Газ від Гройсмана: три етапи здорожчання!!!

Газ від Гройсмана: три етапи здорожчання!!!

Незважаючи на те, що Кабмін Володимира Гройсмана проголосував за підвищення ціни на газ для населення вже з 1 листопада ц. р. усупереч чинному законодавству, на чому наголосила Державна регуляторна служба, здорожчання таки відбудеться. Мало того – це лише перший із трьох запланованих драконівських тарифів…

 

За інформацією Державної регуляторної служби, вона отримала проект постанови 18 жовтня ц. р., а на наступний день його схвалили на засіданні уряду.

У відомстві заявили, що проект із такою ж назвою був погоджений Регуляторною службою 10 жовтня, але документ, схвалений урядом 19 жовтня, суттєво відрізняється від нього.

«В поданих на погодження документах відсутній аналіз регуляторного впливу (АРВ), який справлятиме регуляторний акт на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, а також обґрунтування відповідності проекту принципам регуляторної політики», – йдеться у повідомленні, котре розповсюдив портал «Громадське».

Як пояснила Регуляторна служба, в цьому аналізі уряд мав вказати цілі державного регулювання, очікувані результаті від постанови, механізми і заходи, які забезпечать досягнення цілей тощо.

Також відомство наголосило, що, згідно із Законом про регуляторну політику, кожен проект має бути оприлюднений «з метою одержання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань».

Крім того, Регуляторна служба дійшла висновку, що нова редакція постанови про підвищення цін на газ «не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостям між учасниками ринку природного газу».

«Запропонована редакція породжує хаос та маніпуляції взаємовідносинами на ринку, та дискримінує інших постачальників на користь НАК Нафтогаз України», – йдеться у повідомленні.

«Підсумовуючі зазначене», у відомстві підкреслили, що розробники постанови не дотрималися принципів державної регуляторної політики, визначених законом.

Але уряд Володимира Гройсмана та контрольований ним газовий монополіст діють на власний розсуд. Ось що 30 жовтня повідомила прес-служба «Нафтогазу України»:                                

«Ціна у 8548,92 грн за тисячу кубометрів діятиме з 1 листопада 2018 р. до 30 квітня 2019 р. включно. Нова ціна газу сформована з урахуванням вимог постанови КМУ від 19 жовтня 2018 р. №867, яка затверджує нове положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу».

Раніше Кабмін із другої спроби опублікував «газову постанову». Згідно з документом, ціни на газ для населення будуть зростати і надалі!

З 1 травня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. убуде становити приблизно 9851,66 грн за 1 тис. кубометрів. А з 1 січня 2020 р. «ринкова» ціна на газ для населення встановиться на рівні щонайменше  12313,85 грн.

Вочевидь, цим планам не дано збутися, бо до того часу уряд Володимира Гройсмана, вочевидь, перестане існувати.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото «Української правди»: так Кабмін знищує останню копійку українських громадян.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%