Ноу-хау: еко-годівнички

Ноу-хау: еко-годівнички

Смаколики для... птаха

Юні лісівники з Маневич рятують птахів від голоду смаколиками. Цьому їх вчить керівник учнівського лісництва Маневицького ЦТДЮ Ольга Медведюк.

Корм має бути природним і якісним. Найкраще використати для цього насіння, яке зазвичай полюбляють птахи, зернові. У сніжну пору крилатих літунів такий гостинчик може врятувати од голоду, адже традиційні пташині «кафешки» та «ресторанчики» – під товстим шаром снігу. Звісно, більшість природолюбів майструють для пернатих годівнички, куди насипається зерно чи й крихти хліба. Вихованці учнівського лісництва, яким опікується ДП «Маневицьке ЛГ», вирішили внести у це питання свої корективи і «розробили» спеціальні смаколики для… птахів. Так-так, саме смаколики різної форми і розмірів, де було б улюблене пташине насіння та зернові добавки, і які можна почепити, наприклад, на видному місці на ялинку чи інше деревце, мов прикрасу. Пташці не тільки легко її помітити, але й дзьобнути дзьобиком…

– Зима – найважчий період для птахів, що облюбували для життя наше селище, – каже Ольга Медведюк. – Особливо, коли сніговий покрив перекриває доступ до їжі. Тож ми усі разом помудрувати і ось придумали, як допомогти нашим крилатим улюбленцям.

Майстер клас з виготовлення еко-годівничок припав усім до душі. Юні природолюби створили аж 75 «смаколиків». Їстівні «зірочки», «рибки», «ведмедики»… Робота була творчою, можна було імпровізувати і вигадувати. Тож кожен смаколик по-своєму цікавий і привабливий. Попри «смакоти» має і «мистецьку душу».  

– Головна вимога до смаколика, аби «сподобався» птаству, що мешкає на території селища, – кажуть у Маневицькому центрі творчості дітей та юнацтва.

Цікаво, що в цій гуманній акції попри членів учнівського лісництва взяли участь й зовсім маленькі юннати-умійлики.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото видання «Район Маневичі».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%