IV з’їзд Товариства лісівників України: акценти

IV з’їзд Товариства лісівників України: акценти


На з’їзд до Києва прибуло близько 500 учасників. Одна з найбільших делегацій на чолі з начальником Волинського ОУЛМГ Олександром Кватирком та головою облорганізації ТЛУ Борисом Бабелясом – із Волині. 

Попри делегатів у головному лісівничому форумі взяли участь науковці, народні депутати України, профспілкові діячі, голови трьох обласних державних адміністрацій. Було 17 виступаючих.
Головний меседж з’їзду – знайти противагу прагненням окремих представників влади реформувати галузь шляхом створення єдиного суб’єкта господарювання у лісовому господарстві, намаганню приватизувати чи передати ліси у концесію. 
– Адже це рух, який в кінцевому своєму варіанті означає знищення українських лісів, – наголосив заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар, виступаючи з головною доповіддю. – Це не лише моя думка, а й фахівців галузі, науковців, представників об’єднаних територіальних громад. Лад може навести прийняття Закону про національну лісову політику, який би визначав бачення держави щодо основоположних, пов’язаних із лісом питань як на національному, так і на регіональному рівнях. 
За його словами, відсутність протягом трьох останніх років фінансування лісового господарства фактично призвело до втрат професійних кадрів на півдні та сході країни, деградації систем лісовпорядкування та ефективного захисту лісів, до неможливості запровадження новітніх технологій та оновлення застарілої техніки та засобів виробництва. 
– IV з’їзд лісівників проходить у непростих умовах, – зазначив співдоповідач – голова Товариства лісівників України Юрій Марчук. – На сході України йде війна, гинуть наші хлопці і мирні жителі, мільйони переселенців залишили домівки, наростає трудова міграція в ЄС. 
Він наголосив, що делегати представляють 50-тисячний колектив, половина якого – це лісова охорона, економісти, бухгалтери, працівники лісорозсадників, автотранспорту та цехів переробки, вальники лісу, з яких понад 200 мають державні нагороди, більше 150 – звання заслуженого працівника лісового господарства, більше 1000 чоловік воювали в зоні АТО, близько 200 нагороджені бойовими відзнаками, на фронті полягло 15 лісівників, ще четверо загинули від рук браконьєрів та лісопорушників. 
Вже це свідчить, що лісівники захищають не просто свої робочі місця і ліси, а Україну – на фронті і в тилу. При цьому торік держава отримала від лісівників (у вигляді податків та інших внесків) 5 мрд грн, обсяг реалізованої продукції склав 13,7 млрд грн. 
Ось тільки окремі меседжі, що прозвучали з уст Юрія Марчука: «Можливо, хтось не помітив, але це тільки сліпий, що клімат різко міняється. Україна при таких змінах може втратити основні лісові види (сосну, дуб, березу). Нам потрібні серйозні наукові дослідження змін клімату і, відповідно, фінансування. Ще трохи і при таких змінах Степ буде в Житомирі, а кожне дерево на Півдні на вагу золота. А чи буде при таких підходах кому працювати в цих лісах – сумніваюсь. Лікар – лікує, вчитель – вчить, лісівник – вирощує ліс і охороняє. Тому що за одне людське життя його виростити неможливо. І десять мільйонів гектарів лісів в Україні створено саме лісівниками.
За всю історію незалежної України з’їзд широкої лісівничої громадськості скликався тричі. Це відбувалося в умовах, коли перед лісовою галуззю поставали серйозні проблеми і питання вибору подальших шляхів розвитку, що ми бачимо і зараз: в законодавчих змінах, які приймаються Верховною Радою, які посилюють податковий тиск на лісове господарство, в урядових рішеннях, які приймаються без широкого обговорення по питанню концесії лісів, відсутності фінансування для лісів Півдня і Сходу, у штучному формуванні в суспільстві негативної думки про роботу лісівників».
У підсумку Президенту України, Голові Верховної Ради України та керівникам її профільних комітетів, Прем’єр-міністру України, керівництву Мінагрополітики направлені прийняті з’їздом «Рішення ІV з’їзду лісівників України», «Звернення IV з’їзду лісівників України до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України», «Резолюція IV з’їзду лісівників України щодо критичного стану українських лісів», «Заява IV з’їзду лісівників України щодо податку на лісові землі».

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

До слова. На Броварському проспекті в Міжнародному виставковому центрі цього дня відкривалася 17-а Міжнародна виставка машин та обладнання для лісового господарства, деревообробної і меблевої промисловості «LISDEREVMASH’ 2018». 

Переможці конкурсу

У конференц-залі Волинського ОУЛМГ відбувся публічний захист двадцяти чотирьох (із 63) найкращих проектів дендрологічних парків, скверів та алей. 

I місце: проект дендрологічного парку по вул. Комарова смт Маневичі.
II місце: проект «Алея слави ім. Сергія Приймачука» (с. Полиці Камінь-Каширського р-ну).
III місце: проект скверу у смт Заболоття Ратнівського р-ну.
Додатково будуть відзначені: 
– «Проект скверу біля сільської ради в селі Книгининок Луцького р-ну»;
– проект Любешівського селищного парку;
– проект скверу-дитячого майданчика на вул. Т. Шевченка в смт Шацьк;
– проект «Скверу пам’яті учасників АТО» Залізницького старостинського округу Любешівської селищної ради;
– проект «Зелена архітектура шкільного подвір’я» (ЗОШ І-ІІ ст. – дошкільний заклад с. Городок – філії опорного закладу «ЗОШ І-ІІ ст. с. Прилісне Прилісненської ОТГ Маневицького р-ну.
– «Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва XІX ст. Берестечківський» ім. Олекси Ошуркевича;
– «Сквер – дитячий майданчик поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці в смт Шацьк»;
– проект «Казкова галявина»  – с. Жидичин.
- проект озеленення території Волинського ОУЛМГ.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%