Зупинити «Русскій мір»!

Зупинити «Русскій мір»!


Керівник фракції УКРОПу в облраді Вячеслав Рубльов та інші депутати представницького органу влади Волині підтримали законопроект №9139, зініційований укропівцем Олександром Шевченком, який недавно відвідував м. Луцьк. Цей документ заборонив би в Україні «Русскій мір», але проросійські «народні депутати» та парламентські пристосуванці його провалили під час голосування. 

Як не дивно, за те, що має зміцнити українську державу та позбавити її від впливу Росії, не проголосували нардепи із провладної партії – «Блоку Петра Порошенка» – зі 135 народних обранців свої голоси за віддали 84 депутати, троє утрималися і аж 31 депутат – не проголосував. Крім того, з депутатської групи «Воля народу», куди входять деякі з народних депутатів від Волині, проголосував аж… один народний обранець.
Про те, чому важливий цей законопроект в ефірі ТРК «Аверс» розповів очільник Волинського УКРОПу, радник голови обласної ради Ігоря Палиці – Вячеслав Рубльов
Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», щодо засудження та заборони «російського світу» («Русского міра») як форми націонал-соціалізму (нацизму) в Україні.
«Цей законопроект не прийнятий тому, що немає політичної волі. Олександр Шевченко показав для всіх українців, хто у Верховній Раді за Україну, а хто проти, бо ж навіть не вистачило голосів, аби за цей законопроект проголосували в першому читанні. Тобто, виходить так, що проукраїнських сил не вистачає, аби не тільки заборонити «Русскій мір», а відстоювати Україну, яка має розвиватися як самостійна держава», – переконаний укропівець.
Як відомо, чинне законодавство України містить лише заборону комуністичного та націонал-соціалістичного режимів. 
За словами Вячеслава Рубльова, негативний вплив «Русского міра» яскраво демонструє нинішня ситуація на Сході України. Адже там повністю знищується національна ідентифікація та нівелюються усі людські загальноприйняті принципи. 
«Ми маємо розуміти, хто наш ворог і хто наш друг. Цей законопроект має бути прийнятий і українці мають відстежувати такі речі, – каже Вячеслав Рубльов. – Ми пам’ятаємо, як в 2014 році в Дніпропетровську і в Одесі ходили люди з триколором, які пропагували антидержавність. І досі ці люди не покарані. В той же час, добровольці, які ще тоді пішли захищати кордони України від ворога, зараз у тюрмах. І це питання до держави – чому патріоти сидять в СІЗО, а люди, які хотіли знищити нашу країну – вільно почуваються».
За переконанням Вячеслава Рубльова, у Верховній Раді мають бути люди, які повинні відстоювати національні інтереси. Але в них немає волі для реалізації першочергових державних завдань – оборони і розвитку країни. 
«Проте Україна продовжує співпрацювати з Росією, навіть дозволяє ворогу вести бізнес на своїй території. Ми пригадуємо, коли Волинська обласна рада прийняла звернення щодо припинення бізнесу на крові, коли волонтери просили припинити постачати за лінію фронту будь-які продукти з держави. Але цю торгівлю не припинили і вона приносить надприбутки. Бізнес тих, хто проповідує сьогодні «рускій мір» в нашій країні, розвивається. Це стосується Ахметова, Фірташа, які наживалися і продовжують заробляти на нас, натомість українські бізнесмени, патріоти своєї держави, переслідуються владою. Допоки так буде, допоки держава нічого не робить для того, щоб зупинити війну і зупинити цей кривавий бізнес, в країні нічого не зміниться», – наводить слова Вячеслава Рубльова прес-служба Волинського УКРОПу.
В пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, саме проросійські виступи за ідею так званого «російського світу» («Русского міра»), тобто за російську неоімперську, геополітичну, культурно-історичну ідею міжнародного та міждержавного співтовариства, об’єднаного причетністю до Росії і прихильністю до російської мови та культури, під гаслами єднання та «захисту» носіїв російської мови та культури. У ході демонстрацій проросійські активісти та найманці здійснювали спроби захоплення державних установ (були захоплені будівлі Донецької, Луганської та Харківської облдержадміністрацій). Між учасниками проросійських найманців та проукраїнських акцій виникали сутички: найбільші з них відбулися у Харкові та Донецьку, під час яких постраждали десятки осіб. Як наслідок, саме ідея «російського світу» поклала початок військовому конфлікту в центрі Європи в 21 столітті.
«Ми добре пам’ятаємо, коли люди, які проживають на території Волині, виступали за впровадження «Русского міра» в нашому краї і їздили виступати на російське телебачення. І вони досі на волі і почуваються в безпеці. Натомість, правоохоронці приїжджають з обшуками до тих, хто відстоює нашу державу. Останній такий приклад – обшуки в Буковелі. Також обшуки були в Волинській обласній раді. Тобто, приїжджають до тих людей, які в 2014 р. стояли на захисті України, які вкладали свої кошти в те, щоб добровольці мали зброю, мали бронежилети і мали на чому пересуватися. Таке враження, що в нас країна кривих дзеркал»,–  каже Вячеслав Рубльов. 
Укропівець переконаний: ті народні депутати, які не проголосували за законопроект, мають певні зв’язки з тими, хто наживається на впровадженні «Русского міра».
«Ми розуміємо, що більшість із тих, хто сидить у вищих ешелонах влади, – це бізнесмени, які зацікавлені в тому, щоб відбувалася торгівля з «ДНР» і «ЛНР» і з Росією, їм вигідно заробляти на цьому кошти. Депутати розуміють, що якщо буде прийнятий такий закон, то багато з їхніх «друзів» може попасти під його дію. Але я вірю, що українське суспільство дотисне своїх представників у владі, що цей законопроект буде прийнятий, і що законодавство прийматиметься на користь народу», – підкреслює Вячеслав Рубльов.
Підтримав укропівця й інший депутат облради – Олександр Омельчук«Те, що більшість парламентарів не підтримали законопроект, вкотре засвідчує їхні страхи, слабкість, а також – відсутність бажання відстоювати інтереси своєї країни. Така ситуація просто неприпустима, адже  ідеологія «Русского міра» вже забрала тисячі життів громадян України. Ідеям, що покликані виправдовувати порушення низки міжнародних угод, захоплення чужих територій, вбивства людей, уже давно не місце в Україні! Переконаний, що коли б у нас існувала кримінальна відповідальність за співпрацю із ворогом, яку несли б усі порушники закону, без урахування посад та рангів, ставлення і українців, і міжнародної спільноти до нас кардинально змінилося б. Де починається російська національна ідея, там завершується наша незалежність. Мова, насамперед, про незалежність свідомості кожного із нас. Гадаю, що після подій Майдану, після 5 років кривавої війни ми не маємо права чинити інакше», – переконаний Олександр Омельчук. 
«Я підтримую ініціативу Олександра Шевченка. Але вважаю, що першочергово треба припинити будь-які економічні стосунки з Росією. Варто припинити будь-яке інформаційне та транспортне сполучення з країною-агресором. І тоді питання «Русского міра» відпаде само собою. А окремі маргінали, які захочуть і надалі прославляти Владіміра Путіна і країну-окупанта, нам заважати не будуть.  Бо не зможуть!», – зазначив ще один депутат облради від фракції УКРОПу Володимир Кучер.А депутат-укропівець Михайло Імберовський висловився не менш конкретно:
«Народжена путінською клікою ідеологія «Русского міра» – це ніщо інше, як фундамент, у їхньому розумінні, відродження імперської «Великої Росії!» А для України і для нас українців – це ніщо інше, аніж питання національної безпеки! Тому природньо, що для справжніх громадян нашої держави, патріотів у серці (а не на публіку!) «Русский мір» стоїть на рівні із комуністичною та націонал-соціалістичною ідеологіями. Тож дуже правильним і своєчасним є внести зміни до законодавства і поставити цю ідеологію в один ряд із цими двома людиноненависницькими течіями! Те, що зараз в Україні йде війна, якраз і є результатом реалізації Москвою цієї політики. І саме тому те, що пропонує Олександр Шевченко, потрібно приймати – і якомога скоріше! Проте ми побачили, що насправді в українському парламенті справжні українські народні депутати наразі є у меншості, на жаль, і тому нам потрібно дуже добре думати і зважувати перед тим, як робити вибір у кабінці для голосування! Я переконаний, що прийняття ініційованого Олександром Шевченком закону – це лише питання часу, і новообраний президент, а потім і новий парламент, покладуть край не лише цьому «Русскому міру», а і чужому духу на волелюбній українській землі!».

Сергій ШРАМЧУК.
На фото прес-служб ТРК «Аверс» та Волинського УКРОПу: Вячеслав Рубльов, Володимир Кучер, Олександр Омельчук та Михайло Імберовський говорять правду про апологетів «Русского міра» в нинішньому парламенті та за його межами.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%