Іноземна як ключ до успіху

Іноземна як ключ до успіху


Вивчення іноземної мови – це вимога часу, адже очевидною є необхідність становлення високоосвіченого фахівця, конкурентоспроможного на ринку праці як в Україні, так і за кордоном.

В умовах глобалізації та інформатизації міжнародної спільноти іноземна мова виступає засобом пізнання світу, залучення до цінностей, створених іншими народами. Водночас це ключ до відкриття унікальності й своєрідності власної культурної самобутності та історичних досягнень представників інших культур. 
Стратегічна мета сучасного навчання іноземної мови полягає у формуванні здатності у студентів бути ефективними учасниками міжкультурної комунікації.
У загальній стратегії навчання іноземних мов у немовному навчальному закладі передбачена вимога щодо розвитку іншомовного спілкування саме в професійній сфері. Сучасна європейська мовна політика орієнтує своїх громадян на багатомовність. Без цього успішна інтеграція в сучасному світі просто неможлива. Вивчення в навчальних закладах більш, ніж однієї іноземної мови, безумовно, знаходиться також і в інтересах загальної національної політики України. 
Саме тому вже сьогодні студентам коледжу пропонується вивчення основної іноземної мови (англійська). Це свідчить про те, що знання майбутніми фахівцями мов є надійною інвестицією в умовах ринкової економіки.
Формування культури іншомовного професійного спілкування як одного з аспектів іншомовної професійної компетентності майбутніх фахівців у коледжі має на меті розвиток основних компетенцій студента відповідно до міжнародних уявлень і вимог. Завданням навчального закладу є формування зацікавленості у вивченні саме фахової іноземної мови, спонукання до потреби у вільному володінні мовою для якісного виконання професійної діяльності. Практичним втіленням цього завдання у коледжі займається циклова комісія іноземної філології. Колектив циклової комісії є активним та ініціативним. Досвідчені педагоги в тандемі з молодими спеціалістами в рамках вивчення курсу іноземної мови намагаються прищеплювати студентам виняткову творчість, гнучкість, креативність, здатність до генерування і використання нових ідей, задумів, підходів, рішень, а також спонукати їхній інтерес до вивчення мов.
Професійно орієнтований підхід у вивченні англійської мови в коледжі викладачі застосовують для поглиблення інтересу до майбутньої професії. Саме тому професійну спрямованість мають секції студентського наукового товариства (гуртки), які функціонують, а саме: «Англійська мова для кухарів», «Товариство творчої молоді» та «Англійський клуб». 
Традиційними є їхні творчі засідання у формі круглого столу, телешоу, дебатів, квест-вікторини, святкової вечірки тощо. Під керівництвом наставників студенти беруть активну участь в проведенні тижня іноземної мови та інших загальноколеджанських заходах, відкритих засіданнях, науково-практичних конференціях, навчальних екскурсіях в центри європейських мов, створюють тематичні стіннівки та презентації, практикують навички спілкування з носіями мови. Хорошою практикою є бінарні секційні засідання, які неабияк сприяють поліпшенню міждисциплінарних зв’язків, а також поглибленню знань студентів з фахових дисциплін.
Проведені відкриті секційні засідання з іноземної мови «Приготування піци», «Я – майбутній шеф-кухар» (Бультіна Д. В.), «А до нас на пару ярмарка завітала» (Стрелюк О. І.), «Українська кухня» (Власюк Т. В.), «Цікаві закони різних країн» (спільно з гуртком «Сходинками правничих знань»), «Гроші та покупки», «Товари і послуги» (Папко С. В.), «Перспективні професії на ринку праці» (Коваль О. Е., Шутовська Л. В.) продемонстрували значну зацікавленість студентів у тематиці свого профілю навчання.
Уже третій рік поспіль студенти коледжу проходять навчання за курсом «Ознаки успішного лідерства» в рамках роботи українсько-американського бізнес-тренінгу. Президент і засновник компанїї «Глобальне лідерство» Дж. Джеймс разом із провідними спеціалістами менеджерами компанії «Chick-fil-A» М. Уокером, Р. Гатріджем та Р. Гатторі діляться зі студентами власним досвідом ведення успішного бізнесу, а також маркетинговою стратегію компанії з метою її розвитку та очікуваного прибутку. Студенти-економісти мають змогу почерпнути ідеї бізнес старт-апу та реалізувати свої іншомовні комунікативні вміння.
Формування культорологічної та соціолінгвістичної компетенції студента передбачає інтеграцію його особистості в системі всесвітньої та національної культур. З цією метою з 2015 р. під керівництвом Світлани Пукало студенти коледжу долучаються до участі у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч». Це чудова можливість позмагатись зі своїми колегами з усієї України та порівняти лінгвокраїнознавчу базу знань.
Під час тижнів циклічних комісій відбувають також країнознавчі студії, зокрема конкурс тематичних стіннівок, літературні вечори, які знайомили студентів з творчістю англійських та американських поетів мовою оригіналу та у перекладі (Гармідер С. Р., Власюк Т. В.), зустрічі за круглим столом з носієм мови,= (волонтерами Корпусу Миру Джоном Пуффалтом та Семом Абрамсом), квести «Як добре ти знаєш Британію?» та «Як добре ти знаєш країни Європи?» у рамках святкування Днів Європи (Пукало С. О., Устянчук О. І.), лінгвокраїнознавча вікторина на тему «Не поспішай! Свято зустрічай!» (Гендис О. О., Устянчук О. І.), відкриті спільні засідання гуртків іноземної мови країнознавчого характеру: «Хелоуін паті» (Стрелюк О. І., Лігерко Н. В., Устянчук О. І.), «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина» (Стрелюк О. І., Бультіна Д. В., Власюк Т. В.), «Свята англомовних країн» (Власюк Т. В., Папко С. В., Пукало С. О.), відкриті засідання гуртків на тему «Королівська династія» (Стрелюк О. І.)., «Відомі постаті англомовних країн» (Власюк Т. В.), «Чайні традиції Англії» (Поліщук Ю. В.) тощо.
Тижні іноземної мови в коледжі – це завжди цікаве дійство, насичене подіями та заходами, зустрічами з цікавими людьми, навчальними екскурсіями, конкурсами та вікторинами. Це особливий час для колективу, так як саме тоді кожен може показати не лише свої знання, але і проявити себе творчо під час постановки виступів, флешмобів та різноманітних тематичних заходів. Це яскрава можливість відчути себе частинкою невловимої митті, яка називається студентським життям.
В умовах сьогодення знання іноземних мов є не тільки запорукою успішної кар’єри, а й показником освіченості людини, можливістю спілкуватися з іноземцями та знаходити друзів з усіх куточків світу. 
Володіючи багатьма іноземними мовами, людина автоматично переходить на вищий соціальний ступінь, оскільки стає конкурентоспроможним претендентом на високооплачувану посаду. 
«Не потрібно боятися вивчати іноземні мови!», – саме таким гаслом зустрічають студентів викладачі ц/к на своїх заняттях. Так, це складний та довготривалий процес, який не минає без труднощів та помилок. Але не помиляється лише той, хто нічого не робить, а кожна помилка – це безцінний досвід. Вивчати мову потрібно поступово, починаючи з елементарної лексики, переходячи згодом до складнішої. Лише година-дві занять у день допоможуть досягти бажаного результату.

Анастасія КОВАЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%