Цінувати кожну копійку!

Цінувати кожну копійку!

Депутати обласної ради, члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Анатолій Грицюк, Олександр Свирида та Іван Смітюх, заступник голови облдержадміністрації Едуард Стоєв, директор департаменту фінансів Ігор Никитюк, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Блащук, голова Камінь-Каширської райдержадміністрації, депутат облради Іван Вовк, голова Любомльської райдержадміністрації Олександр Дзядук, експерт Микола Гринюк (очолював ДПА в області в 2001-2005 та 2010-2011 рр.), начальник відділу з питань бюджету, економічної політики та проектної діяльності облради Алла Яценюк обговорили проект бюджету Волині на 2014 р. Модератором засідання була начальник відділу інформаційного забезпечення діяльності облради Оксана Лукашук.

Як зауважив Анатолій Грицюк, у цьому документі є дисбаланс між потребами і потенційними надходженнями. На що Едуард Стоєв зауважив: «Зазвичай це – різні документи, і цифри у них не збігаються». Ігор Никитюк доповнив: «Над бюджетом ми щойно почали працювати, тож намагаємося врахувати головні показники програми».

Микола Гринюк у свою чергу зауважив, що показники виконання бюджету-2013 тривожать, адже головний резерв його наповнення – виведення економіки з тіні, тому мають бути прозорими і видатки бюджету. Алла Яценюк, завершуючи вступні слова присутніх, підкреслила: «Цей документ створює майданчик для залучення не тільки коштів обласного бюджету, а й позабюджетних надходжень».

Де шукати додаткові надходження, поділився ідеями Анатолій Грицюк:

«Треба активніше стимулювати малий і середній бізнес, який у розвинутих країнах дає понад 60% ВВП. У нашій області торік було 4812 малих підприємств, цього року – 4818, наступного передбачено лише 4820. На 10 тисяч населення припадає тільки 46 підприємців. Чимало власників невеликого бізнесу згортають його, бо не витримують податкового тиску… Ще один резерв бюджету – розвиток туристично-рекреаційного бізнесу. Маємо багато пам’яток архітектури, які годі знайти у світових каталогах».

Іван Смітюх, який недавно очолював Ковельську райдержадміністрацію, зауважив і таке: «Треба чесно визнати, що багато волинян нелегально заробляють у лісі. Якщо проаналізувати, хто орендує масиви, стане ясно, що галузь – у тіні. Щоб змінити ситуацію, маємо допомагати державі легалізовувати економіку. Коли я працював менеджером у Ковельському районі, не міг відшукати десятки тисяч людей працездатного віку. Ніхто не знав, де вони і чим займаються, за кордоном чи отримують зарплату в конверті».

А Олександр Свирида, який свого часу був народним депутатом і працював заступником голови бюджетного комітету Верховної Ради України, звернув увагу на таке: «Інвестиційний клімат, створення робочих місць, розвиток економіки – ось що формує бюджет». 

Підсумовуючи, Ігор Никитюк висловив переконання: «Дохідну частину кошторису області на 2014-й виконати цілком реально. Бо мінімальна зарплата підвищуватиметься тричі і зросте на 8,1% . Це збільшить доходи з фізичних осіб – основний податок як загалом в області, так і для обласного бюджету. Видатки зростуть на 14,7%. У Державному бюджеті передбачено 3,5 млрд грн для фонду регіонального розвитку і 3,5 млрд грн державних капітальних видатків, тобто в 2,4 раза більше, ніж цьогоріч. А відтак зможемо реалізовувати інвестиційні програми. В обласному бюджеті буде закладено близько 60 млн грн на виконання регіональних програм».

Едуард Стоєв доповнив:  «Наступний рік проживемо добре. Все, що запланували, виконаємо. Але видатки доведеться оптимізувати. На економію коштів націлює уряд».

За матеріалами прес-служби облради.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%