Бюлетень у вигляді вердикту

Бюлетень у вигляді вердикту

Чи посадять у тюрму після виборів другого Президента на Батьківщині батька матері «Батьківщини» Юлії Тимошенко та в земляків найвпливовішого міністра Арсена Авакова?


250 тис. людей. Фактично цілий Луцьк! Саме така кількість тільки офіційно зареєстрованих вихідців із Вірменії нині проживає в Україні! Тому те, що відбувається на їхній малій Батьківщині, поза всіляким сумнівом, має прямий стосунок до нашої країни. І не тому що чимало етнічних вірмен мешкає на Волині: в нашій державі є особи вірменського походження, наділені дуже великою владою. Насамперед, двічі екс-глава КМУ, лідер опозиційної «Батьківщини» Юлія Тимошенко (у дівоцтві – Грігян, мама – Людмила Миколаївна Тєлєгіна, в дівоцтві Нєлєпіна (вважається, що вона українка) та батько – Володимир Абрамович Грігян  (вважається що він або етнічний литовець, або єврей, або вірменин), і нинішній Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков (народився в азербайджанському Баку, мати – Тетяна Габраєва, осетинка, батько Володимир Аваков – вірменин), і чимало інших.

То що ж сьогодні відбувається в сонячній Вірменії, яка межує з Іраном, Грузією та Туреччиною і є наразі дружньою до України державою, хоча й входить у путінські військові, економічні та політичні союзи, що діють під патронатом Москви на території деяких країн екс-СССР?

9 грудня в дружній Вірменії відбуваються перші за історію незалежності позачергові парламентські вибори, які зініціював лідер опозиції, який став главою Уряду внаслідок масових заворушень та переформатування більшості в парламенті, колишній журналіст Нікола Пашинян.

Беззаперечним лідером є партія «Наш крок» екс-революціонера та нинішнього в. о. глави уряду Вірменії Ніколи Пашиняна. Як «Наша Україна» Віктора Ющенка в 2005 р. та «Блок Петра Порошенка» в 2014 р., вона на хвилі народного піднесення також виграє парламентські вибори. Основна інтрига – «Наш крок» отримає 60 відсотків голосів чи більше?

Що це питання не риторичне, показують події в Вірменії, де в публічних місцях присутня реклама хіба що прибічників Ніколи Пашиняна, а навіть на нейтральні медіа почався тиск (за день до виборів із обшуком поліція прийшла на сайт «Новини Вірменії»!).

Для проведення виборів у країні о 8.00 9 грудня відкрилося 2010 виборчих дільниць, із яких 479 – в Єревані. В бюлетенях присутні 11 політсил: 2 блоки та 9 партій. Це «Наш крок» Ніколи Пашиняна, Республіканська партія Вірменії, яка була владною до травня ц. р., «Процвітаюча Вірменія», «Світила Вірменія», «Сасна црер», АРФ Дашнакцутюн, «Орінац єркір», «Рішення громадячнина» «Національний прогрес»», «Християнсько-народне відродження» і «Ми». Для проходження в парламент партіям потрібно подолати 5%, а блокам – 7%.

А щоб вчорашній владі служба медом не здавалася, суд позавчора вирішив заарештувати другого Президента Роберта Кочаряна за підозрою в злочині ще 2008 р. А той сам прийшов у СІЗО, тож не голосуватиме, мабуть, ні за кого...  Зачепили й близьких родичів екс-глави Вірменії Сержа Саргсяна, який відійшов від влади внаслідок революційних заворушень у травні ц. р. Його племінник Нарек Саргсян за поданням вірменської поліції через Інтерпол затриманий у Чехії з паспортом... громадянина Гватемали Франкліна Гонсалеса. Цього громадянина підозрюють суто в кримінальних злочинах...

Слід врахувати, що Вірменія остаточно стала парламентською республікою. Тому той, хто сьогодні виграє, й отримає фактично всю владу в державі. І саме з ним офіційному Києву доведеться налагоджувати нові міждержавні стосунки, враховуючи, що в Україні живе мінімум 250 тис. вірмен.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото автора: наочна агітація провладної партії «Наш крок» на чолі з Ніколою Пашиняном.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%