Як побороти лінь

Як побороти лінь


Знайомо? Не будемо брехати, кожен може в цій фразі побачити себе.

Адже насправді ми всі в певній мірі ліниві. Прокинутись о 8 ранку, погодьтеся, дуже важко. І це великий виклик для нас –  відкрити очі і тим більш іти кудись, та що іти кудись... покинути м’яке, тепле, комфортне чудо, під назвою ліжечко. І вирушити в цей великий,  холодний світ з труднощами, які, здається, в цей момент вам не під силу.
І, напевно, всі подумали: « та автор правий як ніколи». Секрет в тому, що ми всі так міркуємо.
Якщо я вас зацікавила тоді давайте розберемось ,що таке лінь і з чим його їсти.
Так ось.

Лінь – це бажання нашого мозку нічого не робити. Так вже він влаштований, що постійно знаходиться в режимі «треба зберегти якомога більше енергії». Просто уявляєш цю сіру речовину в плащі злодія, який говорить: «Мені потрібно більше-більше енергії ахахахаха».
І тут вам маленький лаф-хак. Якщо хтось запитає: «Чому ти такий лінивий?» – можете сміло відповідати: «Так історично склалось».
Насправді все пов’язано з тисячолітнім розвитком людства, та з постійними проблемами в здобуванні їжі. Адже вся історія – це історія війни та голоду, тому для нашого мозку ризик є завжди. Він намагається зберегти якомога більше енергії. Найпростіший шлях збереження сили – нічого не робити, або робити щось, що цікаво і потребує мінімум затрат.
Тому і для нас є привабливішим подивитись новий фільм, улюблений серіал, чи навіть банально посидіти в  соціальній мережі.
Погодьтеся простіш подивитись смішні картинки, або з фразою «о Боже, який милий котик» поставити лайк. І все, це перфект, ви чудові.

Я не хочу сказати, що історія людства – єдина причина виникнення ліні, але одна з найбільш значних. Якщо людина може щось не зробити, вона цього не зробить. Головною проблемою є те, що вона може дозволити собі не досягти успіху.
Завдання цієї статті – іти розумним шляхом. Шляхом джидая, який поборе свою лінь і стане успішним в своїй справі. Мозку він здається набагато важчим. І тому ви зараз можете відчувати сильну критику та думки, що це неможливо. Так вже влаштований наш мозок.
Тож як побороти Лінь? Ви так подумали? Відповідь проста – НІЯК.
Адже насправді вона, певною мірою, буде з нами все життя.
Більш доречніше запитати: «Як мінімалізувати відчуття ліні, і налаштувати себе не піддаватись їй».
Ну поїхали.

Здоровий сон Так, так, так… 
Отже, перше з чого потрібно почати – це нормально висипатись, але не спіть по 10 чи 12 годин, це забагато, а що забагато, то не корисно! У ранкову пору організм спить погано, і це призводить до того, що енергія не накопичується, а, навпаки, розтрачується. Тож не дивуйтесь тому, що вас цілий день переслідуватиме сильне відчуття ліні, якщо прокинетесь о 10-11 ранку.
Тому фразочки:  «ще 5 хвилин», обо «я висплю з цієї хвилини все, що можна» не допоможуть.

Правильне харчування
Я розумію, що студентам важко обходитись без фастфуду, але хоча б мінімалізувати можливість є. Чи не так? Ідете на пари – не лініться, переборіть себе. Поснідайте нормальною їжею. І при будь-якій нагоді, коли є вибір між фастфудом і здоровою їжею, робіть вибір не в користь фастфуду.
Одним сном і їжею подолати лінь не вдасться, так переходимо до десерту.

Сильна мотивація
Отримати сильну мотивацію насправді набагато простіше, ніж може здаватись на перший погляд. Вам не потрібно «переривати» увесь Інтернет у пошуках чергового мотиваційного відео, чи ще одного мотиваційного спікера, який усіх надихає. Вона знаходиться у вас всередині. Створіть для себе картину, ким ви бачите себе через 3 роки. Можливо, ви хочете крутий автомобіль, квартиру, що завгодно. Напевно, успішну людину всі собі науявляли на спорткарі, так?
Але  скажу, що ви не будете такими, якщо лінощі продовжуватимуться. Адже манної каші з неба не буває.

Сила волі
Це такий собі фундамент, який допоможе вам робити те, що ви вирішили робити. Розвиток сили волі дозволить вам назавжди забути про те, що таке лінь, оскільки ніщо більше не буде владним над вами. Ви станете єдиним володарем свого життя – не лінь, не шкідливі звички, не залежності, а саме ви!

Дисципліна
Дисципліна – це реалізована сила волі. Зв’язок між поставленими цілями та їх досягненням
Плануйте свій час та свій день. Поставте ціль на рік, на місяць, на тиждень та навіть на день. Розплановуйте кожну годину свого часу. Це відкине для мозку думку про те, що він може щось не робити.
Не слухайте ці фрази типу «Живи одним днем». Адже зазвичай ці люди потім беруть кредит на весілля.
Дотримуючись ось таких простих правил відчуття ліні можна буде контролювати. Але вона все-таки буде виникати і буде бажання полінуватись та нічого не робити, але у Вас вже буде фундамент, який дозволить проігнорувати це відчуття, побороти його та сміливо йти до успіху!

Ірина КОЛЯДА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%