Знай наших!

Знай наших!

Юні лісівники Волині вибороли ІІ місце на ХІІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв у Сумах, поступившись перемогою ровесникам із Чернігівщини, у яких гран-прі і яким приймати наступний ХІІІ Всеукраїнський

Вчора у Сумах завершив роботу ХІІ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. 23 команди, а це близько 200 дітей зі всієї України, впродовж 26–28 вересня презентували свої досягнення, захищали науково-дослідницькі роботи, брали участь у майстер-класах, мистецьких заходах, квестах, флешмобах, побували на цікавих екскурсіях, посадили алею.

Зліт проходив на базі Сумського обласного центру дитячої та юнацької творчості. Переможцем стала команда юних лісівників Чернігівщини, яка завоювала гран-прі зльоту. Волинь, яку представляло Нуйнівське учнівське лісництво, виборола ІІ місце у загальнокомандному заліку: ІІ місце за виставку-презентацію досягнень шкільних лісництв та І – у захисті науково- дослідницьких робіт (Наталя Власюк).

– У складі нашої делегації були дев’ятикласники Юля Теребейчик та Андрій Мокійчук, одинадцятикласниця Наталя Власюк, директор Нуйнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сергій Володимирович Лукашук, – розповідає керівник делегації головний лісничий ДП «Камінь-Каширське ЛГ» Василь Фіц. – Тут було надзвичайно цікаво не тільки дітям, а й нам дорослим, адже Сумщині є що показати і чим похвалитися. Особисто я почерпнув для себе багато корисного. Дуже вдячний організаторам, що подарували нам зустріч із лісівниками Краснопільського та Тростянського держлісгоспів, де ми побували. Обидва лісогосподарства мають велику історію і досвід лісогосподарювання: Краснопільське створено у 1935 році, Тростянське – роком пізніше. Нам було про що поговорити з колегами, чому подивуватися.

На Краснопільському підприємстві у супроводі головного лісничого лісгоспу Євгена Сороколіта та лісничого Велико-Бобрицького лісництва Ігоря Козловського гості побували у дендропарку й базовому лісовому розсаднику лісництва. У дендропарку лісничий провів для колег цікаву екскурсію. Після чого делегація вирушила до лісового масиву в урочище «Образ». Там гості мали змогу почути історію урочища, побувати у каплиці та хрестильні, збудованих сумськими лісівниками, помолитись Миколі чудотворцю та скуштувати кришталево-чистої образівської води. Настоятель Свято-Нікольської каплиці отець Роман відслужив молебень та окропив відвідувачів святою водою.

У Тростянецькому лісгоспі делегацію зустрічав директор підприємства Віктор Зубко. Тростянецьке підприємство є переможцем трудового суперництва І та ІІ кварталів цього року, відзначається високими економічними показниками та відмінною культурою виробництва. У цьому колеги з різних куточків України мали змогу пересвідчитись вочевидь. Вони відвідали центральну садибу лісгоспу, побували у офісі лісництв, котельному комплексі, розсаднику Нескучанського лісництва та рекреаційній ділянці «Лісовичок» Литовського лісництва.

А урочисте відкриття відбувалося в обласному театрі для дітей та юнацтва.– Нам приємно сьогодні приймати на Сумщині такий захід, проведенню якого ми завдячуємо нашим талановитим дітям, – звернувся до учасників зльоту заступник голови обласної державної адміністрації Микола Подопригора.Цікавим був виступ першого заступника голови Сумської обласної ради Анатолія Річкаля. Він, зокрема, дав високу оцінку діяльності колективу Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства на чолі з Віктором Чигринцем, який дбає і про високі економічні показники, нарощення лісових площ, а також про забезпечення спадковості поколінь: «Кожна дитина має право вибору: чому себе присвятити, чим займатися у вільний час. Хтось, на жаль, схиляється до негативних вчинків та звичок, однак тих, хто тяжіє до добра, переконаний, значно більше. У того, хто дбає про природу змалку, хто знає цінність кожного висадженого дерева, виняткова філософія життя. У вас по-особливому горять очі, вони наповнені змістом і бажанням до якісних змін. Отож із вас виростуть люди з великої літери. Щиро вірю, що рух юних лісівників і нашого краю, і України загалом стрімко міцнітиме, а наша держава ставатиме зеленішою, багатшою та успішнішою. Адже наше щасливе завтра закладається якраз сьогодні. Саме вам, юним хлопцям та дівчатам, які зібралися на даному заході, через певний час лісівники передадуть естафету озеленення рідної землі, збереження її природних багатств. Ви маєте усвідомлювати, наскільки важливим є обраний шлях – у ваших руках наше майбутнє. Вдалого вам зльоту, корисних знань та приємних вражень!»

Сумщина виборола право приймати цей зліт торік за результатами аналогічного форуму, що проходив на Житомирщині. Тоді учнівське лісництво «Совенятко» із міста Ромни здобуло гран-прі, і цього разу здивували своїх ровесників чудовим виступом на сцені.

Серед топ-подій ХІІ Всеукраїнського – виставка досягнень учнівських лісництв, презентації їх роботи та публічні захисти наукових робіт. Дуже важливо, що для дітей проводились практичні заняття, цікаві майстер-класи з інноваційних технологій лісорозведення та лісовідновлення, були засідання творчих груп, конкурсно-пізнавальні та екскурсійні заходи. Звісно, юннати не тільки працювали під час зльоту, а й відпочивали, заводили нові знайомство, мандрували цікавими місцями. Організатори подбали і про керівників делегацій, провівши для них еколого-лісівничі читання та цікаві зустрічі з практичним лісівництвом Сумщини.

– Для школярів участь у таких зльотах, як і у роботі лісництв, є дуже важливою, – поділилася своїми враженнями директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова. – Крім вивчення біології, географії, хімії, фізики, дітям прищеплюється любов до всього живого. А це вкрай потрібне для виховання справжньої особистості.

Юні лісівники Волині мали можливість познайомитися зі своїми ровесниками з інших областей України. Зокрема, з  учнями Пістинського шкільного лісництва Івано-Франківської, Кам’яницького Закарпатської, Сосулівського Тернопільської та інших областей. А ще разом зі своїми ровесниками взяли участь у спільній трудовій акції «Коло дружби», до якої долучилися також педагоги та представники обласних управлінь лісових господарств України. На подвір'ї Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді на честь зльоту висадили алейку вічнозелених туй.

– Ніщо так не об’єднує, як спільна праця, а особливо – садіння деревець, – ділиться враженнями Василь Фіц. – Тож кожен із нас відчув неабияке задоволення, залишаючи сумчанам у пам’ять про себе по зеленому деревцю, а загалом – цілу алейку.

– Участь у Всеукраїнському конкурсі – це вже неабиякий успіх, – каже його колега, представник Ужгородського держлісгоспу Василь Кий. – Учні нашого шкільного лісництва регулярно беруть участь у Всеукраїнських зльотах. Наразі до складу входять близько 20 учнів Кам’яницької ЗОШ.

Серед учасників ХІІ Всеукраїнського – всі без виключення переможці обласних зльотів учнівських лісництв, найкращі із найкращих. У кожного юного лісівника за плечима трудові десанти, заготівля насіння деревних порід, створення новолісся, догляди… Вони долучаються до всіх робіт, що їх ведуть їх дорослі наставники. Звісно, лісівники України і Волині, зокрема, сподіваються, що саме вони переймуть від них естафету практичного лісівництва.

Підготував

Сергій Цюриць.

На фото: на зльоті учнівських лісництв у Сумах.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (407) - 87.2%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%