Подвійний диплом – подвійні можливості

Подвійний диплом – подвійні можливості


Студенти Коледжу технологій, бізнесу та права мають унікальну можливість отримати одразу два дипломи – свого рідного коледжу та диплом польського університету.

Директор Станіслав Щеблюк уклав договір із керівництвом Старопольської вищої школи у Кельцях. Завдяки цьому студенти бакалаврату можуть паралельно здобувати освіту у польському університеті по двох навчальних програмах: готельно-ресторанний бізнес та економіка.
Аби розповісти про переваги подвійного навчання, до коледжу завітали декан економічного факультету Старопольської вищої школи Вацлав Котлінські та декан Луцького відділу польського університету Юрій Гофман.
«У вас є дві можливості. Перша – здобуття спільного диплома, друга – одержання двох різних дипломів: вашого коледжу і Старопольської вищої школи. Ми пропонуємо навчання на двох напрямках: педагогіка і економіка. Але, думаю, вам цікавіший останній», – зазначив Вацлав Котлінський.
Студенти можуть навчатися як на денній, так і на заочній формі. Крім того, вони можуть обирати, де здобувати освіту: у луцькій філії чи безпосередньо у Кельцях. Програми адаптуються таким чином, щоб не було повторів, а предмети, які дублюються, зараховуються одразу у двох навчальних закладах. Також студенти можуть готувати одну дипломну роботу, лише злегка адаптовану до правил польського університету.Варто додати, що навчання у Польщі для студентів коледжу є дешевшим. Якщо ті, хто там навчається, платять по 200 злотих на місяць, то для вихованців коледжу воно коштуватиме 150.
Декан Луцького відділу Старопольської вищої школи розповів, що навчаючись у Луцьку, можна отримати диплом європейського університету, який не потрібно нострифікувати для роботи за кордоном. Крім того, студенти, які навчаються у Школі, мають можливість проходити практику «Erasmus+» на найкращих курортах світу, а в подальшому і залишитися там на роботі. Єдиний критерій відбору – знання англійської мови.
Так, цьогоріч 26 студентів польського вузу практикували професійні навички у готелях Греції та Іспанії. До слова, окрім заробітної плати, тим, хто вперше вирушив на практику за кордон, університет виплачував стипендію.
Своїми враженнями про грецько-іспанські канікули поділилися студенти, які навчаються у Луцькому відділі польського вишу. Вони розповіли про особливості роботи за кордоном, свої враження та проведений відпочинок. За їхніми словами, зароблені гроші витрачали на розваги, адже харчування та проживання забезпечувалися готелями, де вони працювали.
До слова, навчання у Старопольській школі триває 5 років: 3 роки бакалаврат, 2 – магістратура. 
На завершення Святослав Щеблюк щиро подякував гостям за гарну змістовну зустріч та зазначив:
«Лише українського диплома вам буде мало, бо світ пішов на Захід. Ми переймаємо ті європейські цінності, які є там. І це – правильно! І за допомогою того, що ви всі ці цінності вберете в себе, ви і ваші діти будуть жити краще за нас».

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: виступ Вацлава Котлінські перед аудиторією; студенти коледжу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%