Прихильники батюшки перекрили дорогу

Прихильники батюшки перекрили дорогу

Послідовники святого отця, який відмовився відспівати померлу 9-річну дівчинку, 30 вересня пообіді перекрили автодорогу сполученням Луцьк-Маневичі в межах свого села Озеро Ківерцівського р-ну.


9-річна Регіна Чужук, яка тривалий час безуспішно боролася з онкозахворюванням, померла в ніч на 2 вересня. Вбита горем родина ромів, які вже 7 років живуть в с. Озеро, звернулася до місцевого батюшки УПЦ Московського патріархату Михайла Журомського, аби відслужив чин похорону. дізнавшись, що новоспочилу хрестили в Луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ Київського патріархату, святий отець, посилаючись на канони, відмовився це робити. Тому після скандалу дитину відспівав батюшка з сусіднього с. Гайове, який представляв УПЦ КП.

Подія викликала значний резонанс. Голова облдержадміністрації Олександр Савченко, наприклад, розкритикував дії Михайла Журомського, припустивши, що таким як він узагалі не місце біля амвону. Натомість у м. Москва, в РПЦ, яку очолює патріарх Кірілл, стали на захист батюшки...

Але, як виявилося, протистояння в селі не зійшло нанівець. Пообіді 30 вересня  парафіяни Свято-Покровської церкви УПЦ, де служить Михайло Жиромський, на пішохідному переході перекрили автодорогу сполученням Луцьк-Маневичі в обидва напрямки. Пропускали лише автівки з малими дітьми та рейсові автобуси.

Представникові «Волинської газети» вдалося поспілкуватися з мітингарями. Вони повідомили, що наступної неділі збиратимуть схід парафіян у храмі, а потім підуть на збори в клуб. Вони вимагають, щоб світська та церковна влада залишили батюшку Михайла Журомського, який тут служить майже 20 років, у спокої.

Тільки вислухавши запевнення, що ця новина буде оприлюднена, активісти розблокували дорогу для редакційного автомобіля.

На місці події були присутні патрульні поліцейські, однак у перебіг подій вони не втручалися.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: під час перекриття руху біля с. Озеро.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%