Світанки починаються в Романові!

Світанки починаються в Романові!


Якщо хочете знати, наскільки економічно міцний сільськогосподарський колектив, тоді варто завітати на тракторну бригаду. Таким, роками випробуваним, неписаним журналістським правилом скористався, перебуваючи у сільськогосподарському Товаристві з обмеженою відповідальністю «Романів» Луцького р-ну. І вкотре переконався у його дієвості.

Під технічний двір залучено достатньо велику кількість землі. Як і належить, ділянку огороджено, належно освітлено. Криті бокси для автотранспорту, хоча, як зізнався директор господарства Василь Назарчук, споруди дісталися в спадщину не першого десятка років, та відчувається дбайлива рука господарника – проведено повний ремонт із застосуванням нових будівельних технологій. Навпроти – відкриті бокси, де на зимовий період зберігається технічний інвентар для обробітку грунту та посіву зернових. 
Посеред двору – два «Джон Діри», сучасний комплекс для підживлення посівів, жатки, інший необхідний реманент. Територію асфальтовано, хоча колись у таку осінню або весняну пору грязюки було – хоч відбавляй. 
Поруч із потужними комбайнами – вантажні автомобілі. Механізатор із 20-річним стажем Віктор Бортнік каже: 
«Це наша повсякденна тяглова сила, так би мовити, на підхваті…».
Віктор Анатолійович оволодівав професією ще у місцевому колгоспі с. Пальче сусіднього Ківерцівського р-ну, адже землі ТзОВ «Романів» із ним межують. Рахувався хорошим спеціалістом: вмів зорати поле, посіяти зернові, зібрати врожаї. Знався з «Білорусом», «Кіровцем», був «на ти» і з «Колосом». Не один світанок та вечірню зорю зустрічав у полі. До техніки був звичний ще зі шкільних років. Доводилося допомагати батькові,та й до цієї роботи заохочувало навіть місцеве керівництво господарства. Тішився батько, що син росте тямущий до техніки – не боїться забруднити руки мазутом або дизпаливом. Адже разом з батьком завжди намагалися відремонтувати механізми, що виходили з ладу. Особливо, пригадує, примхливими в роботі були радянські комбайни «Колоси» та «Ниви».
Ще у ті роки їх можна було порятувати, а ось у радянської влади –  інша доля. У серпні 1991 р. вона стала історією… Як не намагалися врятувати колгоспи – та старими методами господарювання це не вдалося. Бо нова доба вимагала нових підходів до розвитку галузі. В господарстві Віталія Заремби, яке з гордістю носить назву ТзОВ «Романів», це усвідомили одразу, тому успіх – не забарився.
Маючи певний досвід роботи, Віктор Бортнік з надією сподівався, що в господарстві Віталія Миколайовича йому знайдеться посада механізатора. І був надзвичайно подивований пропозицією: 
«Ось щойно придбали нову техніку – «Джон Дір». Даю тобі місяць, опануєш – будеш працювати у нашому господарстві!».
«Ось так я і залишився у цьому чудовому колективі, – пригадує з усмішкою Віктор Бортнік. – З цією диво-технікою вдалося справитись самостійно».
А ось сівалку, яку господарство придбало два роки тому, Віктор Анатолійович опановував із допомогою сусідів. Тепер з нею працює так, ніби й не потрібно було докладати зусиль, щоб оволодіти принципами керування складним та розумним механізмом. 
– Знаєте, що найбільш приємно чути, коли працюєш цим агрегатом під час посівної? – запитує механізатор і тут же відповідає: – Схвальний відгук про сівбу від агронома. Мене це окрилює, отримую хороші емоції та бажання ще краще впоратися з завданням.
– Як добираєтеся з Пальче до Романова? – запитую. – Адже шлях не близький, на роботу потрібно приходити щодня…
Із усмішки у відповідь зрозумів, що вирішення цієї проблеми успішно вирішили керівники господарства. Щодня – вранці та ввечері – чергове авто розвозить п’ять спеціалістів. 
Що ж – це не тільки по-господарськи, а й по-людськи. Бо з такими підходами і врожаї будуть щедрими, і господарство міцним, і люди заможними. І ще незмінними будуть світанки. Їх у ТзОВ «Романів» зустрічають одними з першими на Волині, бо так сама природа розпорядилася.

Степан ШЕГДА.
Фото Вікторії ЧУБАРКО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 61.5%
Пізно (1) - 7.7%
Яка різниця? (1) - 7.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (2) - 15.4%