Нові знайомі та добрі друзі

Нові знайомі та добрі друзі

У п’ятницю в смт Локачі – базарний день, тому й велелюдно. А поштове відділення і зовсім перетворюється на мурашник: хтось оплачує рахунки, хтось прийшов за пенсією, а хтось – передплатити улюблене видання. 

Саме на такий день і призначили День передплатника. Прямуючи на подію, ми очікували зустріти чимало колег, але на місцеве відділення зв’язку прибула лише редакція райгазети «Сільське життя»…
У приміщенні – шумно. Одні поспішають, навіть не глянувши у бік газетярів, інші – з цікавістю розглядають видання, спілкуються між собою.
Так і розпочинається знайомство з нашими новими читачами. Пенсіонерка Тамара Лебідь полюбляє читати. Зізнається, найбільше цікавлять новини району та області.Скориставшись можливістю, розповідає журналістам і про проблеми району:
«Найбільша проблема у нас – дороги. Хочемо, щоб відремонтували відрізок покриття з Війниці до Локач. Це невеличка ділянка, але дуже проблемна, особливо в зимовий період», – бідкається Тамара Василівна.
Жінка – колишній начальник відділу статистики, мама двох синів та бабуся п’ятьох онуків. Її чоловік – Микола, хоч і пенсіонер, продовжує вчителювати, адже пенсії не вистачає і на ліки, і на оплату комунальних послуг, і на власні потреби.
«А внуки люблять солодощі», – жартує пані Тамара. 
Інша наша читачка, Ірина Янчинська, майже півтора року працює поштаркою. Зізнається, робота подобається, але важка, бо не вситачає робочих рук. Дівчина самотужки розвозить пошту на частину Локач та у сусідні с. Цевиличі і П’ятикори. Робота листоноші не просто важка фізично, а й буває й небезпечною. І хоча Ірина розповідає про це зі сміхом, під дружній акомпанемент колег, це направду досить складно. 
Справа у тому, що чотирилапі сторожі, які чомусь у всьому світі відчувають до поштарів специфічну «любов», змусили нашу героїню рятуватися втечею через город, грузнучи у болоті. Тому звичка окремих селян тримати собак не на прив’язі (про вольєри ніхто й не мріє!), щонайменше дивує…
Бо з однієї сторони епізод із Іриною Янчинською і справді кумедний, з іншої – вона могла серйозно травмуватися. А подібні випадки у їхній роботі не поодинокі. 

Приємним сюрпризом стала зустріч із нашою передплатницею, яка стала переможцем розіграшу лотереї – 2018. Бабуся Тоня, або ж Антоніна Мороз, також завітала на День передплатника та вчергове обрала улюблену «Волинську газету». Радіє, наче зустріла старих друзів.
Тож, скориставшись моментом, цікавлюся, як поживала вона з нашої останньої зустрічі у серпні? Як і до того, єдиною розрадою для старенької є її «Мультики», яких залишилося тільки троє, інших розібрала по домівках дітвора. 
Ми тихо розмовляємо про її котиків, про синів, з якими розділяють тисячі кілометрів... І – про її велику любов до періодичних видань.
На прощання тихенько шепоче мені побажання щастя, стискає руку і обіймає, як давнього друга, аж у серці щемить... 
День передплатника – це не просто можливість розширити коло читачів. Для нас, журналістів – це спілкування, пізнання потреб в інформаційному просторі пересічного громадянина, для наших постійних та нових шанувалньиків – це можливість побачити газету у живих людях, які творять її своїми руками, думками і душею. Це циклічність історій, ідей і, найголовніше, зародження нової дружби.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: куточок передплатника; центр смт Локачі; наша передплатниця і переможниця лотереї-2018 Антоніна Мороз та нова шанувальниця «Волинської газети» Тамара Лебідь.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%