжує критикувати Петра Порошенка, побив горщики з Володимиром Гройсманом, але налагодив співпрацю з Олександром Савченком.

 

У студії ТРК «Аверс», а також на недавньому сесійному засіданні, голова облради Ігор Палиця, який після тривалої відсутності знову приїхав на Волинь, розповів про нинішню конфігурацію співпраці (або відсутності такої) з органами влади центрального, обласного та місцевого рівнів. Порівняно з літом пріоритети в Ігоря Петровича дещо змінилися.

Стабільним залишився антагонізм із Президентом України, якого, як зізнався Ігор Палиця, він підтримував як голова Одеської облдержадміністрації на виборах у травні 2014 р. Хоча, зауважив, «розумів, що тривалої співпраці не буде», працювати з Петром Порошенком «було некомфортно»,  що «на посаді мене не залишать, та й, у принципі, й сам не хотів залишатися». Тоді як із в. о. глави держави Олександром Турчиновим ( нині – секретар РНБОУ, – ред.) контакт виник одразу, і вони могли навіть по кілька разів на день спілкуватися по телефону: «Він завжди відповідав на дзвінки».

Системна критика діяльності гаранта Конституції з боку Ігоря Палиці набула дуже гострих форм після відео конференції з Буковелю. Ігор Палиця і кандидат у Президенти від УКРОПу Олександр Шевченко не шкодували гострих епітетів у бік Петра Олексійовича

Зрозуміло, що той теж не збирається сидіти, склавши руки…

«Мені багато хто радив навіть не їхати на сесію облради, – зазнався Ігор Палиця. – У тому числі й деякі добре поінформовані народні депутати… Бо в будь-який момент можуть заарештувати. Але я приїхав! Чого мені боятися? Я нічого не вкрав, нікого не зґвалтував, не вчинив ніякого іншого кримінального злочину. Але адвокат про всяк випадок постійно перебуває біля мене. Мало що може статися… Від Петра Порошенка чого завгодно можна очікувати. Так, на відео я говорив, можливо, трохи емоційно, але те, що думаю, в чому переконаний»…

Навіть у день народження Петра Порошенка (26 вересня, – ред.) Ігор Палиця на уточнююче запитання побажав іменинникові лише одного: «Щоб у нього нарешті совість прокинулася».

Змінилися стосунки і з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, який разом із Ігорем Палицею не раз бував на Волині, а от останній раз його візит відбувся вже без Ігоря Петровича. В чому справа?

«Я критикую не лише Президента, а все керівництво країни. Все іде не так. Народ в результаті їхнього правління стає все біднішим і біднішим… Тому я воюю з принципами тих людей, які становлять верхівку нинішньої влади!», – ці слова, власне, пояснюють і появу «чорної кішки», яка пробігла між Ігорем Палицею та Володимиром Гройсманом.
А причина доволі банальна: підконтрольний Кабмінові Держеокадастр 4 рази повертає документи від КП «Волиньприродресурсу», що унеможливлює отримання землі для розробки корисних копалин. Ігор Палиця зателефонував із цього приводу Володимирові Гройсманові, доволі емоційно йому пояснив, що це неправильно («твориться справжній бєзпрєдєл»), і після того вони більше не контактували.

«А дружні стосунки в нас дійсно були. Можливо, вони й зараз залишилися…», – підсумував цю тему Ігор Палиця.

До речі, про лідера президентських рейтингів Юлію Тимошенко не обмовився жодного разу. І не хвалив її, і не критикував.

 Щодо виборів міського голови у м. Луцьку, то Ігор Палиця сказав доволі чітко:

«Якщо не відомо коли, то я навіть не задумувався, хто…  Я намагаюся бути аполітичним».

Він також припустив, що кандидатом, якого він підтримає, буде і не представник УКРОПу, які зараз разом із батьківщинівцем Григорієм Пустовітом очолюють владу обласного центру, а «узгоджений кандидат» як продукт «консолідованої позиції політичних партій».

Торкнувся він і теми співпраці з головою облдержадміністрації Олександром Савченком. З усього видно, що після звільнення одіозного Володимира Гунчика керівники обох гілок влади знайшли точки дотику в співпраці з багатьох важливих для області проектів. Прикладом може слугувати бізнес-форум «Волинь-Інвест 2018», вперше після тривалої перерви спільно проведений у м. Луцьку. Попри низькопробну критику заходу з боку окремих медіа, Ігор палиця і тут знайшов позитив у бік Олександра Савченка та його підлеглих:

«Вдячний, що облдержадміністрація старалася, щоб на Волинь притягнути інвесторів… Але інвестиційний клімат залежить не тільки від неї».

Ігор Палиця чесно зізнався, що ще не знає, яким буде його політичне майбутнє.

«Я сам ще не знаю… Як буду знати, вам одразу повідомлю…».

На уточнююче запитання, чи може статися так, що на Волині він просто зникне, Ігор Палиця розчарував скептиків:

«Багато людей хоче, щоб я зник… Але щоб я зник, так не буде! І нам пора вже відходити від політики, бо нинішня українська політика придумана політиками, щоб керувати людьми, а не допомагати їм. А люди хочуть жити багато і достойно, в країні має бути потужний середній клас!».

«Знаходжуся там, де необхідно знаходитися», – деталізував, перед тим у розмові неодноразово згадуючи м. Львів, м. Київ, м. Варшаву, а також Швейцарію і Німеччину.

І – тонко натякнув деяким хронічним прохачам, що будь-які ресурси і в облраді, і в фонді Ігоря Палиці «Тільки разом», який йому допомагають наповнювати друзі, не безкінечні:

«Ми все хочемо підтримати, але грошей немає…».

Хоча запевнив: і надалі буде займатися сприянням розвитку області в усіх сферах.

Світлана КОМА.

На фото Ольги КОНОНЧУК: Ігор Палиця на сесії облради.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%