Лісові гриби – на присадибній ділянці

Лісові гриби – на присадибній ділянці


Вирощувати на присадибній ділянці можна будь-які гриби: і білі, і рижики, і маслюки, кому які подобаються. Щоправда, добре б, щоб при цьому на ділянці росли справжні лісові дерева: береза або дубок.

Спосіб посадки простий: гриби розмножуються спорами. Треба тільки правильно ці спори підготувати. Зараз у магазинах продають готову розсаду грибів, але вона дорога і не завжди є в наявності, тому краще отримати її самому.
Гриб, з якого ми будемо отримувати «розсаду», має бути дозрілим, навіть перезрілим, але не червивим. Знайти такий можна в лісі. Головне, не збирати гриби уздовж жвавих автодоріг і залізничних колій: гриби, як губка, усмоктують у себе весь бруд.
Посадити гриби, у принципі, можна й у квітковому горщику на підвіконні, але великого ефекту від цього не буде: гриби люблять простір.
Найкраще виділити діляночку на дачі. Грядкою це можна назвати тільки умовно: перекопувати нічого не доведеться, гриби висаджуються прямо на дерен.
Саджати гриби треба під деревами або під кущами, але тільки не під плодовими. Підійдуть ліщина або декоративні чагарники, які дачники зазвичай висаджують по периметру ділянки.
Найбільш підходящий час для посадки – вересень-початок жовтня, до першого заморозку. Про упущене літо можна не шкодувати: у спекотливу погоду грибну ділянку довелося б поливати хоча б двічі на тиждень, а у вересні дощів вистачає, і все відбувається природнім шляхом.
Вам знадобляться: ніж, пляшка із широким горлечком і підходящий гриб.
Мити й чистити гриб не потрібно. Ніжку можна видалити: там немає спор. Капелюшок подрібнюємо ножем (чим дрібніше, тим краще).
Отриману «кашку» закладаємо в пляшку рівно на третину і заливаємо до горлечка водою із ставка, річки або струмка (джерельна й дощова не підійдуть). Пляшку не закривати!
Отриманий розчин має настоятися протягом трьох днів, тому прибираємо сулію в тепле, сухе й темне місце. Потім «розсаду» виливаємо туди, де хочемо мати «грибне місце», прямо на вологий дерен.
Якщо гриби не з’являться наступного року, не поспішайте засмучуватися: кожна грибниця розвивається по-своєму, одна може видати врожай уже наступного року, а інша буде два роки розростатися, щоб на третій видати цілу галявину!

Фото з сайта poradnyk.com.ua.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%