Вольова перемога Липинського-Кравчука

Вольова перемога  Липинського-Кравчука

Після періоду невідомості у с. Затурці візьмуться за реконструкцію пам’ятника В’ячеславу Липинському.

Депутат облради від «Нашого краю» Святослав Кравчук таки домігся, щоб колеги проголосували за виділення грошей на капітальну реконструкцію тимчасового пам’ятника одному з основоположників Української революції 1917-1921 рр., історику, філософу та урядовцеві УНР В’ячеславу Липинському в с. Затурці Локачинського р-ну.

Святослав Кравчук, у біографії якого великими літерами записана успішна робота на посадах першого заступника Луцького міського голови за заступника голови облдержадміністрації з гуманітарних питань, завжди займає принципову та далекоглядну позицію, коли справа стосується гідного пошанування ключових для області об’єктів минувшини та осіб, які здійснили неоціненний внесок у становлення Української державності. Тож неодноразово порушував питання створення нового монумента подвижнику українсько-польського діалогу В’ячеславові Липинському, на базі родинного маєтку якого в с. Затурці Локачинського р-ну функціонує музей-садиба. Тимчасовий пам’ятник у невеличкому скверику біля автотраси сполученням Луцьк – Володимир-Волинський із 2002 р. уже давно потребував оновлення.
Особливо гостру дискусію з цього приводу Святослав Кравчук зініціював на бюджетній сесії облради, котра відбулася на початку року. «Збурювачем спокою» виявився хіба що Святослав Кравчук («Наш край»), який, почувши, що на пропозицію Ірина Вахович із матеріальної підтримки фізкультурно-спортивних товариств виключили «Динамо», і це економить 264 тис. грн., запропонував нарешті повернутися обличчям до занедбаного пам’ятника В’ячеславу Липинському в смт Затурці Локачинського р-ну», – написала про хід дискусій «Волинська газета».
«Пропоную виділити 400 тис. грн. на пам’ятник В’ячеславу Липинському! Гроші можна використати за рахунок зекономлених на ФСТ «Динамо», а ще 140 тис. грн. узяти з будівництва школи в с. Забороль Луцького р-ну. Ми туди виділяємо 4 млн грн, дамо трохи менше, а потім дофінансуємо... Але почати будівництво монумента цій видатній історичній постаті – треба!», – запропонував.Голова облради Ігор Палиця тоді критично поставився до пропозиції витрачати бюджетні гроші на спорудження монументів, вважаючи, що цим повинні займатися благодійні фонди, громадські організації та окремі особи.
«Але якщо буде позитивне рішення бюджетної комісії з цього питання, ми проект рішення по Липинському поставимо на голосування», – пообіцяв Ігор Палиця.
І справа зрушилася з мертвої точки! На недавній сесії облради депутати таки спрямували до бюджету Затурцівської ОТГ Локачинського р-ну 400 тис. грн  на реконструкцію пам’ятника видатному волинянину. Тепер головне, щоб до завершення бюджетного року встигнути належним чином освоїти виділені кошти.
«Важливо, щоб цей проект був реалізований, – підсумував Святослав Кравчук. – Адже значення В’ячеслава Липинського для розвитку  Української державності – справді неоціненне!».


Роман УСТИМЧУК.
На фото Богдана ГОНЧАРУКА і автора: музей-садиба видатного українця в с. Затурці; Святослав Кравчук; пам’ятник В’ячеславу Липинському невдовзі зміниться до невпізнання.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 61.5%
Пізно (1) - 7.7%
Яка різниця? (1) - 7.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (2) - 15.4%