Пріоритетна галузь господарства

Пріоритетна галузь господарства


У «Перлині Турії» нею стало тваринництво. Тут основну ставку зробили на високопорідне дійне стадо та продуктивну м’ясну породу. Детальніше розповісти про це погодився керуючий фермерським господарством Василь Штандер. 

Родом цей досвідчений чоловік зі Старовижівщини. Після школи довго не мудрував над вибором професії – подав документи в Рожищенський зооветеринарний технікум. Саме у цьому навчальному закладі зустрів свою долю в особі місцевої студентки Алли. Направлення на роботу подружжя отримало в одне і те саме господарство – колгосп імені Шевченка Турійського р-ну. Господарство було чимале, його землі знаходилися у с. Радовичі, Туличів, Літин і Вербичне. 
Василь Петрович обійняв посаду головного зоотехніка. Під його орудою трудилася й дружина.Через якийсь час місцем його роботи стало господарство «Аміла» у тому ж таки Турійському р-ні. І ось уже десятий рік як керує фермерським господарством «Перлина Турії».
Живе подружжя у Радовичах. Саме тут звели своє власне гніздечко, з якого випурхнув у світ та пішов у самостійне життя син Юрій і в якого нині своя сім’я. З появою внука Матвійка, якому нині півтора року, Василь Петрович отримав статус дідуся, яким дуже гордиться та пишається. Як і Алла Миколаївна своїм. 
Сказано це не для красного слівця, так є насправді. Американські психологи стверджують, що кожні чотири-п’ять років бажано змінювати місце роботи, оскільки це справляє позивний вплив не енергетику людини, знімає стресові ситуації. Можливо, саме ті рекомендації і взяв за основу Василь Петрович на початках своєї трудової діяльності. Посміхаючись, щиросердно мовить:
– Не завжди ж наш вибір залежить від нас самих. Усе-таки доля людини в руках її Творця, сигнали від Якого отримуємо з Всесвіту. 
– Заміна кадрів – це іноді життєво необхідний процес. Але коли він відбувається досить часто, це, безумовно, негативно позначається на результатах роботи, – розвиває далі свою кадрову версію Василь Петрович. –Сьогодні багато людей приходять із освітою, але не мають практики. Однієї теорії замало, аби стати хорошим фахівцем. Це немаловажний фактор. А ще має бути неабияке бажання працювати. У кого такі риси є, проблем ніяких не виникатиме. Зрозуміло, що вимоги у нас великі. У жнива треба й довше попрацювати. І вихідного, як такого, може не й бути. 
Від загального переходимо до конкретного. У фермерському господарстві «Перлина Турії» ставку зробили на молочне скотарство. На комплексі, що знаходиться у с. Селець, утримується 1100 голів великої рогатої худоби, з них 400 корів. Усі процеси тут механізовано – від роздачі кормів до прибирання гною. Обслуговуючий персонал комплексу нараховує 40 чоловік, у тому числі два зоотехніки, два техніки штучного осіменіння та стільки ж ветфельдшерів, а ще п’ять операторів машинного доїння, телятниці. А щодо робочого дня, то для спеціалістів він триває понад 10 годин. Та головне не в кількості затраченого часу, а в якості виконаної роботи. Молокопроводом продукція надходить у молочний блок, де охолоджується і зберігається до забору. Якість її досить висока, переконалися у тому не тільки самі. Це засвідчив і покупець в особі ПрАТ «Дубномолоко». Воно якість визначає за двома критеріями: жирністю та кількістю білка. Василь Штандер зізнається, що оскільки ці показники завжди в ажурі, то до фактичної кількості зданого молока завжди якесь число доплюсовується. Отже, економічна вигода для господарства незаперечна. 
Аби забезпечити вчасне осіменіння стада, за поведінкою корів ведеться цілодобове спостереження. Нічної пори цей обов’язок покладено на сторожа, котрий усі дані записує у спеціальний журнал. Коли усе в порядку, техніки штучного осіменіння отримують доплату. І ще один важливий фактор – фізіологічне здоров’я корів. Така дієва профілактика дає добрі результати. У цьому році в середньому від корови тут планують отримати близько 8,5 тис. літрів молока. 
– Колись за 3000 літрів уже давали Героя соцпраці. А в нас результат заледве не втричі більший, – не втримується від коментаря Василь Штандер. 
Його задоволення цілком зрозуміле. Адже у цих досягненнях є вагома частка і керуючого, який особистим прикладом демонструє своє ставлення до виконання службових обов’язків.  


Олег ЛОКАЧУК.

На фото автора: керуючий фермерським господарством Василь Штандер; працівники комплексу: техніки штучного осіменіння корів Андрій Дацюк та Олена Супрунюк (дівоче), а також ветлікар Олександр Кашуба; готова продукція незабаром відправиться у Дубно Рівненської області.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%