Вступна кампанія зі знаком «+»

Вступна кампанія  зі знаком «+»

«Демографічна яма» та жорстка конкуренція між навчальними закладами за абітурієнта, яка не обмежилася географією України, перетворила вступну кампанію на своєрідне випробування. У результаті деякі освітні заклади навіть не наповнили бюджетну форму навчання. А от для Коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки вступна кампанія пройшла під знаком «+»! 

Як відмітив директор навчального закладу Станіслав Щеблюк, незважаючи на суттєве зменшення кількості випускників дев’ятих класів, які становлять основу коледжу (99%), державне замовлення виконане на 100%. Крім того, багато студентів вступили на платну форму навчання, переважно на «Правознавство», де немає державних місць як таких.
«У цілому ми маємо позитивні показники як на наборі на молодшого спеціаліста, так і на бакалаврат. До слова, цей рік для нас став прогресивним по набору абітурієнтів на освітній ступінь «Бакалавр». І те, що ми не «змінусували», а «сплюсували» – високий показник», – наголосив Станіслав Германович.
Директор переконаний, що така позитивна динаміка – це результат довготривалої роботи. Коледж добре зарекомендував себе на освітньому ринку, адже пропонує стабільність, відкритість та якісну освіту. Недаром він може похвалитися справжніми сімейними династіями, коли один заклад закінчували бабуся з дідусем, їхні діти, а зараз тут професію здобувають вже онуки.
До того ж, практично всі студенти коледжу, ще навчаючись, знаходять роботу за спеціальністю, а це, погодьтеся, вагомий показник.
«У нас уже давно працює дуальна система, хоча нормативну базу тільки розробляють. На старших курсах студенти паралельно з навчанням починають працювати. Хто енергійніший та ініціативніший і добре вчиться, то й стипендію, і зарплату отримує. У нас немає коштів на закупівлю нового обладнання, хоча те, що у нас є, найкраще серед інших навчальних закладів. Відтак, ми не можемо дозволити собі за півмільйона гривень купити найсучасніше обладнання, яке закуповують підприємці для свого бізнесу. Відтак, поєднання теорії з практикою допомагає нашим випускникам одразу освоювати новітні технології, працювати по-сучасному. Крім того, наші студенти після закінчення навчання уже мають 1-1,5 роки досвіду, що дозволяє обирати їм краще оплачуване місце роботи», – наголосив Станіслав Щеблюк.
До прикладу, спеціалісти харчових технологій ще до отримання диплома їдуть працювати навіть до Європи за набутою професією. За словами директора, за цією спеціальністю – 100% працевлаштування. 
На другому місці знаходяться «товарознавці». Їхній відсоток працевлаштованих складає понад 80%.
Крім того, до закладу майже щоденно звертаються ресторатори та банківські установи у пошуках нових професійно-навчених працівників.І навіть «правознавці», яких чимало продукується в Україні, ще навчаючись у коледжі, починають працювати у юридично-правових структурах.
Крім цього, у коледжі налагоджена система профорієнтаційної роботи, яка починається з перших днів навчального року. 
За загальноосвітніми закладами міста та районів області закріплюються викладачі закладу, які постійно проводять зустрічі з учнями випускних класів та їхніми батьками, розповідають про спеціальності, знайомлять з освітньо-виховними заходами, які проводяться, організовують екскурсії. Таким чином учні, як майбутні студенти, мають можливість познайомитись з реальним студентським життям, відчути себе його частинкою.
Також коледжем організовуються обласні учнівські конкурси «Ерудити правознавства Волинського краю» та «Ліга юних економістів». Традиційними стали й майстер-класи по карвінгу. Ці заходи організовуються не лише з метою інтелектуального розвитку учнів, а й профорієнтаційною. Майбутні випускники шкіл мають можливість познайомитись з обраними професіями правознавця, економіста, підприємця, ресторатора, технолога.
Дуже важливо, що навчальний заклад постійно бере участь у таких обласних заходах, як «Ярмарок професій», «Заяви про себе і свою професію». Усе це допомагає підтримувати та рекламувати позитивний імідж Коледжу технологій, бізнесу та права Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
«Наше головне завдання – підготувати професіонала, але при цьому не треба забувати і про чисто людські якості. Ми намагаємося навчити наших студентів постійно розвиватися і будувати перспективу на майбутнє», – наголосив Станіслав Шеблюк.
Варто зазначити, що цьогоріч поріг коледжу переступило 360 студентів. Одні – вперше, інші – за новим «освітнім ступенем». І це – вагомий показник успіху.
До слова, найбільшою популярністю у «вчорашніх школярів» користується спеціальність «Харчові технології». Тут на «молодшого спеціаліста» навчається 67 студентів.
Далі по кількості прийнятих абітурієнтів слідують: «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (59), «Фінанси, банківська справа та страхування» (41), «Право» (39), «Облік і оподаткування» (34) та «Готельно-ресторанна справа» (26). 
На бакалаврат цьогоріч вступило 94 студенти. Варти зазначити, що цього навчального року коледж проводжатиме в доросле життя й перших випускників-бакалаврів. 

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: майбутні професіонали своєї справи.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%