Тепліше і дешевше

Тепліше і дешевше

Як відомо, 27 грудня 2013 р. Президент Віктор Янукович підписав доручення щодо забезпечення вирішення питань, пов'язаних зі зниженням ціни на природний газ для споживачів України. Це стало можливим у результаті домовленостей, досягнутих на найвищому рівні в Москві.

Цей документ був підписаний для підвищення ефективності функціонування НАК «Нафтогаз України», забезпечення вирішення невідкладних питань, пов'язаних зі зниженням ціни на природний газ для споживачів України в 2014 р.

Прем’єр-міністр Микола Азаров повинен був забезпечити опрацювання питання та прийняти відповідні рішення до 30 грудня 2013 р. Це й було зроблено: голова Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, Валерій Саратов на брифінгу повідомив: із1 січня 2014 р. у середньому на 22-25% знижено тарифи на опалення закладів бюджетної сфери, що дозволить зекономити протягом року близько 2 млрд бюджетних коштів, приблизно 1,5 млрд. грн – гроші місцевих бюджетів.

«Це додатковий ресурс, який може бути використаний на розвиток регіонів – будівництво дитячих садочків, лікарень, інших об’єктів соціальної сфери, на благоустрій та підвищення якості життя українців», – прокоментував урядовій прес-службі зниження тарифів профільний віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Окрім цього, Валерій Саратов повідомив: нові зменшені тарифи на тепло встановлено для 160 підприємств системи теплопостачання.

Наприклад, у середньому зниження тарифів склало для організацій бюджетної сфери – на 22-25% (із 728 грн до 599 грн за Гкал); для бізнесу – на 12% (з 766 грн до 683 грн за Гкал).

Валерій Саратов пояснив, що рішення про перерахунок тарифів було ухвалене внаслідок зменшення ціни природного газу для потреб ТКЕ: «В структурі середнього тарифу на теплову енергію для бюджетних та інших споживачів вартість газу сягає близько 80%. Якщо змінюється його вартість – змінюється і тариф».

Відтепер замість колишньої ціни природного газу у розмірі 3823 грн за тисячу куб. м у тарифах буде враховуватися: для потреб бюджетних установ – 2783 грн за тисячу кубів (ця ціна складається з вартості закупки газу – 2448 грн, цільової надбавки у 2% та витрат на транспортування газу магістральними та розподільчими газопроводами – 287 грн); для потреб інших споживачів (бізнес) – 3462 грн за тисячу кубів (ціна складається з вартості закупки газу – 3113 грн, цільової надбавки у 2% та витрат на транспортування газу магістральними).

Але на цьому реформи в галузі не припиняються. Адже за дорученням глави держави Прем’єр-міністр має забезпечити підготовку та внесення на розгляд Верховної Ради до 10 січня 2014 р. законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу, передбачивши, зокрема, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу. Віце-прем’єр-міністру Юрієві Бойку та міністру енергетики та вугільної промисловості Едуардові Ставицькому доручено до 31 січня 2014 р. вжити невідкладних заходів щодо посилення з урахуванням світового досвіду гарантій забезпечення прозорості діяльності НАК «Нафтогаз України», зокрема з урахуванням вимог ініціативи прозорості видобувних галузей.

Президент також доручив Едуардові Ставицькому забезпечити до 31 січня 2014 р. проведення аналізу технічного стану підземних сховищ природного газу ПАТ «Укртрансгаз», наявних обсягів закачаного до таких сховищ природного газу, а також балансу надходження та розподілу природного газу НАК «Нафтогаз України» за 2010-2013 рр.; проведення аудиту НАК «Нафтогаз України» за цей період відповідно до міжнародних стандартів.

Вл. інф.

На фото Романа УСТИМЧУКА: газовики Волині вже отримують сировину за меншими цінами.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%