Зимові турботи єгерів

Зимові турботи єгерів

ДП «Маневицьке ЛГ» встановило у лісоугіддях камери з датчиками, які «розповідають»лісівникам про потреби звірів у кормах

З настанням морозів, диким тваринам, які мешкають у лісових угіддях, все важче здобувати грунтові та надземні корми. Зокрема, на території ДП «Маневицьке ЛГ» можна зустріти лосів, оленів, козуль, диких свиней, зайців, інших звірів. Щозими єгері лісогосподарства намагаються їх підтримати, адже багато джерел їжі або вже вичерпалися або засипані снігом. Тож у мисливських угіддях подбали про зимову підгодівлю братів наших менших.

Для цього найчастіше використовуємо сіно та віники, та крім природних кормів для підгодівлі тварин вирощуємо різні однорічні та багаторічні кормові культури. Віники заготовляємо із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід (верби, осики, горобини, груші лісової), які найбільше поїдаються ратичними та зайцеподібними.

У 2018 році в державному підприємстві використали для підгодівлі диких звірів70 тонн зерновідходів,15 тонн кукурудзи,12 тонн вівса, посіяли 19 гектарів зернових. А ще на зимовий час заготовили 8 тонн сіна, 5 тисяч віників, 60 тонн зерновідходів, по 25 тонн силосу та жому, по 20 тонн кукурудзи та зерна.

Загалом жедля потреб мисливського господарствав рік потрібно 10 тонн силосу, 11 тонн зерновідходів, 5 тонн коренеплодів. Підтримкою буде й 4 гектари засіяних на зиму озимих культур, ще 15 гектарів підготовили до посіву на весні.

Державне підприємство «Маневицьке лісове господарство» має можливість спостерігати за дикими звірами. В місцях підгодівлі встановили камери з датчиками руху, за допомогою яких можна спостерігати за тваринами, не порушуючи їх спокою, також визначити потребу в кормах та прослідкувати за чисельністю популяції.

Микола КОРЕЦЬ,

головний мисливствознавець Маневицького району.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (265) - 86%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%