Газове харакірі Гройсмана після «Кулі в лоб»

Газове харакірі Гройсмана після «Кулі в лоб»

Погодившись на екстренному засіданні уряду знову підвищити ціну на газ для населення ледь не на 25% до існуючих драконівських тарифів, глава Кабміну Володимир Гройсман розписався в повній нездатності проводити самостійну політичну гру та самоусунувся від боротьби за посаду Президента України на виборах 31 березня 2019 р.


Отже, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман 19 жовтня заявив, що з 1 листопада 2018 р. ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5%, а для газопостачальних компаній складе 8550 грн за тисячу кубометрів.

«Проект постанови покладає спеціальні обов'язки на НАК «Нафтогаз України» продавати з 1 листопада 2018 р. постачальникам газу населенню газ за ціною 8550 гривень за тисячу кубометрів», – пояснив суть рішення уряду міністр енергетики Ігор Насалик, який прославився тим, що знищує українські шахти і в тому числі на Волині, куди боїться їхати.

За словами Володимира Гройсмана, якого цитує «Українська правда», це було непросте рішення, і багато присутніх на засіданні уряду не хотіли би на ньому бути присутніми, але є обставини, які слід враховувати:

«Ще з липня ми працювали над тим, щоб знайти компроміс щодо ціни на газ, але не все у моїх силах. У держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов'язання щодо вирівнювання ціни на газ  було ще у 2008 р. Мова йде про те, що якщо не буде вирішене питання щодо ціни на газ, може бути розірвана співпраця з Міжнародним валютним фондом, що призведе до дефолту в країні».

«Я розумію, що для кожної української родини це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких перемовин ми домовились про компроміс», – розвів руками горе-урядовець.

Відтак, Володимир Гройсман власноруч зробив собі політичне харакірі, адже політик, який обіцяє не підвищувати ціну на газ для населення, а через місяць це робить, отримує звання брехуна.

МВФ уже радісно відреагував на чергове затягування пасків на горлі українців, пообіцявши знову дати в борг 4 млрд доларів США, які потім знову треба буде віддавати з величезними відсотками простим громадянам через нові тарифи і податки. Та це, мабуть, це Володимира Грйосмана вже не цікавитиме, адже він, вочевидь. знову повернуться в рідну для нього і Петра Порошенка Вінницю, де до стрімкого злету на вершину влади і цілком прогнозованого падіння донизу знову стане мером провінційного міста. Якщо, звичайно, нова влада не порушить щодо нього та «кулі в лоб» (Арсенія Яценюка) кримінальне провадження...

Дуже влучно висловився з цього приводу колишній міністр житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко, який закликав знищити «Нафтогаз», у той час як уряд його всіляко підтримує.

«Для мене це апогей нігілізму, правового та економічного – Прем’єр-міністр, який 40-мільйонній країні заявляє: «Уряд встановив ринкову ціну на газ». Після цього я заявляю: «Запитань до Гройсмана не маю. Сідай, двійка», – сказав Олексій Кучеренко.

Правда, не зрозуміло, в яке ж крісло після 31 березня 2019 р. сяде Володимир Гройсман. І чи досидить він у нинішньому до президентських виборів?

Світлана КОМА.

На фото Костянтина СЕМИЦЬКОГО: Володимир Гройсман під час минулорічного візиту в м. Луцьк.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%