Сторінками минулого

Сторінками минулого


100 років тому

Століття невиконання

З «Обов'язкової постанови про нумерацію обійсть м. Луцька»:

«Кожен власник нерухомості в м. Луцьку, ким би він не був, зобов'язаний прикріпити до фронтону свого будинку, а в недобудованих обійстях біля воріт, дощечки з зазначенням номера майна, з правого боку вулиці повинні бути парні номери, а з лівого – непарні. Для обійсть окремих вулиць нумерація має бути відмінною. Розміри дощечок, матеріал для їх виготовлення, форма та колір повинні бути однаковими та відповідати виставленому в міській управі взірцеві».

«Волынскія Губернскія ВѢдомости», 1914 р.

80 років тому

Паліть «Калину»?

Ось така реклама цигарок. «Калину» навіть могла курити жінка?


 

«Волинська неділя», 1934 р.

65 років тому

Річниця визволення Польщі

Трудящі польської столиці відзначають четверту річницю визволення свого міста від німецько-фашистських загарбників. Зранку Варшава прикрасилася польськими і радянськими національними прапорами. На багатьох будинках вивішені привітальні лозунги на честь радянського народу, героїчної Радянської Армії – визволительки, на честь геніального вождя і вчителя радянського народу товариша Сталіна.

(«Радянська Волинь», 1949 р.)

10 років тому

Постаті

«Наш перший Президент» і «батько нації», «хитрий лис» і «Могильник імперії» – як тільки не називають вдячні співвітчизники Леоніда Макаровича Кравчука. Сам же він із розумною долею іронії ставиться до того, що ім’я його за життя увійшло до шкільних підручників, а особисті речі стали реліквіями: окуляри, в яких він підписував Біловезьку угоду, виявилися на благодійному аукціоні, годинник і піджак – в історичному музеї. 10 січня Леоніду Кравчуку виповнилося 70.

(«Досвітня зоря», 2002 р.)

5років тому

150 мільйонів євро

Волинь найближчим часом має можливість отримати значну іноземну інвестицію для будівництва сучасного сміттєпереробного комплексу. Він передбачає зведення у Луцькому р-ні заводу з переробки побутових відходів, А у містах Ковелі, Нововолинську, Любешівському, Любомльському Маневицькому та Камінь-Каширському р-нах – сміттєсортувальних цехів.

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області підготували

Володимир ДАНИЛЮК і Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%