Навчання

Навчання

Волинські лісівники взяли участь у Харківському семінарі-практикумі для спеціалістів охорони праці та механіків

Його тема– «Оператор маніпулятора: охорона праці та перспективи нової роботи». Семіна-практикум відбувся у Харкові за сприяння Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та ТОВ «ДЛАЙТ».

– Першого дня нас ознайомили із Харківським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, який знаходиться у м. Дергачі Харківської обл., на базі якого проводиться теоретична частина навчання та підвищення кваліфікації по професії  8143 «Оператор маніпулятора (лісове господарство)», – розповідає інженер з охорони праці ДП «СЛАП «Ратнеагроліс» Анатолій Куцевич. – На сьогодні вони єдині в Україні, що мають ліцензію на навчання по даній спеціальності спільно з ТОВ «Д ЛАЙТ», на базі  якого проводиться виробниче навчання . 

Навчання проводиться в сучасно обладнаних аудиторіях та на виробництві,  кваліфіковані викладачі дають можливість отримати теоретичні знання та практичні навики з експлуатації та обслуговування гідроманіпуляторів. Скорочена п’ятиденна програмав навчальному центрі передбачає подальшу практику у себе на виробництві (для працівників, які вже мають практичні навики оператора), атестацією (можливими засобами зв’язку є вайбер, скайп) і видачею свідоцтва про навчання.Тритижневі курси передбачають 4 дні теорії, 5 – виробничого навчання, 9 днів – виробничої практики та1 день на державну кваліфікаційну атестацію з додатковою оплатою.

Другого дня учасників семінар-практикуму ознайомили із виробничими потужностями ТОВ «Д ЛАЙТ», яке знаходиться у м. Дергачі. Приємне враження залишили просторі виробничі цехи, де виробляється на сучасному обладнанні продукція власного виробництва, цехи металообробки, цех зварювання та різання металу методом плазми, також цех фарбування порошковим методом, відділ збирання вузлів та агрегатів власних та із застосуванням агрегатів закордонного  виробництва. Деталі та вузли, які виготовляються, розробляються конструкторським бюро підприємства. Все обладнання підлягає випробуванню на статистичне і динамічне навантаження. Була приділена увага і питанням охорони праці: тут працюють витяжні системи вентиляції, встановлене якісне освітлення, на робочих місцях є інструкції, плакати з охорони праці та виділені межі небезпечних зон, всі працюють у відповідному спецодязі та ЗІЗ.   

– Відвідали  ми й офісне приміщення ТОВ «ДЛАЙТ» в м. Харків, яке оздоблено в сучасному техностилі, що підкреслює технічний напрямок роботи товариства, – розповідає Анатолій Куцевич. – В загальному враження від семінар-практикуму позитивні. Ми побачили, що у нас в країні є спеціалісти, які займаються не тільки продажем, а започаткували, розвивають та удосконалюють високотехнологічне обладнання для народного господарства, зокрема, й для лісової галузі, створюють нові робочі місця, шукають діалог з споживачами, впроваджують новітні технології, виходять на зовнішній ринок завдяки продукції, яка відповідає вимогам європейських стандартів, впроваджують GPS моніторинг,  навчають працювати на складному обладнанні та механізмах.

Олександр Боровицький,

головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Волинського ОУЛМГ.

Фото Анатолія Куцевича.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%