Що очікує «Пашу-«Мерседеса»?

Що очікує «Пашу-«Мерседеса»?

У випускника Луцького технікуму радянської торгівлі, нинішнього намісника Києво-Печерської лаври УПЦ Московського патріархату митрополита Павла – обшуки!


Служба безпеки України повідомляє про проведення санкціонованих слідчих дій у настоятеля Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополита Павла (в миру – Петро Лебідь).

«У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України, правоохоронці проводять обшуки за місцем проживання та розміщення майнового комплексу, який належить митрополиту Павлу (Лебідю)», – йдеться в повідомленні СБУ 30 листопада.

Слідчі дії тривають, уточнили в СБУ.

В Українській православній церкві (Московського патріархату) представникам «Радіо «Свобода» заявили, що СБУ проводить обшуки на території підсобного господарства Києво-Печерської лаври в с. Вороньків Бориспільського району на Київщині. За повідомленням, туди прибули три автобуси з представниками СБУ.

Інші подробиці наразі невідомі.

Напередодні в орієнтовній на московського патріарха Кірілла (в миру – Владімір Гундяєв) православній церкві, що діє на території України, повідомили, що Міністерство культури почало перевірку наявних церковних коштовностей і святинь Києво-Печерської лаври, яка належить до державної власності і передана УПЦ МП на умовах оренди. А митрополит Павло заявив про відкриті проти нього кримінальні справи і спрогнозував можливі обшуки. Водночас намісник Лаври наголосив, що «ніколи не був проти суверенітету своєї держави», а «стояв на основах незалежності ще в 1991 році».

Слід зазначити, що митрополит Павло – наближена особа не лише до президента-втікача Віктора Януковича, але й до Президента РФ Владіміра Путіна. До нього часто ходять такі одіозні діячі як Вадим Новинський, Віктор Медведчук, Євгеній Мураєв та інші. Митрополит Павло, як і предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій (у миру – Орест Березовський) – рішучі противники надання Помісній православній церкві України Томосу про незалежність, а також негативно впливають і на ієрархів. Тому низка районних, міський і сільських рад уже звернулася до єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла (в миру – Петро Крикота) та митрополита Володимир-Волинського і Ковельського УПЦ МП Володимира (в миру – Костянтин Мельник) з рекомендацією долучитися до створення незалежної Української церкви на основі рішення Вселенського патріархату.

Майбутній святий отець, митрополит Павло, до речі, народився в с. Борбин Млинівського р-ну Рівненської обл. за 30 км від м. Луцька в 1961 р. у селянській родині. Після середньої школи навчався в Луцькому технікумі радянської торгівлі, а потім служив у Внутрішніх військах СССР (конвойна служба). А затим сподобився на чернецтво, тож із 1984 р, коли вступив до Московської духовної семінарії, служить православ’ю.

Водночас митрополита Павла звинувачували не лише журналісти в схильності до надмірної розкоші, а після скандалу з використанням дорогих автомобілів він навіть отримав прізвисько «Паша-«Мерседес»…

Світлана КОМА.

На фото Агенції ТАСС: митрополит Павло під час перебування в Москві.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%