Час точних наук

Час точних наук


Викладачі Коледжу технологій, бізнесу та права переконані, що навчальний процес буде ефективним, якщо він побудований із урахуванням природних можливостей, індивідуальних здібностей та інтересів студентів. Тому однією з складових освіти є позааудиторна робота. 

Саме тому під час навчання організовуються тижні спеціалізованих напрямків. Так, тиждень циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій мав за мету пропаганду учбових знань із предметів циклу, стимулювання самоосвітньої, комунікативної, творчої компетенції студентів, розширення їхнього світогляду, формування інтересу до предметів та поглибленню знань, розвитку через гру інтересу до математики, фізики, інформатики та їх історії, читання додаткової літератури, розвитку логічного мислення, кмітливості, виховання чесності, доброзичливості під час проведення математичних естафет, науково – практичних конференцій з математики, тренінгів з фізики, усних журналів з інформатики.
У рамках відзначення тижня точних наук у закладі відбулося зібрання обласного методичного об’єднання викладачів математики та фізики ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Викладач коледжу Руслана Щебет (спеціаліст вищої категорії, старший викладач) разом із студентами підготували та провели засідання математичного гуртка на тему «Магія математики». Реалізували задум у формі науково-практичної конференції, завданням якої було формування в студентів поняття «фрактал», з’ясувати принципи побудови найпростіших класичних фракталів, ознайомити з галузями застосування фракталів, показати застосування фрактального аналізу.
Також на базі Коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся ІІ етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з математики серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Волинської області, в якій взяли участь 20 студентів – переможців І етапу.
За результатами виконаних завдань журі визначило переможців: І місце зайняв Юрій Усик (Ковельський промислово-економічний коледж Луцького НТУ); ІІ місце поділили студенти Віктор Журибіда (Коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки) та Софія Янчук (Ківерцівський медичний коледж); ІІІ місце завоювали студенти Михайло Патичук (Волинський коледж НУХТ), Софія Ткачук (ДВНЗ Нововолинський електромеханічний коледж) і Анастасія Дудінська (Луцький базовий медичний коледж).Крім того, молодими викладачами циклової комісії (Наталія Галушка та Оксана Мамчур) було проведено «Фізико-математичний двобій». Метою заходу було зацікавити студентів до вивчення фізики та математики, повторити та закріпити вивчений матеріал, вдосконалювати навички групової та індивідуальної роботи студентів; розвивати в студентів спостережливість, кмітливість, логічне мислення; виховувати доброзичливість, взаєморозуміння, колективізм, почуття взаємної відповідальності, вміння відстоювати свою точку зору.
 Викладачами було підготовлено бланки та картки з запитаннями та завданнями, тенісні кульки, ящик, мультимедійна система, мультимедійна презентація, екран, канцелярське приладдя. Заздалегідь було оголошено про форму проведення; поділено учасників на дві приблизно рівносильні групи (за бажанням та нахилами студентів); конкретизовано домашні заготовки, зокрема, представлення команди, що включає назву команди, обрання капітана та девізу команди. У ході вікторини оцінювались такі блоки як «Фізика навколо нас», «Впізнай мене», «Чорний ящик». По завершенні гри було обрано команду-переможця.
Усі заходи тижня циклової комісії зорієнтовані на розвиток пізнавальної активності і професійних якостей студентів, їхніх творчої ініціативи, загальнокультурного рівня, надання результатам навчання практичної значущості. Для цього викладачі обирають різні форми та види роботи: інформаційні повідомлення на перервах , цікаві досліди з фізики, анкетування, олімпіади, конкурси, конференції тощо.

Ольга КОНОНЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%